اخبار ارز دیجیتال

گزارش جدید بیش از 1900 گره تولید کننده بلوک در اکوسیستم سولانا را نشان می دهد

سولانا اولین “گزارش سلامت اعتبارسنجی” را پس از هک کیف پول منتشر کرد این 3400 تایید کننده در 6 قاره مختلف را نشان داد.

سولانا اولین “گزارش سلامت اعتبارسنجی” خود را منتشر کرده است که اطلاعاتی را در مورد اپراتورهای شبکه خود فاش می کند. بر اساس این گزارش، این شبکه بیش از 1900 گره تولید بلوک دارد که از این تعداد حدود 1688 (88.14 درصد) توسط نهادهای مستقل اداره می شود.

سولانا می‌گوید که سلامت و قدرت اعتباردهنده‌های آن برای سلامت بلندمدت اکوسیستم حیاتی است. پیش از این، شبکه‌ها در برابر عدم تمرکززدایی و سخت‌افزار گران‌قیمت اعتبارسنجی با واکنش‌های منفی مواجه بودند.

با این حال، این گزارش جدید 3400 اعتبار سنجی را در شش قاره مختلف نشان می دهد.

علاوه بر این، این گزارش نشان می دهد که چگونه فعالیت در شبکه در طول سال گذشته افزایش یافته است. از ژوئن سال گذشته به طور میانگین هر ماه 95 گره اجماع جدید و 99 گره RPC به شبکه می پیوندند.

منبع: سولانا

ما همچنین ضریب ناکیموتو سولانا 31 را برجسته کردیم، میزان تبانی اعتبارسنجی مورد نیاز برای سانسور شبکه و افزایش آن. نمودارهای ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که سولانا بالاترین ضریب ناکیموتو را در مقایسه با سایر شبکه ها مانند Avalanche، Binance و Polygon دارد.

گفتنی است، این گزارش اندکی پس از هک هفته گذشته منتشر شد. حدود 5.2 میلیون دلار در Solana (SOL) از 8000 کیف پول از جمله Phantom، Slope و Trust هک شد.

این خبر صنعت را تکان داد و کاربران را بر آن داشت که برای امنیت بیشتر کیف پول های داغ را به نفع کیف پول های ذخیره سازی سرد کنار بگذارند.

مربوط: آیا SOL شما ایمن است؟ آنچه در مورد هک سولانا می دانیم | گزارش بازار

تحقیقات هک در حال حاضر در حال انجام است. برخی از کارشناسان به کیف پول Slope به عنوان علت این رخنه اشاره می کنند. Slope یک ارائه دهنده Web3 کیف پول های داغ در بلاکچین Solana Layer 1 (L1) است. بر اساس این گزارش، کیف پول در معرض خطر زمانی در اپلیکیشن موبایل Slope ایجاد، وارد یا استفاده شده است.

قبل از هک شدن کیف پول، کارشناسان تخمین زدند که قیمت SOL با وجود بازار نزولی تا 40 درصد افزایش خواهد یافت. مدت کوتاهی پس از انتشار اخبار هک، قیمت این ارز دیجیتال تقریباً 8 درصد کاهش یافت و سپس 40 دلار به ازای هر سکه افزایش یافت.

در زمان نگارش این مقاله، SOL در حدود 44 دلار آمریکا برای هر سکه در نوسان است.نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا