اخبار ارز دیجیتال

زنجیره جدید Cosmos برای امنیت از توکن‌های Staking مایع از شبکه‌های دیگر استفاده می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Staked ETH، BNB، ATOM، SOL، و MATIC می‌توانند در Tenet به‌عنوان «بازگشت» برای پاداش‌های بیشتر استفاده شوند.

بر اساس اعلامیه 3 مه توسعه دهنده، یک بلاک چین جدید مبتنی بر کیهان به نام “Tenet” از سکه های استیکینگ مایع از شبکه های دیگر برای ایمن سازی تراکنش ها استفاده می کند. ممکن است امنیت شبکه قدیمی را به ارث برده شود.

این شبکه در حال حاضر به عنوان یک شبکه آزمایشی در دسترس است و به محض اتمام آزمایش، نسخه اصلی آن را راه اندازی خواهد کرد. این پس از آن است که اخیراً سهام نقدینگی به بزرگترین دسته پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل شده است.

پروتکل‌های شرط‌بندی مایع مانند Lido، Rocket Pool و Ankr به کاربران این امکان را می‌دهند که با استفاده از شبکه‌ای از اعتبارسنجی‌ها بدون اجرای گره‌های خود، سکه‌ها را به اشتراک بگذارند و پاداش دریافت کنند. این پروتکل‌ها توکنی به نام «مشتقات سهامداری مایع» یا LSD را به کاربران ارائه می‌دهند که می‌توان آن را برای سپرده‌ها و پاداش‌های اساسی بازخرید کرد.

بر اساس این اعلامیه، Tenet به کاربران این امکان را می‌دهد که این ال‌اس‌دی‌ها را دوباره به دست آورند تا پاداش‌های بیشتری در شبکه کسب کنند. همچنین توکنی را در اختیار کاربر قرار می دهد که خود LSD را نشان می دهد. تیم این توکن‌های درجه سوم را «مشتقات ذخیره مایع مایع» یا LLSD می‌نامد. در این اطلاعیه آمده است که LLSD در برنامه های وام دهی و صرافی های غیرمتمرکز در سراسر شبکه Tenet در دسترس خواهد بود.

این تیم پیش بینی می کند که استفاده از ال اس دی به جای کوین های بومی برای ایمن سازی شبکه دو مزیت عمده خواهد داشت. ابتدا، “ما با استفاده از امنیت مشترک مربوطه خود، امنیت طولانی مدت زنجیره Tenet را تضمین خواهیم کرد. [layer 1] اکوسیستمی که خدمات ارائه می دهد. دوم، باید «نقدینگی اضافی و فرصت‌های بازدهی را برای LSD بیاورد».

مربوط: پروتکل «بازیابی» اتریوم EigenLayer در تست نت راه اندازی شد

در زمان راه اندازی، انتظار می رود این پروتکل اجازه دهد که مشتقات استیکینگ مایع Ether (ETH)، BNB (BNB)، Cosmos (ATOM)، Solana (SOL) و Polygon (MATIC) مجدداً در Tenet قرار گیرد.

شبکه جدید توسط مدیران سابق Ankr و Blockdaemon با مشاوره Lido، Ankr و اعضای تیم OpenAI در حال توسعه است.

پروتکل Liquid staking از سال 2020، زمانی که لیدو برای اولین بار راه اندازی شد، وجود داشته است. در سال 2022 و اوایل سال 2023 محبوبیت پیدا کرد زیرا شبکه اتریوم به سمت اثبات سهام حرکت کرد و اجازه برداشت از سهام را آغاز کرد. در 1 می، پلتفرم تجزیه و تحلیل کریپتو DefiLlama اعلام کرد که Liquid Staking بر اساس ارزش کل قفل شده، به برترین رده اپلیکیشن DeFi تبدیل شده است.

برخی از کارشناسان استدلال می کنند که در آینده در نتیجه ارتقای اتریوم شانگهای، استکینگ مایع می تواند رشد کند.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا