🚨 اخبار ارز دیجیتال

فشار مقررات و نگرانی های سرمایه گذار، NEXO را در معرض خطر افت ۵۰ درصدی قرار می دهد

تحلیلگران نگرانند که در صورت تشدید اقدامات نظارتی در ایالات متحده، قیمت NEXO تحت فشار قرار گیرد.

در بحبوحه گمانه زنی های فزاینده مبنی بر ورشکستگی احتمالی در بازار، شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo (NEXO) در معرض خطر از دست دادن نیمی از ارزش گذاری خود تا پایان سال ۲۰۲۲ است.

آیا Nexo بیش از حد متمرکز است؟

برای کسانی که مطلع نیستند: در ۲۶ سپتامبر، هشت ایالت ایالات متحده دستور توقف و توقف علیه Nexo را صادر کردند و Nexo را متهم کردند که اوراق بهادار ثبت نشده را به سرمایه گذاران ارائه می دهد بدون اینکه به آنها در مورد خطرات ابزارهای مالی هشدار دهد.

به طور خاص، تنظیم‌کننده‌های کنتاکی Nexo را به ورشکستگی متهم کرده‌اند و به این نکته اشاره می‌کنند که بدون نماد بومی آن، NEXO، «بدهی‌های شرکت از دارایی‌هایش بیشتر است». از تاریخ ۳۱ جولای، Nexo 959,089,286 NEXO را آماده کرده است. این ۹۵.۹٪ از تمام توکن های موجود است.

تحلیلگر مستقل Dirty Bubble Media Substack گفت: «این یک مشکل بزرگ است زیرا تجزیه و تحلیل بسیار ابتدایی بازار نشان می‌دهد که Nexo قادر به کسب درآمد از بخش قابل توجهی از این توکن‌ها نیست. @MikeBurgersburg، نویسنده کتاب، گفت:

با توجه به این واقعیت، ارزش واقعی توکن $NEXO در ترازنامه Nexo احتمالا نزدیک به $۰ است.

مقایسه با درجه سانتیگراد

@MikeBurgersburg همچنین ادعا کرد که Nexo با خطر ورشکستگی مواجه است زیرا بیشترین مقدار عرضه توکن NEXO را در این پلتفرم دارد. ادعاهای او با شبکه سلسیوس، یک شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال منحل شده که بیش از ۵۰ درصد از توکن اصلی خود، CEL را در اختیار داشت، مقایسه شد.

۱۰۰ دارنده برتر NEXO مجموعاً ۹۵.۵۳ درصد از عرضه توکن را در اختیار دارند. منبع: Etherscan.io

پس از جمع آوری سپرده و وثیقه از مشتریان، سلسیوس اکنون بیش از ۹۰ درصد از کل توکن های CEL در گردش را در اختیار دارد. این امر CEL را بسیار غیر مایع و ناپایدار کرد. به عبارت دیگر، CEL به دارایی بسیار ناقصی برای اصلاح ترازنامه مشکل سلسیوس تبدیل شده است.

@MikeBurgersburg هشدار داد: «توکن NEXO نقدینگی کمتری نسبت به توکن CEL شبکه سلسیوس ورشکسته دارد» و اشاره کرد که میانگین حجم معاملات روزانه این توکن کمتر از ۱ درصد ارزش بازار آن خواهد بود.

با این حال، یکی از سخنگویان Nexo این اتهامات را رد کرد و فاش کرد که داده هایی که آنها به تنظیم کننده کنتاکی ارائه کرده اند از یکی از گروه شرکت های Nexo بوده است.

او به کوین تلگراف گفت: «بر اساس تلفیقی، می‌توانیم تأیید کنیم که توکن‌های NEXO کمتر از ۱۰ درصد از کل دارایی‌های شرکت را تشکیل می‌دهند.

در مقابل، حتی بدون احتساب موقعیت خالص شرکت در توکن‌های NEXO، از بدهی شرکت فراتر می‌رود.

در مورد اینکه چرا Nexo بیش از ۹۰ درصد از عرضه NEXO را در اختیار دارد، سخنگوی این شرکت گفت که این یک انگیزه طبیعی برای مشتریان ایجاد می کند تا توکن های خود را روی پلتفرم نگه دارند، با استناد به اقتصادی بودن و کاربردی بودن توکن. .

“با نگهداری توکن‌های NEXO در پلتفرم Nexo، مشتریان علاوه بر کسب نرخ‌های بهره بالاتر در موجودی دارایی‌های دیجیتال خود، می‌توانند از توکن‌های NEXO خود به عنوان وثیقه استفاده کنند، سود کسب کنند و مستقیماً در پلتفرم Nexo بازخرید کنند. شما می‌توانید.” وی توضیح داد و افزود:

همین امر در مورد Tokenomics شرکت‌هایی با ارزش‌های پیشنهادی مشابه مانند FTT، BNB و CRO که عمدتاً به ترتیب در FTX، Binance و Crypto.com نگهداری می‌شوند، صدق می‌کند.

قیمت NEXO ممکن است نوسان داشته باشد

شایعات در مورد نوسانات بازار و ترس، عدم اطمینان و تردید در مورد مقررات سختگیرانه پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال ممکن است احساسات منفی سرمایه‌گذاری را نسبت به NEXO ایجاد کند. متأسفانه، تنظیمات فنی توکن نیز همین را نشان می دهد.

مطالب مرتبط: Nexo سهام بانک Chartered ایالات متحده را تصاحب کرد

قابل توجه است که قیمت‌های NEXO از ۱۲ ژوئن مانند یک مثلث صعودی در نمودار بلندمدت شکل گرفته است. یک مثلث صعودی به عنوان یک الگوی ادامه نزولی در یک روند نزولی دیده می‌شود که NEXO را مستعد کاهش شدید قیمت می‌کند.

طبق قوانین تحلیل تکنیکال، یک مثلث صعودی پس از شکسته شدن قیمت به زیر خط روند پایین حل می شود و تا رسیدن به سطحی با طولی برابر با حداکثر ارتفاع مثلث به سقوط در همان جهت ادامه می دهد.

این تنظیمات در شکل زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت ۳ روزه برای NEXO/USD که دارای تنظیمات شکست مثلث صعودی است.منبع: Trading View

اگر این الگو تایید شود، قیمت NEXO می تواند حدود ۵۰ درصد از قیمت فعلی خود کاهش یابد و به سمت ۰.۴۷ دلار حرکت کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا