اخبار ارز دیجیتال

حساب توییتر سفارت هند در عمان برای تسهیل کلاهبرداری XRP به خطر افتاده است

هکرهای پشت این حمله ممکن است حساب توییتر صرافی ارزهای دیجیتال CoinDCX مستقر در هند را با توجه به هدایای مشابه جعلی XRP به خطر بیاندازند.

کلاهبرداران اکانت رسمی توییتر سفارت هند در عمان را هک کردند، عکس پروفایل را با برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل ریپل جایگزین کردند و از ویژگی Reply برای ارسال هرزنامه به کاربران با لینک های فیشینگ تقلبی XRP استفاده کردند.

حساب توییتر در زمان انتشار OmanEmbassy_Ind نشان داد به نظر می رسد چندین بازتوییت منطبق با گارلینگ هاوس در تلاش هستند تا فعالیت را قانونی جلوه دهند. حساب کاربری هک شده به یک توییت با هشتگ XRP پاسخ داد و از کاربران خواست تا برای یک هدیه ساختگی 100 میلیون توکن ثبت نام کنند.

هکرهای پشت سر مدیرعامل جعلی Ripple XRP که به عنوان “Galringhouse” شناخته می شود، ممکن است حساب توییتر صرافی ارز دیجیتال CoinDCX مستقر در هند را با توجه به هدایای جعلی مشابه به خطر انداخته باشند. CoinDCX روز سه شنبه گزارش داد که دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کرده است. حساب توییتر صرافی ارز دیجیتال بیش از 230000 دنبال کننده دارد، در حالی که سفارت هند در عمان در زمان انتشار تنها 4119 دنبال کننده داشت.

روز دوشنبه، کارولین فام، از کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، پس از انتشار عکسی از خود در حالی که با گارلینگ هاوس در دفتر آزمایشگاه ریپل ایستاده بود، در رسانه های اجتماعی سروصدا به پا کرد. تصمیم در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار که ادعا می کند فروش XRP ریپل قوانین اوراق بهادار را نقض می کند، ممکن است به زودی پس از ارائه درخواست های هر دو طرف برای قضاوت خلاصه در روز شنبه صادر شود.

مربوط: هکرها ممکن است مسئول حذف 4.8 میلیون دلار از صرافی رمزنگاری ZB.com باشند: PeckShield

از زمان ایجاد این پلتفرم، بسیاری از هکرها از رسانه های اجتماعی برای کلاهبرداری از کاربران ناآگاه از ارزهای مجازی و ارزهای فیات استفاده کرده اند. استخدام نام های بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال، مانند Garlinghouse و Elon Musk، یک تاکتیک رایج است. در ژوئن، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده گزارش داد که کلاهبرداران تا سه ماهه اول سال‌های 2021 و 2022 نزدیک به 1 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال را سرقت کردند که نیمی از کل کلاهبرداری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال از طریق پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی صورت می‌گرفت.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا