اخبار ارز دیجیتال

پروتکل وام NFT Bend DAO تغییرات اضطراری را در بحبوحه بحران اعتباری پیشنهاد می کند

تیم توسعه Bend DAO گفت: «ما متاسفیم که پتانسیل NFT های غیر نقدی را برای قرار گرفتن در بازار نزولی در هنگام تنظیم پارامترهای اولیه دست کم گرفتیم.

روز دوشنبه، توسعه دهندگان پروتکل استقراض و وام غیرمتمرکز توکن غیرقابل تعویض (NFT) Bend DAO اقدامات اضطراری جدیدی را برای تثبیت اکوسیستم پیشنهاد کردند. در همان روز، مشخص شد که این پروژه تنها دارای ۱۵ اتر پیچیده شده (wETH) به ارزش ۲۳۷۱۵ دلار برای بازپرداخت وام دهندگان است. حدود ۱۵۰۰۰ETH قرض داد با استفاده از مکانیزم برای نجات پروتکل از بحران اعتباری، تیم توسعه Bend Dao پیشنهاد کرد که آستانه انحلال وثیقه را به ۸۵٪ تا ۷۰٪ از ارزش وام محدود کند.

دوم، مدت حراج برای NFT ها در پلت فرم از ۴۸ ساعت به ۴ ساعت کاهش می یابد. پس از آن، شرط قفل کردن حداقل قیمت پیشنهادی برای NFT ها در Bend DAO به ۹۵٪ از حداقل قیمت در OpenSea، یک پلت فرم معاملاتی کلکسیونی دیجیتال محبوب، حذف خواهد شد. نرخ بهره وام از ۱۰۰ درصد فعلی به ۲۰ درصد تغییر خواهد کرد. در نهایت، وزارت دارایی BendDAO این اختیار را دارد که بدهی های بد را پوشش دهد و از عواید آن استفاده کند.

سقوط کف قیمت NFT در بازار نزولی بسیاری از NFT ها را در معرض خطر انحلال قرار داده است زیرا نرخ های بهره حتی در میان مجموعه هایی که استقبال خوبی از آنها شده است به سطوح فوق العاده ای رسیده است. نرخ بهره در NFT های «با پشتوانه بدهی» به طور سرسام آور به نزدیک به ۱۰۰ درصد رسیده است، این امر را برای برخی از کاربران مقرون به صرفه تر می کند که به جای پرداخت بدهی های خود، به سادگی از کلکسیون های دیجیتال (که ارزش آنها نیز کاهش می یابد) صرف نظر کنند. شاید متوجه شده باشید. با بدهی بد سوم، بازار NFT به اندازه بازارهای سکه و توکن نقدینگی ندارد. این به این معنی است که پیشنهادهای واقعی ممکن است در طول فرآیند انحلال NFT صورت نگیرد و به مارپیچ مرگ دامن بزند.

قبل از شروع صدور اعتبار، Bend DAO به عنوان یک پلت فرم برتر استقراض و وام NFT در نظر گرفته می شد. رای گیری در مورد پیشنهاد فعلی ۲۴ ساعت به طول انجامید و حد نصاب لازم ۴۷ میلیون veBend را با ۹۹.۲۳ درصد موافق به تصویب رساند.نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا