اخبار ارز دیجیتال

میمون بی حوصله با ارزش نزدیک به ۵۵ میلیون دلار، CryptoPunks NFTs در بحبوحه بحران بدهی در معرض خطر انحلال قرار می گیرد

تحلیلگران در مورد اینکه آیا رویداد بالقوه انحلال NFT یک فرصت خرید است یا خیر، اختلاف نظر دارند.

بسیاری از مالکان Bored Ape Yacht Club (BAYC) و CryptoPunks NFT وام هایی در اتر (ETH) با استفاده از آنها به عنوان وثیقه گرفته اند، اما در بازپرداخت بدهی خود ناکام مانده اند. این وضعیت می تواند منجر به اولین رویداد عمده انحلال برای بخش NFT شود.

BAYC “مارپیچ مرگ” می آید؟

DoubleQ، بنیانگذار وب ۳ راه اندازی پد دابل استودیو، می گوید که سرویس وام دهی BendDAO می تواند تا ۵۵ میلیون دلار NFT ها را برای بازیابی وام ها، با به اصطلاح “ضریب سلامت” این بدهی ها بالاتر از ۱، نقد کند. من نگران هستم که ممکن است سقوط.

به طور خاص، کف قیمت مجموعه NFT در تعیین عوامل سلامت مهم است. BendDAO 30٪ -۴۰٪ از پایین ترین قیمت NFT را به عنوان وام ارائه می دهد. با این حال، پروتکل NFT ها را زمانی می فروشد که قیمت کف NFT به مقدار وام گرفته شده خیلی نزدیک شود.

پروتکل پاکسازی NFT BendDAO.منبع: سایت رسمی

در همین حال، پایین‌ترین قیمت BAYC از ۱۵۳.۷ ETH در ماه مه به ۶۹.۶۹ ETH در ماه آگوست کاهش یافت که در عرض سه ماه نزدیک به ۵۵ درصد کاهش یافت. در همان زمان، داده های BendDAO نشان می دهد که ضریب سلامت حداقل ۲۰ وام با حمایت BAYC تا ۱۹ اوت به ۱.۱ کاهش یافته است.

اگر وام گیرنده ظرف ۴۸ ساعت وام را بازپرداخت نکند، وثیقه NFT منحل می شود. به گفته doubleQ، با توجه به قرار گرفتن BendDAO با سایر پروژه‌های NFT، از جمله CryptoPunks و Doodles، این انحلال‌ها می‌تواند منجر به “مارپیچ مرگ در اکوسیستم BAYC و بازار NFT” شود.

این تحلیلگر هشدار داد: حجم معاملات OpenSea به پایین ترین حد خود در ۱۲ ماه گذشته رسید و افزود:

ما حجم کافی برای ذخیره این انحلال ها نداریم. این اجتناب ناپذیر است.»

توزیع هولدینگ BendDAO NFT. منبع: doubleQ

OpenSea شماره یک بازار NFT از نظر حجم است.

دیپ بخرم یا نه؟

با این وجود، doubleQ معتقد است که انحلال آتی BAYC ممکن است فرصتی برای خرید NFT با نرخ های ارزان تر ارائه دهد.

در همین حال، نعیمیش سانگوی، مدیرعامل رسانه خبری ارز دیجیتال Coin Crunch در هند، به دلیل کمبود فرصت‌های آربیتراژ، نمی‌پرسد آیا خریدار وجود دارد یا خیر.

سنگوی با اشاره به اینکه هیچ جایی برای سود در آربیتراژ بین این مقادیر وجود ندارد، توضیح داد: پیشنهاد شما باید حداقل ۹۵ درصد کف و بالاتر از بدهی شما باشد.

از آنجایی که حراج تا زمان ارائه اولین پیشنهاد شروع نمی‌شود، در صورت نامطلوب بودن قیمت، ممکن است برخی از NFTها در نقطه‌ای معین به جریان بیفتند که باید تامین‌کنندگان نقدینگی را بترساند.

در این سناریو، BendDAO منتظر خواهد ماند تا وام گیرندگان وام های خود را بازپرداخت کنند یا منتظر می ماند تا انحلال دهندگان پس از بهبود بازار برای مهار “زیان های شناور موقت” ظاهر شوند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا