اخبار ارز دیجیتال

بیش از 765000 دلار NFT پس از حمله تعویض سیم کارت به GutterCatGang به سرقت رفت.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افراد شرور از کلاهبرداری ایردراپ جعلی GutterCatGang برای تخلیه کیف پول افراد استفاده کردند و حداقل 700000 دلار NFT از یک آدرس به سرقت بردند.

بیش از 765000 دلار توکن غیر قابل تعویض به عنوان بخشی از حمله تعویض سیم کارت علیه پروژه GutterCatGang NFT به سرقت رفت.

این نقض امنیتی توسط چندین عضو انجمن NFT حوالی ساعت 8 بعد از ظهر UTC در 7 جولای برجسته شد. یکی از بنیانگذاران GutterCatGang @GutterMitch این هشدار را در توییتر منتشر کرد: “توئیتر ما به خطر افتاده است. لطفاً پیوندها را دستکاری نکنید.”

علاوه بر حساب رسمی GutterCatGang، یکی از بنیانگذاران @gutterric نیز هک شد.

هکرها از حساب‌های خود برای به اشتراک گذاشتن پیوندهایی به ایردراپ‌های کفش‌های کتانی GutterCatGang NFT «نسخه محدود» جعلی استفاده می‌کردند و وقتی کاربران روی آن‌ها کلیک می‌کردند کیف پول‌های داغ خود را به‌طور مؤثری خالی می‌کردند.

برای اینکه پیوند خیالی مشروع‌تر به نظر برسد، توییت شامل تصاویری از برند اخیر GutterCatGang و قطره‌های کفش کتانی Phygital بود، پروژه‌ای با مشارکت پوما و ستاره NBA/Charlotte Hornets LaMelo Ball.

در پاسخ به موضوع گاتر میچ، کارآگاه برجسته بلاک چین ZachXBT شیوه های امنیت سایبری تیم را زیر سوال برد و مدعی شد که تیم از طریق یک حمله تعویض سیم کارت هک شده است.

ZachXBT گفت: «از آنجا که استفاده از SMS 2FA در رسانه‌های اجتماعی پس از تعویض سیم‌کارت اخیر به‌شدت سهل‌انگیز بود، تیم شما باید برنامه‌ای برای جبران خسارت قربانیان در نظر بگیرد.»

مربوط: هکر تعویض سیم کارت 794000 دلاری پلاگواک جو به 5 سال زندان محکوم شد

در یک موضوع جداگانه، ZachXBT دو قربانی این حمله را برجسته کرد، یکی از آنها یک Bored Ape Yacht Club NFT به ارزش 65913 دلار را با کمترین قیمت فعلی خود از دست داد. یکی دیگر NFTهایی به ارزش 700000 دلار از مجموعه های تراشه های خوب را از دست دادید.

یکی از بنیانگذاران GutterCatGang @gutterdan_ به روز رسانی در مورد این موضوع ارائه کرد و گفت: “ما با توییتر کار می کنیم تا دوباره به حساب های توییتر مرتبط با Gutter دسترسی پیدا کنیم.”

او نوشت: “ما عمیقا با همه کسانی که آسیب دیده اند همدردی می کنیم و می خواهیم به شما اطمینان دهیم که این موضوع را بسیار جدی می گیریم و با مجریان قانون برای بررسی هک و نقض امنیتی کار می کنیم. فکر می کنم.”

از زمان نوشتن این مقاله، به نظر می رسد که حساب هنوز در خطر است.

GutterCatGang در اواسط سال 2021 راه اندازی می شود و از 3000 آواتار گربه کارتونی منحصر به فرد NFT تشکیل می شود. طبق طبقه قیمت NFT، کمترین قیمت فعلی 0.5 اتر (ETH) است که تقریباً 615٪ از هزینه اولیه برای نعناع افزایش یافته است.

مجله: کلکسیونرهای NFT: Snoop’s NFT Nostalgia، The Goose نسل Y را به ساتبی جذب می کند.نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا