اخبار ارز دیجیتال

لایحه نظارتی جدید به بانک مرکزی اروگوئه اجازه می دهد صنعت رمزنگاری کشور را کنترل کند

دولت اروگوئه در 5 سپتامبر لایحه ای را برای تسریع مقررات صنعت به پارلمان ارائه کرد.

دولت اروگوئه لایحه ای را برای تسریع مقررات فضای رمزنگاری این کشور و ایجاد بانک مرکزی به عنوان تنظیم کننده به کنگره ارائه کرده است.

این لایحه، که در 5 سپتامبر ارائه شد، با هدف شفاف‌سازی چارچوب ملی نظارتی برای دارایی‌های رمزنگاری‌شده، از همه شرکت‌هایی که خدمات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال، از جمله عرضه اولیه سکه (ICO) را ارائه می‌کنند، ملزم می‌کند تا بگویند که تحت نظارت مالی است. تنظیم کننده خدمات (SSF). ، یک نهاد بانک مرکزی مبادلات ارزهای دیجیتال، خدمات نگهداری و خدمات مالی مرتبط با این دارایی‌های دیجیتال نیز باید با قوانین و بهترین شیوه‌های مبارزه با پولشویی مطابقت داشته باشند.

علاوه بر این، این سند چهار نوع دارایی دیجیتال را تعریف می کند: استیبل کوین ها، توکن های حاکمیتی، دارایی های قابل معامله و توکن های بدهی.

اگر فعالیتی که از این طریق انجام می شود، شامل واسطه گری مالی یا انجام فعالیت های مالی باشد، مشمول مقررات و کنترل بانک مرکزی اروگوئه است.

سال گذشته، خوان سارتوری، سناتور اروگوئه‌ای لایحه‌ای را ارائه کرد که به ارزهای رمزنگاری‌شده نظارت می‌کند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد پرداخت‌های دیجیتالی را بپذیرند، بیان کرد که «این برای کسب‌وکارهای مرتبط با تولید و تجاری‌سازی ارزهای دیجیتال قانونی و قانونی است. هدف ایجاد استفاده ایمن و مؤثر از ارزهای دیجیتال بود.

این توسعه بخشی از موج مداوم قوانین یا مقرراتی است که توسط دولت ها یا قانونگذاران آمریکای لاتین دنبال می شود. گزارش شده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل به دنبال تغییر چارچوب قانونی برای شناسایی توکن ها به عنوان دارایی یا اوراق بهادار دیجیتال است. در ماه اوت، رئیس جمهور پاراگوئه لایحه ای را رد کرد که استخراج ارز دیجیتال را به عنوان یک فعالیت صنعتی به رسمیت می شناخت و استدلال کرد که مصرف انرژی بالای ماینینگ می تواند مانع از گسترش صنعت داخلی پایدار شود.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا