اخبار ارز دیجیتال

NFT صنعت موسیقی را دموکراتیک می کند و حقوق آهنگ را دوباره توزیع می کند

هنرمند EDM R3HAB و انجمن موسیقی ananblock از NFTها برای توزیع حق امتیاز آهنگ به همه افرادی که در فرآیند راه اندازی آهنگ دخیل هستند، از جمله طرفداران، استفاده می کنند.

صنعت موسیقی همچنان به یافتن راه‌های خلاقانه برای ادغام فناوری غیرمتمرکز در نسخه‌های جدید به نفع هنرمندان و طرفدارانشان ادامه می‌دهد.

هنرمند موسیقی رقص الکترونیک (EDM) R3HAB و انجمن موسیقی مبتنی بر بلاک چین ananblock در ۱۹ آگوست تک آهنگی را با ایده “دموکراتیزه کردن حقوق موسیقی” منتشر کردند. شامل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌شود که به دارندگان این امکان را می‌دهد تا بر اساس محبوبیت پخش، حق امتیاز کسب کنند.

اولین تک‌آهنگ «آخر هفته در سه‌شنبه» همراه با NFT محدود. به ازای هر ۲۵۰ NFT موجود، مالکان ۰.۰۲ درصد از درآمد جریان را به دست خواهند آورد. پلتفرم Anotherblock ابزارهای ردیابی ارزش را ارائه می دهد تا دارندگان بتوانند پرداخت ها و ارزش کلی را تخمین بزنند.

بسیاری از هنرمندان از دارایی های دیجیتال به عنوان راهی برای ارتباط با طرفداران خود از طریق محتوای ویژه و انحصاری مرتبط با NFT خود استفاده می کنند. موارد اضافی معمولاً شامل آثار هنری، موسیقی اضافی یا مطالب پشت صحنه است.

میشل دی. ترائوره، یکی دیگر از مدیران بلاک، به کوین تلگراف گفت که اجرای NFT در این روش به افرادی که در آهنگ های خود ارزش ایجاد می کنند، اجازه می دهد تا بخشی از آن را دریافت کنند.

“ارزش حقوق موسیقی توسط افرادی ایجاد می شود که موسیقی را دوست دارند، به آن گوش می دهند و کارهایی را با آن انجام می دهند. [they] اگر گوش کنید و ارزش ایجاد کنید، صاحب حقوق هستید. آنها همچنین باید بتوانند از مزایایی برخوردار شوند. ”

ایده پشت این چشم انداز گسترش ارزش، در درجه اول از شرکت های ضبط و کاتالوگ های موسیقی، به هنرمندان بیشتری، بلکه به طرفداران آنها، می تواند به عنوان “دموکراتیزه کردن” صنعت موسیقی تلقی شود.

من فکر می‌کنم حد وسط، جایی که افراد بیشتری حقوق خود را دارند، چیزی است که امروز کمبود دارد و به اثرات مثبت منجر خواهد شد.»

معرفی این ایده‌ها به هنرمندان بزرگی مانند R3HAB و Steve Aoki ساده‌ترین کار است، اما این راهی است که هنرمندان جدید پیش از امضای قراردادی محدود، با این ایده‌ها وارد صنعت شوند. فقط کافی است .

مربوط: اولین حراج NFT نوازنده گریمز ۵.۸ میلیون دلار در ۲۰ دقیقه جمع آوری کرد

در مصاحبه ای با Cointelegraph، R3HAB تاکید کرد که طرفداران EDM به سمت فناوری های جدید “پیشگام” مانند NFT کشیده شده اند. R3HAB گفت که تیم او به دنبال علاقه و تعامل طرفداران با پلتفرم مبتنی بر Web3 است.

اکنون ما تأیید می کنیم که به فضای NFT خواهیم پرید و این فرصت را به طرفداران ارائه خواهیم داد. ”

به گفته ترائو، بلوک دیگری از جامعه Discord برای ژانرهای موسیقی مورد علاقه NFTها نظرسنجی کرد و EDM بالاترین امتیاز را کسب کرد و پس از آن HipHop و R&B قرار گرفتند. علاوه بر این، گزارش اخیر ریپل نشان داد که ۵۵ درصد از موسسات مالی بزرگ به NFT های مرتبط با موسیقی علاقه مند هستند.

همانطور که صنعت کریپتو در پرتو سقوط بازار خود را اصلاح می کند، پروژه های بدون ارزش واقعی و کاربردی در حال نابودی هستند. ترائورس ارتباط حق نشر موسیقی NFT با ارزش دنیای واقعی را نشانه ای از چیزی ماندگار می داند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا