اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور نیجریه عملیات بایننس را به حالت تعلیق درآورد: گزارش

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته رگولاتور اوراق بهادار نیجریه، بایننس در این کشور نه ثبت شده و نه تنظیم شده است، و عملیات آن غیرقانونی است.

هفته سختی برای صرافی بایننس بود. رگولاتورهای اوراق بهادار نیجریه در 9 ژوئن، چند روز پس از شکایت بایننس توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این مبادله را غیرقانونی اعلام کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) در بیانیه‌ای که توسط میدان برنج بلومبرگ به دست آمده است، اعلام کرد: به Binance Nigeria Limited دستور داده شده است که فوراً هرگونه درخواست سرمایه‌گذاران نیجریه‌ای را متوقف کند.

این رگولاتور همچنین خاطرنشان کرد که بایننس در کشور نه ثبت شده و نه تحت نظارت است و فعالیت آن را غیرقانونی می کند. کمیسیون گفت: “سرمایه گذاران دولتی که با چنین نهادهایی سروکار دارند، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهند.”

این شکست تنها چند روز پس از شکایت مقامات آمریکایی بایننس رخ می دهد. در 5 ژوئن، SEC ایالات متحده 13 اتهام علیه بایننس، از جمله اتهامات عرضه ثبت نشده، فروش اوراق بهادار، عدم ثبت نام به عنوان صرافی یا کارگزار، و آلوده بودن وجوه مطرح کرد. این شرکت گفت که تمام اطلاعات درخواستی را ارائه کرده است و مشتاقانه منتظر است تا “در دادگاه از خود دفاع کند.”

بایننس یک صرافی رمزنگاری محبوب در نیجریه است. این یکی از برجسته ترین هاب های ارزهای دیجیتال در منطقه و پرجمعیت ترین کشور آفریقا است. بر اساس تحقیقات Chainalysis، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا پیشتاز پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان هستند، به طوری که کاربران از جولای 2021 تا ژوئن 2022، 566 میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کردند که 48 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

این ممنوعیت به دنبال تحولات نظارتی اخیر در اکوسیستم ارزهای دیجیتال محلی است. در 28 ماه مه، محمدو بوهاری، رئیس جمهور سابق، قانون مالی را امضا کرد که بر اساس آن مالیات 10 درصدی بر سود دارایی های دیجیتال وضع می شود. رئیس جمهور تازه منتخب نیجریه بورا تینوب اخیراً مانیفستی را منتشر کرده است که در آن بازنگری در مقررات کمیسیون SEC نیجریه در مورد دارایی های دیجیتال به منظور کسب و کار دوستانه تر آنها پیشنهاد شده است.

بانک مرکزی نیجریه ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی شناسد و بانک های تجاری از فوریه 2021 از تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور منع شده اند.

کوین تلگراف با بایننس تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا