اخبار ارز دیجیتال

نرخ رشد خالص خودپرداز بیت کوین برای اولین بار در تاریخ در سطح جهان کاهش می یابد

داده‌های مربوط به تغییر خالص در تأسیسات خودپرداز رمزگذاری‌شده تأیید می‌کند که ۷۹۶ دستگاه خودپرداز رمزگذاری‌شده در ماه سپتامبر از شبکه جهانی خارج شدند.

اثر دومینوی نزولی طولانی مدت در اکوسیستم خودپرداز بیت کوین (BTC) نفوذ کرد زیرا نصب خالص جهانی برای اولین بار در تاریخ در سپتامبر 2022 رشد منفی را ثبت کرد. این عمدتا به دلیل کاهش رشد آمریکا است.

با گذشت زمان، تعداد کل دستگاه های خودپرداز بیت کوین نصب شده از 38776 دستگاه در ماه آگوست به 37980 دستگاه در سپتامبر کاهش یافت. نتیجه کاهش -2.05٪ است، همانطور که توسط داده های CoinATMRadar مشهود است.

تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان. منبع: CoinATM Radar

داده‌های مربوط به تغییر خالص در تأسیسات خودپرداز رمزگذاری‌شده تأیید می‌کند که ۷۹۶ دستگاه خودپرداز رمزگذاری‌شده در ماه سپتامبر از شبکه جهانی خارج شدند. 825 دستگاه خودپرداز تنها در ایالات متحده از کار افتاده است. با این حال، اروپا، کانادا و چندین حوزه قضایی دیگر تأسیسات جدیدی را به صورت محلی برای کاهش این کاهش ایجاد کرده‌اند.

تغییر خالص در تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب شده و حذف شده در هر ماه. منبع: CoinATM Radar

علیرغم شکست، داده‌های 60 روزه نشان می‌دهد که روزانه حدود 14 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان نصب می‌شود که جنسیس کوین ادعا می‌کند که 40.3 دستگاه خودپرداز در میان تولیدکنندگان دیگر سهم دارد. سایر تولیدکنندگان محبوب خودپرداز رمزنگاری عبارتند از General Bytes و BitAccess.

کاهش شدید تعداد نصب‌های خودپرداز رمزگذاری‌شده را می‌توان به تنش‌های ژئوپلیتیکی، در میان عوامل دیگر، مانند عدم وضوح نظارتی و عدم اطمینان بازار نسبت داد.

مربوط: نرخ های خودپرداز بیت کوین در یونان در طول فصل توریستی رکوردشکنی

تاسیسات خودپرداز رمزنگاری به طور موقت تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گرفته است، اما کشورها همچنان به داشتن دستگاه های خودپرداز رمزنگاری فعال در داخل مرزهای خود علاقه نشان می دهند.

w

اخیراً، ژاپن تصمیم گرفت پس از سال 2014 دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال را به رهبری صرافی محلی ارزهای دیجیتال گایا، مجدداً معرفی کند. ابتدا دستگاه های خودپرداز جدید در توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد. این شرکت قصد دارد تا اوت 2023 50 BTM در سراسر کشور راه اندازی کند.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، گایا اولین شرکت رمزنگاری ثبت شده محلی است که یک دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در ژاپن نصب کرده است.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا