اخبار ارز دیجیتال

گزارش جدید بیش از ۱۹۰۰ گره تولید کننده بلوک در اکوسیستم سولانا را نشان می دهد

سولانا اولین “گزارش سلامت اعتبارسنجی” را پس از هک کیف پول منتشر کرد این ۳۴۰۰ تایید کننده در ۶ قاره مختلف را نشان داد.

سولانا اولین “گزارش سلامت اعتبارسنجی” خود را منتشر کرده است که اطلاعاتی را در مورد اپراتورهای شبکه خود فاش می کند. بر اساس این گزارش، این شبکه بیش از ۱۹۰۰ گره تولید بلوک دارد که از این تعداد حدود ۱۶۸۸ (۸۸.۱۴ درصد) توسط نهادهای مستقل اداره می شود.

سولانا می‌گوید که سلامت و قدرت اعتباردهنده‌های آن برای سلامت بلندمدت اکوسیستم حیاتی است. پیش از این، شبکه‌ها در برابر عدم تمرکززدایی و سخت‌افزار گران‌قیمت اعتبارسنجی با واکنش‌های منفی مواجه بودند.

با این حال، این گزارش جدید ۳۴۰۰ اعتبار سنجی را در شش قاره مختلف نشان می دهد.

علاوه بر این، این گزارش نشان می دهد که چگونه فعالیت در شبکه در طول سال گذشته افزایش یافته است. از ژوئن سال گذشته به طور میانگین هر ماه ۹۵ گره اجماع جدید و ۹۹ گره RPC به شبکه می پیوندند.

منبع: سولانا

ما همچنین ضریب ناکیموتو سولانا ۳۱ را برجسته کردیم، میزان تبانی اعتبارسنجی مورد نیاز برای سانسور شبکه و افزایش آن. نمودارهای ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که سولانا بالاترین ضریب ناکیموتو را در مقایسه با سایر شبکه ها مانند Avalanche، Binance و Polygon دارد.

گفتنی است، این گزارش اندکی پس از هک هفته گذشته منتشر شد. حدود ۵.۲ میلیون دلار در Solana (SOL) از ۸۰۰۰ کیف پول از جمله Phantom، Slope و Trust هک شد.

این خبر صنعت را تکان داد و کاربران را بر آن داشت که برای امنیت بیشتر کیف پول های داغ را به نفع کیف پول های ذخیره سازی سرد کنار بگذارند.

مربوط: آیا SOL شما ایمن است؟ آنچه در مورد هک سولانا می دانیم | گزارش بازار

تحقیقات هک در حال حاضر در حال انجام است. برخی از کارشناسان به کیف پول Slope به عنوان علت این رخنه اشاره می کنند. Slope یک ارائه دهنده Web3 کیف پول های داغ در بلاکچین Solana Layer 1 (L1) است. بر اساس این گزارش، کیف پول در معرض خطر زمانی در اپلیکیشن موبایل Slope ایجاد، وارد یا استفاده شده است.

قبل از هک شدن کیف پول، کارشناسان تخمین زدند که قیمت SOL با وجود بازار نزولی تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. مدت کوتاهی پس از انتشار اخبار هک، قیمت این ارز دیجیتال تقریباً ۸ درصد کاهش یافت و سپس ۴۰ دلار به ازای هر سکه افزایش یافت.

در زمان نگارش این مقاله، SOL در حدود ۴۴ دلار آمریکا برای هر سکه در نوسان است.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا