اخبار ارز دیجیتال

به نظر می رسد قرارداد ماسک در توییتر با قیمت اصلی 44 میلیارد دلاری انجام شود

به نظر می رسد توییتر آماده انجام معامله ایلان ماسک برای خرید توییتر است و در پستی در 4 اکتبر اعلام کرد که قصد دارد معامله را با قیمت 54.20 دلار برای هر سهم ببندد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، میلیاردر به نظر می رسد آماده است تا خرید 44 میلیارد دلاری توییتر، ربات های اسپم مشکوک، حساب های جعلی و همه چیز را در یک چرخش غیرمنتظره که من می توانم ببینم، تکمیل کند.

طبق اعلامیه ای که روز دوشنبه توسط وکلای ماسک در دادگاه سلطنتی دلاور که بر محاکمه نظارت داشت، ماسک آماده است “برای تکمیل معامله ای که در توافقنامه ادغام در نظر گرفته شده است در 25 آوریل 2022 ادامه دهد.”

این در پی نبرد حقوقی چند ماهه با پلتفرم رسانه اجتماعی است که به دنبال حمایت از قرارداد ماسک با استناد به هرزنامه‌ها، حساب‌های جعلی و عدم شفافیت توییتر در مورد سلامت مالی کسب‌وکار بود. نزدیک شدن به دادگاه تاریخ رفع مشکل در 17 اکتبر.

توافق پیشنهادی ماسک مشروط به «تعلیق فوری دعوا» و تعویق دادگاه و در انتظار دریافت بودجه است.

به نظر می رسد توییتر آماده پذیرش شرایط معامله است و در پستی در توییتر در 4 اکتبر اعلام کرد که قصد دارد معامله را با قیمت 54.20 دلار به ازای هر سهم ببندد.

مشخص نیست که آیا تاریخ قریب الوقوع دادگاه باعث شده است که ماسک نظر خود را تغییر دهد یا خیر، اما Terrsa و بنیانگذار SpaceX قبلاً برنامه هایی را برای پلتفرم پس از تصاحب مالکیت کنایه زده اند.

به غیر از این توییت مرموز، ماسک هنوز فاش نکرده است که برنامه چند منظوره X پیشنهادی چیست، اما در ادامه4 اکتبراو گفت: “تویتر احتمالا X را سه تا پنج سال شتاب خواهد داد، اما ممکن است اشتباه کنم.”

پیش از این، ماسک با توجه به ضبط‌های تلفنی، استفاده از فناوری بلاک چین را برای مبارزه با هرزنامه‌ها در نظر گرفته بود.

ماسک در صفحه 98 رونوشت گفت: “شما باید مبلغ کمی را برای ثبت یک پیام در زنجیره بپردازید، که اکثر اسپم ها و ربات ها را حذف می کند.”

او بعداً به این نتیجه رسید که توییتر مبتنی بر بلاک چین ممکن است در حال حاضر قابل دوام نباشد.

مربوط: ظاهراً سم بنکمن-فرید قصد داشت در معامله توییتر در ماه مارس شرکت کند

اخبار مالک بالقوه جدید ماسک در پلتفرم رسانه های اجتماعی واکنش های متفاوتی را در جامعه توییتر به همراه داشته است.

بیل مارکوس، خالق دوج کوین، که در توییتر با نام شیبتوشی ناکاموتو نیز شناخته می شود، به ۱.۷ میلیون دنبال کننده خود گفت: «اگر ایلان ماسک توییتر را بهتر کند، توییتر بهتر خواهد شد.»

“اگر ایلان ماسک توییتر را به هم ریخته است، ما مجبور نیستیم به چیزهای احمقانه ای که مردم در توییتر می گویند گوش دهیم. این یک برد-برد است.”

دیگران کمتر خوشبین بودند و یکی از کاربران گفت: «باورم نمی‌شود کسی که به @Twitter اهمیت می‌دهد بخواهد با @elonmusk کاری انجام دهد.

طبق داده‌های نزدک، در ۲۴ ساعت گذشته، ارزش سهام توییتر با ۲۲.۲۴ درصد افزایش به ۵۲ دلار در هر سهم رسیده است.

به گفته Coingecko، داگ کوین که بر اساس اقدامات ماسک در گذشته افزایش یافته است، 8 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 0.06 دلار معامله می شود.نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا