اخبار ارز دیجیتال

هدف نیجریه میلیون ها کاربر جدید eNaira با افزایش عملکرد و هدف قرار دادن افراد بدون بانک است

گادوین امفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه، به شرکت کنندگان در eNaira Hackathon گفت که ارتقای فناوری CBDC را جذاب تر و در دسترس تر می کند.

گادوین امفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه، پنجشنبه در ابوجا گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC)، eNaira، با فناوری جدید وارد فاز دوم توسعه خود با فناوری جدید خواهد شد تا پایگاه کاربران خود را تقویت کند. اولین CBDC آفریقا، eNaira، در اکتبر ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد شد.

Emefiele گفت: “eNaira یک سفر است، نه یک رویداد یک بار،” و افزود:

ما چاره ای جز پذیرش این واقعیت نداریم که اکنون در یک اقتصاد دیجیتال، یک فضای دیجیتال هستیم.[s] پول نقد تقریبا صفر خواهد شد. ”

فاز ۲ این پروژه راه‌اندازی شده است و هدف آن ایجاد مشمولیت مالی با استفاده از کاربران غیربانکی و محروم است. […] ما حدود ۸ میلیون کاربر فعال را هدف قرار داده ایم.» Emefiele ادامه می دهد. CBDC تقریباً ۸۴۰,۰۰۰ بارگیری و تقریباً ۲۷۰,۰۰۰ کیف پول فعال دارد که شامل ۲۵۲,۰۰۰ کیف پول مصرف کننده است. حدود ۲۰۰۰۰۰ تراکنش به ارزش ۴ میلیارد نایرا (تقریباً ۹.۵ میلیون دلار به نرخ ارز رسمی) انجام شد.

مرتبط: فعالیت CBDC افزایش می یابد، اما تعداد کمی از پروژه ها فراتر از مرحله آزمایشی حرکت می کنند

Emefiele گفت که بانک مرکزی داده‌های خدمات جانبی بدون ساختار (USSD) را «تا هفته آینده» ترکیب خواهد کرد و به کاربران این امکان را می‌دهد که خواه حساب بانکی داشته باشند یا نداشته باشند، یک کد چهار رقمی را روی تلفن همراه خود شماره‌گیری کنند. انتقال پول بین حساب های بانکی آنها با استفاده از سیستم پرداخت فوری نیجریه (NIPS). eNaira قبلاً یک برنامه دارد که به کاربران امکان می دهد قبوض آب و برق و بسیاری از خدمات دیگر را پرداخت کنند.

به گفته دانیل او، رئیس آفریقای Fintech Foundry، علاوه بر این، پلتفرم هکاتون eNaira در بالای پلتفرم eNaira قرار خواهد گرفت تا عملکرد بیشتری را ارائه دهد. این سازمان حامی هکاتون با بانک مرکزی است. ۴۶۶۷ استارت آپ در این هکاتون شرکت کردند که ۱۰ تای آنها برنده جوایز بین ۱ تا ۵ میلیون NGN شدند.

به دلیل نوسانات ارزهای فیات، هر دو Naira و eNaira با رقابت شدید ارزهای دیجیتال با وجود “ممنوعیت ضمنی” ارزهای دیجیتال در کشور روبرو هستند.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا