اخبار ارز دیجیتال

بیش از 12000 شرکت برزیلی دارایی های رمزنگاری شده را ثبت کردند

بر اساس ارقام آگوست منتشر شده توسط سازمان مالیاتی برزیل، بیش از 12000 شرکت دارای ارزهای رمزنگاری شده هستند که بیشترین میزان ثبت شده در تاریخ است.

در میان افزایش اعتماد به ارزهای دیجیتال و افزایش تورم، تعداد شرکت‌های دارای ارزهای دیجیتال در برزیل در ماه آگوست به رکورد بالایی رسید.

بر اساس گزارش های رسانه های محلی، سازمان مالیاتی این کشور، Receita Federal do Brasil (RFB)، همچنین به عنوان سرویس درآمد فدرال برزیل شناخته می شود، دارای 12053 سازمان منحصر به فرد خواهد بود که ارزهای دیجیتال را در ترازنامه خود در آگوست 2022 اعلام کرده اند.

این رقم نسبت به 11360 ژوئیه 6.1 درصد افزایش یافته است و آن را به ماه با بیشترین تعداد شرکت های دارای ارز دیجیتال ثبت شده تبدیل می کند.

RFB خاطرنشان کرد که بیت کوین (BTC) محبوب ترین ارز رمزنگاری شده توسط موسسات است و پس از آن تتر پایدار (USDT) قرار دارد.

با این حال، تعداد سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی برزیلی که دارای ارزهای دیجیتال هستند نسبت به ماه قبل کاهش یافت و در ماه اوت به 1.3 میلیون نفر کاهش یافت.

مجموع پرونده‌ها نیز اندکی کاهش یافت، احتمالاً به دلیل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، در مجموع 2.1 میلیارد دلار (11 میلیارد ریال برزیل) در ماه آگوست، در مقایسه با 3.4 میلیارد دلار در جولای.

استیبل کوین دلار آمریکا USDT با بیش از 1.42 میلیارد دلار معامله در حدود 80000 معامله با میانگین ارزش هر معامله حدود 17500 دلار بیشترین حجم معاملات را در ماه آگوست داشت.

بیت کوین با تقریباً 270 میلیون دلار تراکنش در رتبه دوم قرار گرفت، اما از نظر تعداد تراکنش اول شد. بیش از 2.1 میلیون در همان ماه، با میانگین ارزش تراکنش بسیار کمتر 130 دلار.

مربوط: آمریکای لاتین برای رمزنگاری آماده است – فقط با سیستم های پرداخت ادغام شوید

استیبل کوین USD Coin (USDC) از نظر حجم معاملات در ماه ژوئیه تا آگوست از جایگاه سوم به پنجم سقوط کرد و پس از آن اتر (ETH) و توکن دیجیتال برزیل (توکن دیجیتال برزیل)، یک توکن ERC-20 متصل به رئال برزیل قرار گرفتند. . BRZ) ذکر شد.

بر اساس گزارش Bitstamp “Crypto Pulse” در ماه سپتامبر، اعتماد برزیلی ها به ارزهای رمزپایه همچنان بالاست و 77 درصد گفته اند که به دارایی های دیجیتال اعتماد دارند.

چندین شرکت مالی داخلی شروع به ارائه خدمات رمزنگاری کرده‌اند، از جمله شرکت بزرگ اوراق بهادار XP Inc که خدمات مبادله ارزهای دیجیتال را در ماه آگوست یکپارچه کرد و برنامه پرداخت PicPay. صرافی کریپتو بایننس نیز تلاش های خود را در این کشور افزایش داده است و از ماه مارس تیم خود را دو برابر کرده و در 4 اکتبر دو دفتر جدید افتتاح کرده است.

بر اساس داده‌های اداره آمار این کشور، تورم در برزیل در آوریل به بالاترین میزان در 26 سال گذشته یعنی 12.1 درصد رسید، اما از آن زمان تا حدودی کاهش یافته و در آخرین رقم اوت به 8.7 درصد رسیده است.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا