اخبار ارز دیجیتال

انویدیا به تاثیر استخراج رمزارز بر نتایج سه ماهه دوم خود به دید محدود اشاره کرده است.

مدیر مالی انویدیا گفت که کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و تغییرات در مکانیسم‌های اجماع بر تقاضا برای محصولات آن و توانایی شرکت در برآورد آنها در گذشته تأثیر گذاشته است.

کولت کرس، مدیر مالی غول کارت گرافیک انویدیا، گفت که نمی تواند تخمین بزند که کاهش تقاضای ماینینگ ارز دیجیتال بر نتایج سه ماهه دوم تاثیر داشته است، که کمتر از انتظارات تحلیلگران در روز چهارشنبه بود.

غول تراشه‌ها نتایج مالی سه ماهه منتهی به ۳۱ ژوئیه را گزارش کرد که با ۱۹ درصد کاهش نسبت به سه ماهه به ۶.۵ میلیارد دلار رسید، در حالی که سود خالص ۵۹ درصد کاهش یافت و به ۶۵۶ میلیون دلار رسید.

درآمد بازی‌ها، که شامل فروش پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته می‌شود، ۴۴ درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافت و به ۲.۰۴ میلیارد دلار رسید. این امر توسط انویدیا به “شرایط دشوار بازار” نسبت داده شده است.

کرس، که معاون اجرایی این شرکت نیز هست، گفت که انویدیا در مورد اینکه چگونه بازار ارزهای دیجیتال بر تقاضا برای محصولات بازی‌اش تاثیر می‌گذارد، دید محدودی دارد.

پردازنده‌های گرافیکی ما قادر به استخراج ارزهای دیجیتال هستند، اما ما دید محدودی در مورد تأثیر این امر بر تقاضای کلی GPU داریم.

او افزود: «ما نمی‌توانیم به طور دقیق تعیین کنیم که کاهش در استخراج ارزهای دیجیتال تا چه اندازه به کاهش تقاضای بازی کمک کرده است.

واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) این غول تراشه برای بازی طراحی شده اند، اما تقاضای زیاد برای فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته باعث شده است که قیمت سهام این شرکت طی پنج سال گذشته ۳۲۰ درصد افزایش یابد.

با این حال، کرس گفت که کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و تغییرات در مکانیسم‌های اجماع بر تقاضا برای محصولاتش و توانایی آن در برآورد آنها در گذشته تأثیر گذاشته است.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال در گذشته ما را تحت تاثیر قرار داده است و همچنان خواهد بود، از جمله کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و تغییرات در نحوه اعتبارسنجی تراکنش‌ها، از جمله اثبات کار و اثبات سهام، می‌تواند تخمین دقیقی ارائه دهد.

با برنامه ریزی ادغام اتریوم برای ۱۵ سپتامبر، تغییر اجماع شبکه به اثبات سهام (PoS) می تواند تقاضا برای سخت افزار استخراج ارز دیجیتال را بیشتر کاهش دهد. این می تواند برای محصولات استخراج ارز دیجیتال مانند CMP170 HX انویدیا که در حال حاضر حدود ۴۶۹۵ دلار است، مشکل ایجاد کند.

مربوط: Nvidia 5.5 میلیون دلار به عنوان بخشی از شکایت SEC به دلیل “افشای نامناسب” مربوط به استخراج کریپتو پرداخت می کند.

گفتنی است، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، لایت کوین، مونرو و دوج کوین از جمله شبکه هایی هستند که بر اساس مکانیزم اجماع اثبات کار عمل می کنند و هیچ برنامه قابل مشاهده ای برای مهاجرت در آینده ندارند.

ارزش سهام انویدیا نیز طی پنج روز گذشته در NASDAQ 5.89 درصد کاهش یافته است.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا