اخبار ارز دیجیتال

OpenNode زیرساخت پرداخت BTC را در سندباکس تنظیم‌شده بانک بحرین راه‌اندازی می‌کند

پادشاهی خلیج فارس آخرین گام را برای دور کردن اقتصاد خود از نفت با آزمایش ارائه دهندگان زیرساخت شبکه بیت کوین و لایتنینگ انجام می دهد.

این شرکت در 13 سپتامبر اعلام کرد، ارائه‌دهنده زیرساخت بیت‌کوین OpenNode قصد دارد راه‌حل‌های پردازش و پرداخت بیت‌کوین را در سندباکس نظارتی بانک مرکزی بحرین (CBB) آزمایش کند. به عنوان یکی از اعضای شورای همکاری عرب خلیج فارس (GCC).

OpenNode اولین زیرساخت بیت‌کوین (BTC) را در بحرین، کشوری جزیره‌ای در خلیج فارس که طی چند سال گذشته شرکت‌های فین‌تک را به بحرین جذب کرده و از اقتصاد مبتنی بر نفت دور می‌شود، فراهم می‌کند. افنان رحمان، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران OpenNode، معامله با CBB را “نقطه عطف بزرگی برای بحرین، خاورمیانه و اقتصاد بیت کوین در کل” خواند.

دلال بوهج، مدیر اجرایی خدمات مالی، بخش توسعه سرمایه گذاری، سازمان توسعه اقتصادی بحرین، در مورد اضافه شدن OpenNode به سندباکس CBB اظهار نظر کرد.

ما به‌عنوان یک کشور، به لطف انعطاف‌پذیری و تفکر رو به جلو قانون‌گذاران‌مان، همیشه در اتخاذ راه‌حل‌های فین‌تک جلوتر بوده‌ایم.»

با این حال، بحرین بعید است که از دبی به عنوان دوستدار ارزهای دیجیتال در خلیج فارس پیشی بگیرد.

CBB در سال 2017 یک سندباکس نظارتی راه اندازی کرد و در سال 2021 آن را تقویت کرد. همچنین در سال 2021، بحرین مجوز صرافی کریپتوکارنسی محلی ناقض شریعت، کوین MENA را صادر کرد.

مرتبط: بحرین قصد دارد با بلاک چین پیشگام در خاورمیانه باشد

امسال، CBB به بایننس اجازه داد تا در این کشور فعالیت کند و بایننس اولین صرافی ارزهای دیجیتال بین‌المللی با مجوز در شورای همکاری خلیج فارس باشد. همچنین با Onyx، بازوی ارزهای دیجیتال JPMorgan Chase، برای ایجاد یک راه حل فوری پرداخت برون مرزی همکاری کرد.

OpenNode در حال حاضر در بیش از 160 کشور از جمله السالوادور فعال است. این شرکت در سال 2018 با سرمایه‌گذاری تیم دریپر، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز و دراپر کپیتال او تأسیس شد.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا