🚨 اخبار ارز دیجیتال

دفتر نیویورک AG به دنبال اختیارات اضافی برای شرکت های رمزنگاری است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس لایحه ای که توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک پیشنهاد شده است، صرافی های ارزهای دیجیتال می توانند برای بازپرداخت کاربران قربانی کلاهبرداری ملزم شوند.

بنا به گزارش ها، لتیتیا جیمز لایحه ای را پیشنهاد کرده است تا به دفتر دادستان کل نیویورک اختیاراتی برای تنظیم صنعت کریپتو بدهد.

در اطلاعیه ۵ مه، دفتر NY AG قصد داشت لایحه ای به نام قانون رمزگذاری، حفاظت، شفافیت و نظارت (CRPTO) را در مجلس قانونگذاری ایالت ۲۰۲۳ معرفی کند. لایحه پیشنهادی به مقامات شهر نیویورک اختیارات اجرایی برای صدور احضاریه، اعمال مجازات‌های مدنی برای شرکت‌های ارز دیجیتالی که قوانین ایالتی را نقض می‌کنند، و تعطیل کردن شرکت‌هایی که ادعا می‌شود در فعالیت‌های کلاهبرداری یا غیرقانونی دست دارند، می‌دهد.

تحت CRPTO، صرافی ها باید به کاربرانی که قربانی کلاهبرداری هستند، بازپرداخت صادر کنند. همچنین، اصطلاح «استیبل کوین» به گونه‌ای تدوین می‌شود که فقط برای توکن‌هایی که توسط ذخایر ۱:۱ USD یا «دارایی‌های نقدی با کیفیت بالا» پشتیبانی می‌شوند، اعمال شود.

برای مدت طولانی، سرمایه‌گذاران صدها میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری در صنعت کریپتو از دست داده‌اند و سرمایه‌گذاران کم‌درآمد و رنگین پوستان بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.» گفت جیمز “بانک ها و سایر خدمات مالی تحت نظارت هستند. صنعت ارزهای دیجیتال نیز باید تنظیم شود.”

اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) اکنون این قدرت را دارد که مجوزهای بیت را برای شرکت های ارزهای دیجیتال فعال در ایالت صادر کند و بر بسیاری از جنبه های فضای دارایی دیجیتال نظارت کند. لایحه جیمز همچنین با هدف تقویت این قدرت است.

مربوط: کنگره نیویورک لایحه پرداخت های رمزنگاری را برای جریمه ها، مالیات ها معرفی می کند

دفتر جیمز قبلاً علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال از جمله KuCoin شکایت کرده بود و ادعا می‌کرد که این شرکت اوراق بهادار و کالاها را بدون ثبت در نیویورک به ساکنان فروخته است. AG همچنین در ماه ژانویه علیه بنیانگذار سلسیوس و مدیر عامل سابق الکس ماشینسکی شکایت کرد و ادعا کرد که تعدادی “اظهارات نادرست و گمراه کننده” که منجر به ضرر میلیاردها دلار شده توسط سرمایه گذاران شده است.

اگر لایحه پیشنهادی ارائه شود، قانونگذار نیویورک باید به آن رأی دهد. در سال ۲۰۲۲، کنگره یک تعلیق دو ساله برای استخراج بیت کوین (BTC) در ایالت ها تصویب کرد، اما برخی از حامیان کریپتو می گویند که قانونگذاران هنگام ترویج این قانون اظهارات نادرستی می کنند.

مجله: شهر رمزنگاری: راهنمای نیویورکنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا