اخبار ارز دیجیتال

“مرزهای جدید” در رمز شویی شامل پل های زنجیره ای متقاطع و DEX است: بیضی

طبق گفته Elliptic، Curve، Uniswap، 1inch و Ren Bridge بهترین پلتفرم‌ها برای شستشوی ارزهای دیجیتال غیرقانونی بودند.

یک مطالعه جدید از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین و انطباق با ارزهای دیجیتال Elliptic نشان می‌دهد که چگونه پل‌های زنجیره‌ای متقابل و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) موانع را برای مجرمان سایبری از بین برده‌اند.

Eray Arda Akartuna و Thibaud Madelin، محققین Elliptic، در گزارشی در 4 اکتبر با عنوان “وضعیت جنایات زنجیره ای متقاطع” به آنچه که آنها “مرز جدید پولشویی رمزنگاری” می نامند، می کاوند. این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند که ظهور فناوری‌های جدید مانند پل‌ها و DEX باعث شده است که جریان آزاد سرمایه بین دارایی‌های کریپتو با مانع کمتری مواجه شود.

گزارش شده است که مجرمان سایبری از ابتدای سال 2020 از پل های زنجیره ای متقاطع، DEX و مبادله سکه برای پنهان کردن حداقل 4 میلیارد دلار درآمد غیرقانونی ارزهای دیجیتال استفاده کرده اند.

حدود یک سوم ارز رمزنگاری شده به سرقت رفته در حوادث مورد بررسی، یا حدود 1.2 میلیارد دلار، با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز مبادله شد.

با بررسی عمیق‌تر جزئیات، این گزارش خاطرنشان کرد که بیش از نیمی از وجوه غیرقانونی شناسایی‌شده مستقیماً از طریق دو DEX، Curb و Uniswap مبادله شدند و پروتکل جمع‌آوری 1 اینچی در جایگاه سوم قرار گرفت.

مقدار مشابهی (حدود 1.2 میلیارد دلار) با استفاده از خدمات مبادله سکه شسته شده است و به کاربران امکان می دهد تا دارایی های خود را در داخل و بین شبکه های مختلف بدون داشتن حساب مبادله کنند.

در این بیانیه آمده است: «بسیاری از آنها در انجمن‌های جرایم سایبری روسیه تبلیغ می‌شوند و تقریباً به طور انحصاری برای مخاطبان مجرم ارائه می‌شوند.

به گزارش Elliptic، سازمان های تحریم شده به طور فزاینده ای به چنین تکنیک هایی برای جابجایی وجوه و انجام حملات سایبری روی می آورند.

کیف پول های متصل به گروه هایی که در نهایت توسط ایالات متحده تحریم شده اند، از جمله آنهایی که توسط کره شمالی برای انجام حملات سایبری چند میلیون دلاری استفاده می شود، بیش از 1.8 میلیارد دلار از طریق چنین فناوری سرقت کرده اند. من آن را شستم.

گزارش ژوئن در مورد خطرات دارایی‌های مجازی، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ناظر پولشویی و تامین مالی تروریسم جهانی، پل‌سازی زنجیره‌ای متقاطع و «پرش زنجیره‌ای» را به عنوان ریسک‌های بالا شناسایی کرد.

مربوط: امسال 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال از پل های زنجیره ای به سرقت رفت: تحلیل زنجیره ای

از رنبریج به عنوان یک کاندیدای اصلی برای پولشویی کریپتو نام برده شد که اکثر دارایی های غیرقانونی بیش از 540 میلیون دلار از آن عبور کرده است.

رن به ویژه در میان افرادی که سعی در پولشویی درآمدهای سرقت خود دارند، محبوب است.

یکی از راه حل های ممکن برای کاهش سرقت ارزهای دیجیتال ماه گذشته توسط محققان دانشگاه استنفورد پیشنهاد شد. این شامل یک استاندارد توکن انتخابی به نام ERC-20R است که امکان معکوس کردن تراکنش را در یک بازه زمانی معین فراهم می کند.

نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا