اخبار ارز دیجیتال

کاغذ سفید جدید Cosmos از توکن های ATOM مجدد استفاده می کند و Vision را اصلاح می کند

این خبر تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که شرکت تحقیقاتی Delphi Labs اعلام کرد که تمرکز تلاش‌های تحقیق و توسعه خود را به اکوسیستم کیهان تغییر خواهد داد.

شبکه بلاک چین متمرکز بر قابلیت همکاری Cosmos یک وایت پیپر جدید منتشر کرده است که در آن یک Cosmos Hub بازسازی شده با هدف افزایش قابلیت همکاری و امنیت، ایجاد تغییرات عمده در مزرعه برنج بومی خود ATOM ارائه شده است.

وایت پیپر جدید Cosmos روز دوشنبه در کنفرانس Cosmoverse در Medellin، کلمبیا رونمایی شد. ارتقای مشخص شده در وایت پیپر از نظر فنی هنوز در حالت “پیشنهادی” است، اما انتظار می رود این تغییر در تاریخ ۳ اکتبر روی زنجیره اتفاق بیفتد.

Cosmos اکوسیستمی از بلاک چین است که برای مقیاس بندی و تعامل با یکدیگر طراحی شده است. Cosmos Hub اولین بلاک چینی بود که بر روی Cosmos ساخته شد و در ابتدا به عنوان یک واسطه بین سایر بلاک چین های به هم پیوسته عمل می کرد.

توکن‌های ATOM برای تجارت در اکوسیستم Cosmos استفاده می‌شوند و همچنین می‌توانند برای اهداف حاکمیتی و سهام استفاده شوند.

تحت تغییرات پیشنهادی، کیهان به یک اکوسیستم متقابل تر، غیرمتمرکز و ایمن تبدیل خواهد شد.

یکی از تغییرات ذکر شده، اختراع مجدد Cosmos Hub به عنوان یک وب “در زنجیره ای” است. این به سایر بلاک چین‌های Cosmos اجازه می‌دهد تا به جای یافتن شبکه خود، استخر اعتبارسنجی هاب را اجاره کنند و شبکه را ایمن کنند.

بیلی رنکمپ، رهبر محصول Cosmos Hub اضافه کرد که ارزش پیشنهادی پشت این حرکت به Interchain Security نیز «متمرکززدایی قانونی و دفاعی» شبکه Cosmos است.

طبق این وایت پیپر، امنیت Interchain همچنین Cosmos Hub را قادر می‌سازد تا «میزبان دسته‌بندی‌های جدید برنامه‌های کاربردی با قابلیت‌های مکمل» را انجام دهد، و بیان می‌کند:

امنیت بین زنجیره‌ای به زنجیره‌های مصرف‌کننده اجازه می‌دهد سریع‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تر به بازار برسند. [and] با پلت فرم توسعه ارائه شده توسط Interchain Security، […] به اشخاص ثالث اجازه دهید تا از زیرساخت های حیاتی هاب برای ساخت برنامه های تجاری استفاده کنند. ”

وایت پیپر همچنین یک مدل صدور جدید برای توکن های بومی ATOM با هدف بهبود تعادل بین رشد اکوسیستم و پذیرش زنجیره متقابل «در عین حفظ امنیت ارائه شده توسط رژیم اصلی» پیشنهاد می کند.

سیاست پولی جدید دو مرحله دارد: گذار و حالت پایدار.

مرحله انتقال ۱۰۰۰۰۰۰۰ ATOM را در ماه اول صادر می کند و سپس با نرخ کاهشی کاهش می یابد تا زمانی که پس از ۳۶ ماه به مرحله حالت پایدار برسد.

اتان بوچمن، یکی از بنیانگذاران Cosmos، گفت که این مدل جدید صدور توکن به سایر بلاک چین های Cosmos اجازه می دهد تا با Cosmos Hub و ATOM ارتباط بیشتری برقرار کنند.

می‌توانید مستقیماً با Cosmos که توسط ATOM کار می‌کند، کار کنید. بخشی از این نوع جامعه اقتصادی که امنیت ATOM را به ارث می‌برد و حول زنجیره بلوک Cosmos، توکن ATOM و امنیت برتری که زنجیره فراهم می‌کند، می‌تواند تبدیل شود.»

مربوط: قیمت‌های Cosmos (ATOM) در حالی افزایش می‌یابد که بیشتر بازار کریپتو کاهش یافته است – چرا؟

وایت پیپر همچنین برنامه‌هایی را برای افزایش بیشتر ارزش توکن ATOM با فعال کردن اهرم‌گذاری مایعات نشان می‌دهد.

این به دارندگان ATOM این امکان را می‌دهد تا توکن‌های ATOM خود را به همان راحتی که آن‌ها را به اشتراک گذاشته‌اند، باز کنند. این به زودی با ماژول Liquid Staking Cosmos امکان پذیر خواهد شد.

با توجه به وایت پیپر، “تجربه کاربر و بهبودهای بهره وری سرمایه ارائه شده توسط Liquid Stalking به قدری مهم است” که نیاز به “ادغام کامل اقتصادی” در اکوسیستم جدید زنجیره ای Cosmos دارد.

انتشار این وایت پیپر تنها چند هفته پس از آن صورت می گیرد که شرکت تحقیقاتی و سرمایه گذاری Delphi Labs اعلام کرد که تلاش های تحقیق و توسعه خود را به تمرکز بر اکوسیستم کیهان تغییر خواهد داد.

این شرکت تحقیقاتی سرعت شبکه، نقدینگی زنجیره، تمرکززدایی کافی و قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای را به عنوان عوامل کلیدی پشت تصمیم خود برای ارائه تلاش های تحقیق و توسعه برای حمایت از رشد بیشتر Cosmos شناسایی کرد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا