🚨 اخبار ارز دیجیتال

“درست نیست، اما معقول”: مدیر ارشد فناوری Ripple سکوت در مورد اینکه آیا او ساتوشی است یا نه

در کنفرانس سالانه XRP لاس وگاس ۲۰۲۴، مدیر ارشد فناوری ریپل، دیوید شوارتز، بار دیگر سؤالاتی را در مورد هرگونه ارتباط احتمالی با خالق گریزان بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، مطرح کرد.

شوارتز که به‌خاطر مشارکت‌هایش در رمزنگاری و یکی از معماران اصلی XRP Ledger شناخته می‌شود، به همراه آرتور بریتو و جد مک‌کالب، با انکار کامل به سؤالاتی درباره هویت ادعایی‌اش به‌عنوان ناکاموتو پاسخ دادند. او توضیح داد که علیرغم داشتن مجموعه مهارت های لازم، تنها در سال ۲۰۱۱، مدت ها پس از آغاز به کار، از وجود بیت کوین آگاه شد و اظهار داشت که ای کاش زودتر آن را کشف می کرد.

ادعای او ناشی از اعتراف وی به این بود که معرفی بیت کوین نسبتاً دیر انجام شد، و همچنین بر عدم آشنایی خود با رابط Qt، یکی از جنبه های کلیدی کد اولیه بیت کوین، که او را از هرگونه ارتباط با ناکاموتو دور می کرد، تأکید کرد.

پس از کنفرانس، شوارتز به رسانه های اجتماعی رفت تا موضع خود را گسترش دهد و با طنز اشاره کرد که تنها مهارتی که برای تبدیل شدن به ناکاموتو نداشت، آشنایی با Qt بود. با این حال، او اظهار داشت که نیک بوگالیس، مدیر مهندسی سابق ریپل، اطلاعات لازم را در اختیار دارد که منجر به گمانه زنی ها شد.

اظهارات شوارتز مبنی بر اینکه «این درست نیست، اما قابل قبول است» در رابطه با هرگونه رابطه بالقوه با ساتوشی ناکاموتو، بحث‌هایی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخته است. اعتراف او به توانایی‌هایش، علی‌رغم انکار صریح، بحث‌ها را درباره هویت واقعی خالق بیت‌کوین باز کرده است.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا