اخبار ارز دیجیتال

پروژه NFT آزوکی توکن فیزیکی را راه اندازی کرد

به گفته این شرکت، استاندارد توکن منبع باز برای اتصال آیتم های فیزیکی به توکن های دیجیتال در بلاک چین اتریوم در نظر گرفته شده است.

Azuki، یک پروژه انیمه Non-Fungible Token (NFT)، یک توکن با پشتوانه فیزیکی (PBT) منتشر کرده است. این یک استاندارد توکن منبع باز است که آیتم های فیزیکی را به توکن های دیجیتال در بلاک چین اتریوم متصل می کند.

آزوکی در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت که اولین پیاده سازی PBT از تراشه BEAN استفاده می کند. یک تراشه دیجیتال فیزیکی که یک جفت کلید نامتقارن را خود تولید می کند. ترکیب تراشه‌های PBT و BEAN ویژگی‌ای را معرفی می‌کند که پروژه آن را «اسکن و مالکیت» می‌نامد.

طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط تیم آزوکی:

“با اسکن یک تراشه با تلفن همراه، PBT را می توان برش داد یا به صورت دیجیتالی به کیف پول مالک منتقل کرد. شما می توانید به طور قابل تائید اقلام را با توکن های دیجیتالی در کیف پول های انتخاب شده احراز هویت کنید و مرتبط کنید.”

PBT برای فعال کردن زنجیره کامل مالکیت غیرمتمرکز احراز هویت و ردیابی اقلام فیزیکی در نظر گرفته شده است، جایی که همه چیز کاملاً روی زنجیره است و احراز هویت غیرقابل اعتماد را بدون استفاده از سرورهای مرکزی امکان‌پذیر می‌سازد. به گفته آزوکی، هیچ نهادی حق احراز هویت یا تأیید مالکیت یک کالا را ندارد. هر کسی می تواند از این فناوری برای احراز هویت آزادانه، اعتبارسنجی و ایجاد تجربیات استفاده کند.

آزوکی معتقد است که PBT استفاده از کالاهای فیزیکی را برای ایجاد تجربیات دیجیتال باز می کند و در نتیجه نسل جدیدی از داستان و تجربیات را ایجاد می کند. طبق این پروژه، مالکان می‌توانند مجموعه‌هایی بسازند که هم دیجیتالی و هم فیزیکی را ضبط کنند، اقلام تأیید شده را مبادله کنند و در تلاش‌های واقعی شرکت کنند.

مطالب مرتبط: بنیانگذار آزوکی زیر آتش

اعلام PBT آزوکی با واکنش‌های متفاوتی در کریپتو توییتر مواجه شد. همه علاقه مندان به ارزهای دیجیتال تحت تأثیر قرار نگرفتند و برخی استدلال کردند که این فناوری لزوماً جدید نیست.کاربر توییتر @W3Meysam به اشتراک گذاشت:

از زمان انتشار اخباری مبنی بر راه اندازی Physical Backed Token توسط آزوکی، این پروژه در رتبه بندی حجم معاملات ۲۴ ساعته OpenSea در رتبه اول قرار گرفته است.نویسنده: Jeffrey Albus

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا