اخبار ارز دیجیتال

راه حل جدیدی برای نفرین از دست دادن دائمی در بهمن پیشنهاد شده است

معامله گر جو می گوید که «دفتر نقدینگی» آن ضررهای موقتی را که «بسیاری از دیگر ارائه دهندگان نقدینگی DEX» در جریان آشفتگی بازار متحمل شده اند، کاهش می دهد.

Trader Joe، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) مبتنی بر بهمن، ادعا می‌کند که ممکن است راهی برای کاهش یکی از بزرگترین ضعف‌های DeFi پیدا کرده باشد: ضررهای موقت.

Adam Sturges، توسعه‌دهنده و محقق Quant، “TraderWaWa”، “Hanzo” و مهندس نرم افزار “Louis MeMyself” مقاله سفید جدیدی به نام JOE v2 Liquidity Book را نوشتند که در ۲۳ آگوست منتشر شد. توسعه دهندگان Liquidity Book (LB) از یک متغیر اضافی استفاده کردند. ویژگی مبادله هزینه برای “پیشنهاد معاملات صفر یا کم لغزش به معامله گران”.

معامله گر جو گفت که استراتژی جدید زیان های موقتی را کاهش می دهد “بسیاری از ارائه دهندگان نقدینگی (LP) در سایر DEX ها در طول آشفتگی بازار متضرر شده اند.”

زیان موقت، که یکی از بزرگترین نقاط ضعف DeFi در نظر گرفته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که قیمت توکن‌ها پس از سپرده‌گذاری در بازارسازان خودکار مبتنی بر استخر نقدینگی به عنوان بخشی از کشاورزی بازده تغییر می‌کند. پاداش کسب کنید (برخلاف شرط بندی).

به گفته Markus Theilen، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت مدیریت دارایی دیجیتال IDEG، این نیز یکی از دلایلی است که سرمایه گذاران نهادی در فضای DeFi محتاط بوده اند.

زیرن در صحبت با کوین تلگراف گفت که شرکت او و سایر سرمایه گذاران نهادی «با بازارسازان خودکار (AMM) درگیر نمی شوند زیرا خطر زیان موقت بسیار زیاد است.

مقاله سفید V2 Trader Joe ایده جدیدی ارائه کرد، و ارائه دهندگان نقدینگی باید بپذیرند که ۳۰bps برای تسهیل تجارت تولید کرده اند. ما می خواهیم ببینیم که v2 در حال حاضر چقدر نقدینگی جذب می کند و چگونه TVL Trader Joe را بهبود می بخشد.”

تیلن افزود، برای به دست آوردن مزیت رقابتی در بخش دارایی های دیجیتال، سرمایه گذاران باید به جای اتکا به دارایی های اصلی، به دنبال سرمایه گذاری های جایگزین با اصول بنیادی خوب باشند.

“به عنوان یک صندوق رمزنگاری، نمی‌توانیم تنها به ETH و BTC تکیه کنیم. ما می‌خواهیم لایه‌های دیگر و سکه‌های جایگزین رشد کنند، بنابراین ما به تیم Trader Joe و سایر AMM‌هایی که به توسعه ادامه می‌دهند، اشاره می‌کنیم. من از شما برای حمایت از من تحسین می‌کنم.”

طبق این مقاله، کتاب نقدینگی معامله گر جو (LB) نوعی از استخر نقدینگی (LP) است که نقدینگی جفت دارایی ها را در سطل های قیمتی قرار می دهد که با قیمت های ثابت مبادله می شوند.

LBها به دنبال محافظت از معامله گران در برابر زیان موقت با جبران LP ها در صورت نوسان شدید بازار هستند تا نقدینگی را بتوان به طور مؤثرتری در پاسخ به تغییرات ناگهانی قیمت مدیریت کرد. کارمزد سوآپ متغیر جدیدی را معرفی می کند که برای

Trader Joe’s LB همچنین معاملات صفر تا کم لغزش را ارائه می دهد و به معامله گران کمک می کند تا نرخ های خرید بهتری را ارائه دهند.

اگر به درستی اجرا شود، این می تواند یک پیشرفت مهم در DeFi باشد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد از Uniswap V3 LP در طول آشفتگی بازار پول خود را از دست می‌دهند، زیرا ضررهای موقت از کارمزد سوآپ بیشتر است.

Thorchain یکی دیگر از پروتکل های DeFi است که پس از ۱۰۰ روز اول (تا زمانی که محافظت نسبی وجود داشته باشد) برای سپرده های LP به طور موقت محافظت می کند.

پروتکل Trader Joe خود را به عنوان یک “پلتفرم تجاری غیرمتمرکز یک مرحله ای” ساخته شده بر روی پلت فرم قرارداد هوشمند Avalanche می داند.

مربوط: Trader Joe (JOE) پس از پرتاب راکت جو ۱۱۰٪ بازیابی V شکل دارد.

این پروتکل در حال حاضر بزرگترین صرافی غیرمتمرکز (DEX) در Avalanche است که ارزش کل آن ۱۹۱ میلیون دلار در پروتکل (TVL) قفل شده است.

پروتکل‌های DeFi به کاربران امکان تجارت، کشاورزی، وام دادن و سرمایه‌گذاری را می‌دهند.

با توجه به Coingecko، نشانه معامله گر جو، JOE، پس از انتشار وایت پیپر برای مدت کوتاهی قیمتش افزایش یافت و در زمان نگارش مقاله با قیمت ۰.۲۸ دلار معامله شد، که هنوز ۹۴.۵ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا