اخبار ارز دیجیتال

OKX Crypto Exchange وارد مراحل نهایی درخواست مجوز VASP هنگ کنگ می شود

تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ تاکنون تنها تعداد معدودی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را تأیید کرده‌اند که مجاز به ارائه خدمات خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال هستند.

صرافی ارز دیجیتال OKX قبل از دریافت مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) در هنگ کنگ وارد مراحل نهایی شده است. صرافی ارزهای دیجیتال انتظار دارد تا مارس سال آینده تایید نهایی VASP را دریافت کند.

مدیر بازرگانی جهانی OKX، لی ژیکای، در مصاحبه ای گفت که به طور فعال در حال گفتگو با بانک ها است و در حال حاضر منتظر مجوز این گروه و شروع فعالیت است. صرافی های ارز دیجیتال کارهای مقدماتی مانند اتصال فناوری را آغاز کرده اند.

هنگ کنگ در سال 2023 تبدیل به یک کشور ترویج دهنده رمزنگاری خواهد شد و یک رژیم مجوز برای صرافی های کریپتو برای خدمت به مشتریان خرده فروشی اعلام می کند. در ابتدا، بیش از 80 شرکت ارزهای دیجیتال برای افتتاح دفاتر در این کشور ابراز علاقه کردند، اما تنها تعداد کمی از جمله HashKey و OSL مجوزهای لازم را برای راه اندازی خدمات خرده فروشی ارزهای دیجیتال دریافت کردند. این فقط یک پلت فرم ارز دیجیتال بود.

HashKey یک سرویس تجارت ارز دیجیتال شخصی را برای کاربران در هنگ کنگ در 28 آگوست راه اندازی کرد. رگولاتور این کشور فقط معاملات بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را برای مشتریان خرده‌فروشی باز کرده است تا ریسک‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال جدید را کاهش دهد. نشانه این مقررات همچنین سقف 30 درصدی سرمایه‌گذاران را محدود می‌کند که اجازه می‌دهد تنها یک سوم درآمد خالص آنها سرمایه‌گذاری شود.

مربوط: هنگ کنگ و عربستان سعودی در زمینه توکن ها و پرداخت ها همکاری می کنند

به غیر از HashKey و OSL، Huobi و Gate.Io نیز برای خدمات خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال درخواست داده‌اند و در حال حاضر در انتظار تاییدیه نظارتی هستند. پیش از این، مدیران Gate.Io تجربه نظارتی خود را در هنگ کنگ به اشتراک گذاشتند و به کوین تلگراف گفتند که کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) در مقایسه با سایر رگولاتورها الزامات سخت گیرانه تری برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی دارد. تنظیم‌کننده‌ها برای پلتفرم‌های ارزهای رمزنگاری‌شده الزامات بیمه/غرامت برای محافظت از مشتریان خود را اجباری کرده‌اند. جدای از آن، صرافی‌های ارزهای دیجیتال باید 98 درصد از دارایی‌های خود را در کیف پول سرد ذخیره کنند.

کوین تلگراف برای بازخورد در مورد تجربه نظارتی و انتظاراتش از بازار خرده فروشی هنگ کنگ با OKX تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا