اخبار ارز دیجیتال

میکرو بشردوستی NFT صدای جدیدی به اپرا می دهد

DAO های اپرا محور از NFT ها برای باز کردن راه های بودجه جدید برای نوازندگان کلاسیک خارج از موسسات قدیمی محدود استفاده می کنند.

صنعت موسیقی یکی از پذیرندگان اصلی ادغام Web3 برای موارد مختلف از جمله حقوق آهنگ، پخش مبتنی بر بلاک چین و فرمت های جدید انتشار دیجیتال است.

ژانرهایی مانند پاپ، EDM و هیپ هاپ از لحاظ تاریخی نمادهای غیرقابل تعویض (NFT) را در صنعت موسیقی نشان می دهند. اما موسیقی کلاسیک، به ویژه اپرا، تازه راه خود را پیدا کرده است.

Living Opera، یک جامعه Web3 که موسیقی کلاسیک و نوآوری بلاک چین را با هم ترکیب می کند، به دنبال فناوری های جدید است تا صداهای جدیدی را به هنر درجه یک و هنرمندانی که آن را اجرا می کنند، ببخشد.

سولا پاراسیدیس، مدیرعامل Living Opera در مصاحبه با Cointelegraph گفت که اولین مجموعه Magic Mozart NFT راهی برای معرفی دنیای سنتی موسیقی کلاسیک به دنیای نوآورانه فین تک و بالعکس است.

ما می‌خواستیم درک آن آسان، کم خطر و به گونه‌ای باشد که مردم احساس راحتی کنند.»

پاراسیدیس توضیح می دهد که این NFT ها به مفهوم “musikalisches würfelspiele” ادای احترام می کنند. این یک بازی تاس است که به طور تصادفی موسیقی را از گزینه های از پیش پیکربندی شده تولید می کند. این یکی از اولین نمونه های هنر زایشی است و به موتزارت نسبت داده می شود.

نوازندگان از NFT ها برای کسب درآمد بیشتر و مشوق های طرفداران مانند پروژه دارایی دیجیتال ۵.۸ میلیون دلاری گریمز استفاده می کنند. برای موسیقی کلاسیک، این به معنای یک زندگی کاملاً جدید است و می تواند گامی به سوی ارتباط برای نسل بعدی باشد.

یک مطالعه توسط بنیاد ملی هنر نشان داد که درصد بزرگسالان آمریکایی که حداقل یک اپرا در سال شرکت می کنند از ۳.۲ درصد در سال ۲۰۰۲ به ۲.۲ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است.

همه‌گیری با بستن سالن‌های کلاسیک و سالن‌های اپرا در سراسر جهان این امر را تشدید کرده است.

مربوط: کارشناسان توضیح می دهند که چگونه NFT های موسیقی ارتباطات بین سازندگان و طرفداران را تقویت می کند

کریستوس ماکریدیس، مدیر اجرایی Living Opera به کوین تلگراف گفت که NFT ها راه های جدیدی را برای هنرمندان کلاسیک و خوانندگان اپرا باز می کنند تا روند سنتی اعطای و پیشنهاد وقف را دور بزنند.

دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین موانع سنتی، پیشنهادات، کمک‌های مالی هنرمندان و غیره را حذف می‌کند و به هنرمندان اجازه می‌دهد تا مستقیماً با نیکوکاران ارتباط برقرار کنند و هزینه‌های اداری بسیاری را از بین ببرند.»

ماکریدیس گفته است که NFT ها به هنرمندان در این ژانر دسترسی به “نقدینگی کوتاه مدت” می دهند که قبلا وجود نداشته است.

برخی از هنرمندان کلاسیک، مانند آهنگساز نیوزلندی متیو توماس سان و آهنگساز آمریکایی پوزر کریستینا اسپینی، به NFT های شخصی پرداخته اند.

در سال ۲۰۲۱، ارکستر سمفونیک دالاس یکی از پیشگامان اولیه موسیقی کلاسیک NFT بود. این ارکستر NFT را به عنوان جمع آوری کمک مالی برای نوازندگانی که از تعلیق حقوق مربوط به بیماری همه گیر مت اپرای آسیب دیده اند منتشر کرده است.

ساختار DAO-مانند Living Opera برای هنرمندان درگیر و پروژه‌های آن‌ها، انسان‌دوستانه کوچکی را فراهم می‌کند. پاراسیدیس با تاکید بر نادر بودن چنین نوآوری هایی در صنعت بسیار سنتی، NFT ها را کاتالیزورهایی برای تغییرات اجتماعی-فرهنگی نامید.

آنها می توانند به عنوان مکانیزمی برای جلب توجه به صداها، اشکال هنری و عللی که واقعاً به دید بیشتری نیاز دارند، استفاده شوند.

پاراسیدیس و ماکریدیس می‌گویند که این فناوری می‌تواند جوانان را برای تعامل با این هنر تحریک کند و به طرفداران دیرینه فرصت‌های جدیدی برای تعامل بدهد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا