اخبار ارز دیجیتال

سریعترین منابع انرژی هسته ای و گازی برای استخراج بیت کوین: داده ها

بر اساس داده‌های جدید کمبریج، با ممنوع کردن استخراج بیت‌کوین، برخی از دولت‌ها می‌توانند تأثیر منفی بر ردپای زیست‌محیطی بیت‌کوین بگذارند.

بر اساس داده‌های جدید، ترکیب قدرت بیت‌کوین (BTC) در چند سال گذشته به‌طور چشمگیری تغییر کرده است و انرژی هسته‌ای و گاز طبیعی به سریع‌ترین منابع انرژی در حال رشد برای تأمین انرژی استخراج بیت‌کوین تبدیل شده‌اند. من اینجا هستم.

مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF) روز سه‌شنبه یک به‌روزرسانی بزرگ برای شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI) منتشر کرد که منبع داده‌ای اختصاص داده شده به استخراج بیت‌کوین است.

سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی تقریباً دو سوم کل ترکیب برق بیت کوین را تا ژانویه ۲۰۲۲ تشکیل می دهند که بر اساس داده های کمبریج بیش از ۶۲ درصد را شامل می شود. به این ترتیب، سهم منابع انرژی پایدار در ترکیب انرژی BTC به ۳۸٪ رسید.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که زغال سنگ به تنهایی تقریباً ۳۷ درصد از کل مصرف برق بیت کوین را تا اوایل سال ۲۰۲۲ تشکیل می دهد و آن را به بزرگترین منبع انرژی برای استخراج بیت کوین تبدیل می کند. در میان منابع انرژی پایدار، انرژی آبی با سهمی در حدود ۱۵ درصد، بزرگترین منبع شناخته شد.

اگرچه استخراج بیت کوین به شدت به زغال سنگ و انرژی آبی متکی است، سهم این منابع انرژی در ترکیب کلی انرژی BTC در چند سال گذشته کاهش یافته است. در سال ۲۰۲۰، نیروی زغال سنگ ۴۰ درصد از استخراج جهانی BTC را تامین می کرد. سهم برق آبی از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ بیش از نصف خواهد شد و از ۳۴ درصد به ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

ترکیب قدرت استخراج بیت کوین از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲. منبع: CCAF

در مقابل، نقش گاز طبیعی و انرژی هسته ای در استخراج بیت کوین طی دو سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. سهم گاز در ترکیب برق BTC از حدود ۱۳ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۲۳ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت، در حالی که سهم انرژی هسته ای از ۴ درصد در سال ۲۰۲۱ به تقریبا ۹ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت.

به گفته تحلیلگران کمبریج، مهاجرت ماینرهای چینی دلیل اصلی نوسانات شدید ترکیب انرژی بیت کوین در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بود. مخلوط کردن. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مقامات چینی تعدادی از مزارع ماینینگ ارز دیجیتال با انرژی آبی را در سال ۲۰۲۱ تعطیل کردند.

این مطالعه نشان می‌دهد: «ممنوعیت دولت چین برای استخراج ارزهای دیجیتال و در نتیجه تغییر فعالیت‌های استخراج بیت‌کوین به کشورهای دیگر، تأثیر منفی بر ردپای زیست‌محیطی بیت‌کوین داشت».

تحلیلگران همچنین تاکید کردند که ترکیب قدرت BTC در مناطق مختلف بسیار متفاوت است. کشورهایی مانند قزاقستان هنوز به شدت به سوخت های فسیلی متکی هستند، در حالی که کشورهایی مانند سوئد حدود ۹۸ درصد از برق تولیدی خود را از منابع پایدار تامین می کنند.

تحلیلگران می گویند که افزایش انرژی هسته ای و گاز در ترکیب قدرت بیت کوین نشان دهنده “انتقال قدرت استخراج به ایالات متحده” است. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، بیشتر برق این کشور توسط گاز طبیعی تولید می شود که بیش از ۳۸ درصد از کل تولید برق کشور را تشکیل می دهد. زغال سنگ و هسته ای به ترتیب ۲۲ درصد و ۱۹ درصد هستند.

در میان سایر بینش‌های مربوط به آخرین به‌روزرسانی CBECI، این مطالعه نشان داد که انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) مرتبط با استخراج BTC تا ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲ معادل ۴۸ میلیون تن دی اکسید کربن خواهد بود (MTCO2e). این ۱۴ درصد کمتر است. انتشار گازهای گلخانه ای کمتر از تخمین زده شده در سال ۲۰۲۱. این مطالعه تخمین می زند که سطح فعلی انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با بیت کوین تقریباً معادل ۰.۱٪ از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی است.

با ترکیب تمام یافته‌های ذکر شده، ایندکس تخمین می‌زند که تا اواسط سپتامبر، تقریباً ۱۹۹.۶ MtCO2e می‌تواند به شبکه بیت‌کوین از زمان پیدایش آن نسبت داده شود. تحلیلگران تاکید کردند که حدود ۹۲ درصد از کل انتشارات از سال ۲۰۱۸ رخ داده است.

مجموع انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با بیت کوین در اواسط سپتامبر ۲۰۲۲. منبع: CCAF

همانطور که قبلا گزارش شد، CCAF به عنوان بخشی از یک ابتکار تحقیقاتی چند ساله به نام برنامه دارایی دیجیتال کمبریج (CDAP) روی CBECI کار کرده است. همکاران نهادی CDAP شامل موسسات مالی مانند British International Investment، Dubai International Finance Centre، Accenture، EY، Fidelity، Mastercard و Visa است.

مربوط: گزارش: بیت کوین می تواند به شبکه ای با انتشار صفر تبدیل شود

یافته های جدید CDAP به طور قابل توجهی با داده های ارائه شده توسط شورای استخراج بیت کوین (BMC) متفاوت است. در ماه جولای، BMC درصد منابع انرژی پایدار در ترکیب قدرت بیت کوین را نزدیک به ۶۰ درصد تخمین زد.

بن گاگنون، مدیر ارشد معدن در Bitfarms8 در ماه می به کوین تلگراف گفت: «این شامل سوخت‌های هسته‌ای یا فسیلی نمی‌شود، بنابراین می‌توانیم پیشنهاد کنیم که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد صنعت از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود.

به گفته رهبر پروژه CBECI الکساندر نویمولر، رویکرد CDAP با شورای استخراج بیت کوین در مورد تخمین ترکیب قدرت بیت کوین متفاوت است.

ما از اطلاعات موجود در نقشه استخراج استفاده می کنیم تا ببینیم ماینرهای بیت کوین کجا هستند و ترکیب قدرت یک کشور، ایالت یا محل را جستجو می کنیم. همانطور که متوجه شدم، شورای استخراج بیت کوین از اعضای خود می خواهد که نظرسنجی کنند. نویمولر گفت: این داده ها را گزارش دهید. او گفت که هنوز برخی تفاوت‌ها با کمبود داده‌های این مطالعه مرتبط است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا