🚨 اخبار ارز دیجیتال

مسدود شدن شبکه و توکن پس از اکسپلویت Acala سوالاتی را ایجاد می کند

هک Acala تایید کرد که بیش از ۱ میلیارد دلار استیبل کوین از جایی به دست نمی‌آید، اما اکنون اعضای انجمن در تعجب هستند که پروتکل غیرمتمرکز چگونه پاکسازی را انجام می‌دهد. من اینجا هستم.

استیبل کوین aUSD شبکه Acala بیش از ۹۹ درصد در آخر هفته کاهش یافت و تیم Acala را مجبور کرد کیف پول‌های هکرها را به حالت تعلیق درآورد و نگرانی‌هایی را در مورد ادعای عدم تمرکز شرکت ایجاد کرد.

در ۱۴ آگوست، هکرها مزیت – فایده – سود – منفعت ۱.۲ میلیارد دلار بدون وثیقه به دلیل اشکال در استخر نقدینگی iBTC/aUSD ضرب شد. این رویداد باعث شد تا استیبل کوین‌های وابسته به دلار آمریکا تا ۱ سنت کاهش پیدا کند و تیم Acala را بر آن داشت تا با قرار دادن شبکه در حالت تعمیر و نگهداری، توکن‌هایی را که به‌طور تصادفی ضرب شده‌اند، مسدود کنند.

این حرکت همچنین ویژگی‌های دیگری مانند swaps، xcm (ارتباط زنجیره‌ای متقابل در Polkadot) و فید قیمت پالت اوراکل را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده است.

حرکت برای قرار دادن شبکه در حالت تعمیر و نگهداری و مسدود کردن وجوه در کیف پول هکرها ممکن است برای محافظت از کاربران و شبکه از آسیب بیشتر باشد، اما طرفداران تمرکززدایی گریه می‌کنند.

Acala یک مرکز مالی غیرمتمرکز زنجیره ای (DeFi) است که استیبل کوین aUSD را بر اساس بلاک چین Polkadot (DOT) صادر می کند. aUSD یک استیبل کوین با پشتوانه ارز دیجیتال است که آکالا ادعا می کند در برابر سانسور مقاوم است. iBTC شکلی از بیت کوین پیچیده (BTC) است که می تواند در پروتکل DeFi استفاده شود.

اعضای انجمن به طنز ادعاهای Acala در مورد مقاومت در برابر سانسور aUSD اشاره می کنند، زیرا پروتکل به سرعت بودجه را مسدود کرد.کاربر توییتر Gr33nHatt3R.dot در ۱۴ آگوست اشاره کرد تصمیم گیری برای تبدیل شدن به امور مالی «غیرمتمرکز»، باید به سمت حاکمیت برویم.»

“اگر Acala به طور متمرکز این تصمیم را مدیریت کند، آیا این واقعا DeFi است؟”

یکی از اعضای کانال دیسکورد پروژه usafmike پیشنهاد کرد که زنجیره را به عقب برگرداند و ضرابخانه را به طور کامل برگرداند، اما skylordafk.dot او را به چالش کشید و گفت که چنین اقدامی “سابقه مضری ایجاد می کند”.

در زمان نگارش این مقاله، شبکه در حالت نگهداری باقی ماند و تمام انتقال توکن ها را مسدود کرد، اما تیم تایید کرد که این باگ برطرف شده است. کیف پول هایی که aUSD اشتباه ایجاد شده را دریافت کرده اند شناسایی شده اند و ۹۹٪ از آنها هنوز در Acala هستند و در صورت رای جامعه امکان بازیابی توسط جامعه را باقی می گذارد.

مربوط: بایننس اکثر سرمایه های سرقت شده را از Curve Finance بازیابی می کند

اکسپلویت Acala دومین اکسپلویت مهم هفته است، زیرا Curb Finance (CRV) در ۹ آگوست در قسمت جلویی آن مورد حمله قرار گرفت و کاربران را فریب داد تا قراردادهای مخرب را بپذیرند. مشکل Acala با Curve فرق می کند. استخر Curve به خطر نیفتاد زیرا کاربرانی که مستقیماً قراردادهای هوشمند را دستکاری می کردند هیچ مشکلی را تجربه نکردند.

aUSD جدیدترین استیبل کوینی است که در چند ماه گذشته پیوند خود را از دست داده است، که در ماه می با Terra USD (UST) شروع شد و سپس به Terra Classic USD (USTC) تغییر نام داد. دیگر depeg های قابل توجه عبارتند از Tether (USDT) و Day (DEI).نویسنده: Brian Newar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا