اخبار ارز دیجیتال

شور رمزنگاری نیجریه‌ای در eNaira متوقف می‌شود

با نرخ پذیرش کمتر از 0.5٪، بانک مرکزی نیجریه در تلاش است تا eNaira CBDC را به شهروندانش برساند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC) استقبالی را که انتظار می رود از سوی جمعیت باهوش رمزارز دریافت نکرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، کمتر از 0.5 درصد از جمعیت 217 میلیونی نیجریه، یک سال پس از راه‌اندازی، از ارز دیجیتالی صادر شده توسط دولت، eNaira استفاده می‌کنند.

این در حالی است که نیجریه برترین کشور آفریقا برای پذیرش ارزهای دیجیتال است و طبق گزارش KuCoin، طبق گزارش KuCoin، از جمعیت 18 تا 60 ساله نیجریه، توسط Chainalysis در رتبه یازدهم جهان قرار گرفته است. 35٪ در سال جاری دارای ارزهای رمزنگاری شده یا معامله می‌کنند.

بلومبرگ خاطرنشان کرد که نیجریه ای ها از فقدان توضیحات واضح از سوی کشورهایی که سال گذشته ارزهای دیجیتال را سرکوب کردند، سردرگم شده اند.

در فوریه 2021، بانک مرکزی نیجریه بانک‌ها را از خدمات صرافی‌های ارزهای دیجیتال به منظور قطع جریان‌های ورودی و خروجی فیات منع کرد.

بر اساس این گزارش، آموزش به کسانی که عموماً نسبت به ایالت ها و نخبگان حاکم محتاط هستند نیز چالشی برای بانک های مرکزی است.

علاوه بر این، ارزش نایرا از سال 2015 حدود 6 بار کاهش یافته است و اقتصاددانان انتظار کاهش 20 درصدی دیگر از ارزش خود را در سال آینده دارند. با تضعیف بیشتر اقتصاد توسط تورم رو به رشد، ترویج CBDC می تواند برای بسیاری از شهروندان دشوار باشد. شهروندان آن کشور

به گفته آدسوجی سولانکه، مدیر Renaissance Capital، یک بانک سرمایه گذاری بازارهای نوظهور و مرزی مستقر در لاگوس، “eNaira به هیچ یک از این موارد استفاده اساسی نمی پردازد، بنابراین نرخ پایین پذیرش تعجب آور نیست.”

بر اساس این گزارش، ارقام ناامیدکننده بانک مرکزی نیجریه را بر آن داشته است تا تلاش‌ها را برای افزایش پذیرش آن، از جمله ارائه تخفیف 5 درصدی به رانندگان و مسافران ریکشاهای برقی که در خیابان‌های شهر انجام می‌دهند، افزایش دهد.

مربوط: پس از سقوط ماه آوریل، نیجریه به بیشترین وسواس رمزارز تبدیل شد

در ماه آگوست، گادوین ایمفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه اعلام کرد که پروژه eNaira در ماه آگوست با هدف 8 میلیون کاربر وارد فاز دوم خود شده است.

او افزود که در آن زمان، CBDC حدود 840000 بار دانلود و حدود 270000 کیف پول فعال داشت. تا اوت، حدود 200000 تراکنش به ارزش حدود 4 میلیارد نایرا (حدود 9.5 میلیون دلار در آن زمان) انجام شد.

با توجه به ردیاب CBDC شورای آتلانتیک، نیجریه یکی از 11 کشور دارای ارز دیجیتال بانک مرکزی کاملا مستقر است و 10 کشور باقی مانده در کارائیب هستند.نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا