🚨 اخبار ارز دیجیتال

انویدیا در گوگل ترندز از بیت کوین پیشی گرفت

جیمز چک، تحلیلگر ارشد در Glassnode، اظهار داشت که غول فناوری انویدیا اکنون از نظر علاقه جستجو از بیت کوین پیشی گرفته است.

پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayاین سازنده تراشه در هفته گذشته توانست از نظر ارزش بازار از مایکروسافت پیشی بگیرد و برای اولین بار به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شود.

سهام شرکت مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا به دلیل رونق مداوم هوش مصنوعی (AI) 162 درصد افزایش یافته است. انویدیا تقریباً ۹۰ درصد از بازار تراشه‌های GPU را در اختیار دارد، بنابراین در زمانی که فناوری به هوش مصنوعی وسواس دارد، در حال پیشرفت است.

طبق یک خبر اخیر گزارش بر اساس گزارش بلومبرگ، وال استریت برای پیش بینی درآمد انویدیا با مشکل مواجه شده است، زیرا مشخص نیست که به دلیل افزایش تقاضا چه تعداد پردازنده گرافیکی به فروش خواهد رساند.

مرتبط با

انویدیا در حال حاضر گران‌ترین سهام در S&P 500 پس از یک رالی بزرگ امسال است. در حالی که این ارزش گذاری به دلیل افزایش تقاضا برای پردازنده های گرافیکی منطقی به نظر می رسد، برخی از تحلیلگران نیز نگران هستند که سهام در یک حباب فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی قرار گرفته باشد.

بسیاری، ظهور انویدیا را با غول کامپیوتری سیسکو مقایسه کرده اند. در مارس ۲۰۰۰، سیسکو برای مدت کوتاهی از مایکروسافت پیشی گرفت و به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد. این سازنده تجهیزات اینترنتی در دوران رونق دات کام با ارزش بازار بیش از ۵۷۵ میلیارد دلار در حال افزایش بود. در مقایسه، ارزش بازار سیسکو در حال حاضر تنها ۱۹۰ میلیارد دلار است. این کمتر از نصف مقدار اوج ۲۴ سال پیش است.

مرتبط با

اطلاعات هفته گذشته گزارش شده است جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا، گفت که نگران تبدیل شدن انویدیا به یک مد مانند سیسکو است. به نظر می رسد نگرانی اصلی او این است که فضای مرکز داده کافی برای نصب تراشه های هوش مصنوعی این شرکت وجود نخواهد داشت.

منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا