اخبار ارز دیجیتال

وکیل SEC Crypto “پیشنهاد همه NFT ها به عنوان اوراق بهادار مشکل ساز است”

اسکار فرانکلین تان، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم NFT Enjin، به کوین تلگراف گفت که تلویحا این که همه NFT ها اوراق بهادار هستند بسیار مشکل ساز است، زیرا می تواند سازندگان را به سمت پایین بکشاند. من گفتم بله.

اقدام اجرایی اولیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه پروژه توکن غیرقابل تعویض (NFT) واکنش هایی را از سوی اعضای جامعه برانگیخته است و این سوال را مطرح می کند که این تصمیم چقدر می تواند “مشکل” باشد، و این توضیح چگونه ممکن است باشد. من به چگونگی آن اشاره کردم. بسیاری از پروژه های NFT قابل اجرا وجود دارد و پروژه بعدی چه می تواند باشد. در لیست بازدید SEC قرار دارد.

در ۲۸ آگوست، SEC شرکت سرگرمی Impact Theory را به اتهام فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد. بر اساس گزارش SEC، NFT که “کلید موسس” نامیده می شود، به عنوان “سرمایه گذاری در یک تجارت” به بازار عرضه شد. گفته می شود که این شرکت حدود ۳۰ میلیون دلار از طریق فروش به دست آورده است.

SEC معتقد است NFT های فروخته شده قراردادهای سرمایه گذاری هستند و به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند. این پرونده ادعا می کند که شرکت با فروش NFT بدون ثبت، قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳ را نقض کرده است.

همه با تصمیم SEC موافق نیستند. در ۲۸ اوت، کمیسیونرهای SEC، هستر پیرس و مارک اوئدا نیز بیانیه هایی در مخالفت با اقدامات SEC منتشر کردند. این دو استدلال کردند که “تعداد اظهارات شرکت و خریدار ذکر شده در این دستور، از نوع قول هایی نیستند که قراردادهای سرمایه گذاری را تشکیل می دهند.”

علاوه بر این، کمیسیون‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار معمولاً علیه فروشندگان «ساعت، نقاشی و وسایل کلکسیونی» که وعده‌های مبهم می‌دهند مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار «برندشان را بسازد» یا ارزش فروش مجدد کالاهایشان را افزایش خواهد داد، اقدامات اجرایی انجام می‌دهند. او همچنین تأکید کرد که او تدریس نکرده است.

به طور جداگانه، این رویداد واکنش اعضای جامعه را برانگیخت که گفتند بسیاری از پروژه های NFT با توضیحات منتشر شده توسط SEC مطابقت دارند. به گفته محققان مجموعه محبوب NFT AZUKI، این مورد می‌تواند مشکل بزرگی باشد، زیرا برخی از جزئیات می‌تواند برای «تعداد قابل توجهی» از پروژه‌های NFT در آنجا اعمال شود.

دیگر اعضای جامعه ارسال شده بسیاری از بنیان‌گذاران پروژه NFT پیام‌هایی بسیار شبیه به پیام‌های ارسال شده توسط تئوری تاثیر ارسال می‌کنند که خریداران بالقوه را تشویق می‌کنند و سود حاصل از پروژه‌های موفق را نوید می‌دهند.

مربوط: “XRP یک دوره امنیتی نیست” – وکیل کریپتو پرونده Ripple را در انتظار درخواست تجدید نظر SEC می گیرد

در میانه این موضوع، کوین تلگراف با اسکار فرانکلین تان، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم NFT Enjin تماس گرفت تا اقدامات اخیر SEC علیه NFTها را عمیق تر کند. به گفته تن، گفتن اینکه همه NFT ها اوراق بهادار هستند بسیار مشکل ساز است. تان توضیح داد:

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که دستور SEC مانع از آزمایش سازندگان مدل های مختلف اقتصادی و اجتماعی برای Web3 نمی شود. اشاره به اینکه همه NFT ها اوراق بهادار هستند مشکل ساز است زیرا می توانند به این معنی باشند.

وکیل همچنین گفت همه جا هرج و مرج است. تان گفت که اخیراً از او پرسیده شد که آیا توزیع پروتکل های اثبات حضور NFT در نمایشگاه های مد غیرقانونی است یا خیر. تان معتقد است که بدون قوانین مشخص، «سازندگان از آزمایش مدل Web3 منصرف خواهند شد» و صنعت نمی تواند از Web3 به طور کامل استفاده کند.

نماینده حقوقی همچنین گفت که مدل‌های احتمالی زیادی وجود دارد و «سازندگان نباید تعجب کنند که آیا یک محصول سرمایه‌گذاری ایجاد کرده‌اند یا خیر» و از SEC برای شفاف‌سازی نظارتی درخواست کرد.

این اولین باری نیست که NFT ها به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند. در ۲۲ فوریه، یک قاضی آمریکایی در حکم خود حکم داد که NBA Top Shot NFT ارزشمند هستند زیرا ممکن است “روابط قانونی کافی بین سرمایه گذاران و مروجین برای ایجاد توافقنامه های سرمایه گذاری ایجاد کنند.” او گفت که می تواند به عنوان یک امنیت تایید شود.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شودنویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا