🚨 اخبار ارز دیجیتال

OFAC تحریم هایی را علیه معامله گران فرابورس که ارزهای رمزنگاری شده را برای گروه لازاروس کره شمالی تبدیل کرده اند اعمال می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مجری قانون ایالات متحده سه نفر را شناسایی کرده است که ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده و ارزهای فیات را به نفع کره شمالی اداره می کردند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده یک معامله گر ارزهای دیجیتال خارج از بورس (OTC) را شناسایی کرده است که به گروه لازاروس کره شمالی در تبدیل ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده به ارزهای فیات کمک کرده است. معامله گران کریپتو در چین و هنگ کنگ توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت دارایی (OFAC) تحریم شده اند. علاوه بر این، یک بانکدار مستقر در چین به دلیل تعدیل برخی از جریان های نقدی غیرقانونی تحریم شد.

Wu Huihui توسط OFAC به دلیل “ارائه حمایت مادی از گروه Lazarus”، یک گروه هکر کره شمالی که به دلیل بزرگترین سوء استفاده از ارزهای دیجیتال شناخته شده است، تحریم شده است. بر اساس بیانیه ای که وزارت خزانه داری در ۲۴ آوریل منتشر کرد، وو مستقر در چین میلیون ها دلار ارز دیجیتال را به “بازیگران سایبری” کره شمالی در چندین تراکنش در سال ۲۰۲۱ می فروشد. تبدیل به ارز فیات.

اگرچه دولت چین عملکرد ارزهای رمزنگاری شده را به شدت محدود کرده است، تجارت خارج از بورس همچنان امکان پذیر است. وزارت دارایی در بیانیه ای اعلام کرد:

اغلب کره شمالی [Democratic People’s Republic of Korea] مورد استفاده بازیگران […] شبکه ای از معامله گران فرابورس، از جمله معامله گران فرابورس مستقر در جمهوری خلق چین (PRC) که به نمایندگی از موسسات مالی یا مقامات ذیصلاح معامله می کنند تا از شناسایی جلوگیری کنند. ”

چنگ هانگ من، یک تبعه بریتانیایی مقیم هنگ کنگ، به دلیل ارائه کمک های مادی به وو تحریم شد. گفته می شود که او به وو کمک کرد تا با استفاده از شرکت های جلویی برای فرار از شناسایی به سیستم مالی ایالات متحده دسترسی پیدا کند.

گزارش سازمان ملل: کره شمالی در سال ۲۰۲۲ بیش از هر سال دیگری رمزارز سرقت کرد

سیم هیون سوپ، یک کره شمالی ساکن چین، معاون رئیس شرکت بانکداری کره کوانگسون است. او به دلیل هماهنگی نقل و انتقالات مالی از سوی بازرگانان، از جمله وو و چنگ، تحریم شد. برنامه موشک بالستیک

وزارت دادگستری همچنین اعلام کرد که دو کیفرخواست علیه سیم منتشر کرده است، تبانی با بازرگانان فرابورس برای استفاده از وجوه دزدیده شده برای خرید کالاهای مقصد کره شمالی و متهم کردن کارکنان فناوری اطلاعات کره شمالی به ارتکاب جنایت علیه ایالات متحده متهم به کسب درآمد از طریق اشتغال غیرقانونی در کیفرخواست فدرال علیه وو، چنگ و شیم در ۱۸ آوریل بازگردانده شد. وزارت خزانه داری خاطرنشان کرد که اداره تحقیقات فدرال و دولت کره جنوبی در این تحقیقات شرکت داشتند.

محصولات تنباکو و تجهیزات مخابراتی نیز به عنوان کالاهایی که کره شمالی با ارزهای فیات حاصل از سوء استفاده از ارزهای دیجیتال به دست می آورد، فهرست شده است. گروه لازاروس با هک پل هارمونی، هک پل رونین و سایر اکسپلویت های اصلی مرتبط است.

مجلات: Huawei NFTs، Toyota Hackathon، کره شمالی در مقابل بلاک چین: Asia Expressنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا