اخبار ارز دیجیتال

NFT های موسیقی ابزارهای قدرتمندی هستند که مخاطبان را به جوامع تبدیل می کنند

هنرمندان موسیقی این فرصت را خواهند داشت که از NFT برای ایجاد روابط نزدیکتر با طرفداران خود استفاده کنند.

به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین صنایع سرگرمی موجود، تجارت موسیقی پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی را تجربه کرده است و باعث پذیرش گسترده شده است. دیجیتالی شدن موسیقی به این معناست که هنرمندان می توانند به هر مخاطبی در سراسر جهان دسترسی پیدا کنند و توزیع دیجیتال به مردم امکان دسترسی نامحدود به موسیقی را داده است.

با این پیشرفت های توزیع، برخی از اشکالات در کسب درآمد از موسیقی وجود داشت. روشی که نوازندگان در قالب‌های دیجیتال درآمد کسب می‌کنند، سود حاصل از رسانه‌ها و درآمدهای ویدیویی را کاهش داده است. از آنجایی که فضای آنلاین پر از واسطه‌هایی است که تکه‌ای از کیک را برمی‌دارند، هنرمندان برای کسب درآمد از تلاش‌های آفلاین مانند کنسرت‌ها و فروش کالا تحت فشار قرار می‌گیرند.

تاکایوکی سوزوکی، مدیر عامل استودیوی سرگرمی متاتوکیو – Web3 به کوین تلگراف گفت: «وب ۳ و پلتفرم موجود ما به ما کمک می کند فصل جدیدی در صنعت موسیقی بسازیم. اکنون از طریق پخش جریانی بسیار در دسترس است. “

پارادایم جدیدی از ابزارهای Web3 به سازندگان راهی می دهد تا به مخاطبان فعلی خود دست یابند و آن را به یک جامعه تبدیل کنند. رابطه ما با طرفدارانمان بسیار مهم شده است و رابطه Web3 با هنرمندان هرگز نزدیکتر نبوده است.

مارکوس فیستل، مدیر عامل Limewire، یک بازار NFT موسیقی، به کوین تلگراف گفت که این نرم افزار در اصل یک پلت فرم رایگان اشتراک گذاری فایل مبتنی بر موسیقی به صورت همتا به همتا بود.

صنعت موسیقی و سازندگان قطعاً در آستانه گذار از مدل Web2 متمرکز بر مصرف محتوا به مدل Web3 متمرکز بر مالکیت محتوا است.

در میان بسیاری از موارد استفاده برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، رایج‌ترین آنها توانایی تشکیل جوامع پیرامون دارندگان توکن است. ظهور سازمان‌های غیرمتمرکز و مستقل منجر به تلاش‌هایی برای هماهنگ کردن این جوامع به روشی دیجیتالی بومی شده است. همه اینها فرصت های بالقوه ای را برای هنرمندان مستقلی ایجاد می کند که مایل به نوآوری در تکرار بعدی فضای موسیقی هستند.

دوباره صنعت موسیقی را مختل کند

صنعت موسیقی همیشه چیزهای جدیدی را امتحان کرده است. Mattias Tengblad، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Corite، یک پلتفرم موسیقی تامین مالی جمعی مبتنی بر بلاک چین، به Cointelegraph گفت: اغلب این پذیرش ها به آرامی شروع می شوند اما در نهایت به جریان اصلی تبدیل می شوند. “

پلتفرم Web3 در مراحل اولیه خود است. اکثر کاربران از رمزنگاری آگاه هستند و درک فنی اولیه از تعاملات زنجیره ای دارند. با توسعه فضا، پلتفرم موسیقی Web3 می تواند به عامل مهمی در نحوه تجارت و بازاریابی لیبل ها و هنرمندان تبدیل شود.

فرصت های ارائه شده توسط این فناوری باعث ارتقای ارتباطات بین افراد همفکر و شکستن موانع قبلی برای تشکیل جوامع می شود. سوزوکی به یاد می آورد: «حفظ روابط عالی در این صنعت سخت بود.

این نوآوری‌ها فقط برای متصدیان صنعت موسیقی نیستند، بلکه می‌توانند درهای جدیدی از بیان و کسب درآمد را برای استعدادهای جوان Web3 باز کنند. این روابط بین هنرمندان، واسطه ها و طرفداران را تشویق می کند تا به جامعه منتقل شوند.

مربوط: Web3 در حال ایجاد سبک جدیدی از موسیقی مبتنی بر NFT است

نوآوری موسیقی هنرمندانی را که در حال آزمایش فناوری های جدید هستند توانمند می کند و این فرصت را فراهم می کند تا به نسل بعدی هنرمندان جدید تبدیل شوند. این می تواند از اهمیت برچسب های ضبط برای موفقیت یک هنرمند بکاهد. بسیاری از شرکت های ضبط با تغییر بخشی از فعالیت های خود به زنجیره ها و انتشار مجموعه های NFT درگیر هستند.

Tengblad افزود: “لیبل‌های ضبط همیشه مورد نیاز هستند، اما من فکر می‌کنم لیبل‌هایی که قادر به انطباق با شرایط در حال تغییر نیستند، در خطر باقی ماندن هستند.”

من معتقدم وقتی گروهی از حامیان وفادار داشته باشیم، می‌توانیم مستقیماً از طریق فناوری از کار خود درآمدزایی کنیم و در عین حال مزایای موفقیت خود را با حامیان خود به اشتراک بگذاریم.»

موفقیت بخش موسیقی NFT نشان می‌دهد که چگونه Web3 می‌تواند مدل تأمین مالی را با اجازه دادن به هنرمندان برای تأمین مالی مستقیم طرفداران خود مختل کند. هنرمندانی که با جوامع خود درگیر هستند و برای ایجاد روابط مستقیم با طرفداران خود تلاش می کنند، بیشترین سود را از Web3 خواهند برد.

از مخاطب تا جامعه

مخاطب به طور کلی به عنوان یک رابطه یک طرفه درک می شود، اما جامعه یک ارتباط دو طرفه بین هنرمندان و طرفداران آنها را پیشنهاد می کند. برای اینکه یک جامعه مولد باشد، ذینفعان باید با گوش دادن فعالانه به نیازهای یکدیگر و ارائه راه حل هایی برای بهبود جامعه به عنوان یک کل، فرآیند خلاقیت را غنی کنند.

همانطور که هنرمندان به سمت یک رویکرد جامعه محور تر حرکت می کنند، بلاک چین و NFT به هنرمندان این امکان را می دهد که بدون واسطه از طرفداران پول جمع آوری کنند و مزایا و فرصت های منحصر به فردی را برای کسانی که مشارکت می کنند ارائه کنند. پلتفرم فراگیر همچنان ابزار مهمی برای ایجاد جامعه و توزیع موسیقی است که مکمل استراتژی Web3 است.

Tengblad می‌گوید: «ضبط دیجیتالی مقرون‌به‌صرفه منجر به انفجاری از نوازندگانی شده است که برای همکاری، بازخورد فوری، پخش‌های زنده و موارد دیگر در YouTube به جامعه مراجعه می‌کنند. Discord به افرادی که به کاری که شما انجام می دهید علاقه مند هستند این فرصت را می دهد که بیشتر با محتوای شما درگیر شوند و با شما ارتباط برقرار کنند. “

وقتی هنرمندی ویدیوی جدیدی را در یوتیوب پست می‌کند، جامعه می‌تواند با ارائه بازخورد فوری و پیشنهاد ایده‌های جدید برای کمک به رشد و توسعه هنرمند، به کار هنرمند کمک کند.

فعالیت‌هایی که جامعه انجام می‌دهد از تأثیر بیشتری برخوردار است و تأثیر فوری بر پیشرفت هنرمند دارد. با حمایت یک جامعه قوی، هنرمندان پایه محکمی برای ایجاد حرفه خود دارند.

به تازگی: سرمایه گذاران VC توضیح می دهند که NFT ها کریپتو را برای میلیاردها کاربر به ارمغان می آورند

فرآیند تعامل بین هنرمندان و جوامع آنها باید تا حد امکان ساده باشد. آقای سوزوکی توضیح داد:

وب ۳ قدرت بیشتری به هنرمندان و سازندگان خواهد داد، بنابراین آموزش لازم است.

این با برقراری ارتباط واضح و قابل دسترس تر کردن NFT ها برای همه شروع می شود. نزدیک‌تر کردن NFTها و مدل‌های مالکیت محتوا به طرفداران، ارتباط بسیار قوی‌تر و انحصاری‌تری بین طرفداران و سازندگان ایجاد می‌کند و در نهایت جامعه هنرمندان را به جلو می‌برد.

Fesitl در پایان می‌گوید: «برای سازندگان، این به معنای یک فرآیند خودنوردی با کاربری آسان است که به آنها امکان می‌دهد اولین پروژه‌های NFT خود را تنها با چند کلیک ایجاد کنند. این یک تجربه کامل Web3 را بدون نیاز به داشتن کیف پول یا اتصال مستقیم به کیف پول خارجی ارائه می دهد. “

هنرمندانی که بیشترین آمادگی را برای موفقیت در صنعت امروز دارند، کسانی هستند که مایلند از تمام ابزارهای موجود برای ایجاد یک جامعه تعاملی و جذاب پیرامون کار خود استفاده کنند.

نویسنده: Inigo Vaca

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا