اخبار ارز دیجیتال

طلبکاران Mt. Gox قادر به تعیین تاریخ بازپرداخت نیستند، اما بازار تحت تأثیر قرار نگرفت

کاهش قیمت بیت کوین ممکن است به این زودی اتفاق نیفتد، اما جزئیات جدید جالبی در مورد داستان Mt Gox در هفته گذشته ظاهر شده است.

هشت سال پیش در سال 2014، دنیای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر هک ویرانگر صرافی محبوب بیت کوین (BTC) کوه Gox قرار گرفت. 16 میلیارد دلار به نرخ امروز.

در زمان وقوع این حادثه، صرافی مستقر در توکیو بزرگترین اکوسیستم تجارت ارزهای دیجیتال در جهان بود و بیش از 70 درصد از حجم معاملات روزانه بیت کوین بازار کریپتو را مدیریت می کرد. با این حال، فقدان پروتکل های امنیتی با کیفیت به هکرها اجازه داد تا دارایی های رمزنگاری بیش از 24000 مشتری را در دست بگیرند. این یکی از بزرگترین حوادث در تاریخ صنعت دارایی دیجیتال است.

تقریباً ده سال بعد، به مشتریان Mt. Gox که تحت تأثیر هک قرار گرفتند، اخطاریه هایی صادر شد که باید تا 15 سپتامبر ادعا کنند یا تسلیم شوند. با این حال، پرداخت در سال ها درگیری های حقوقی گرفتار شده است و طرح بازسازی چندین بار به تعویق افتاده است. اخیراً شایعاتی در یک دامپ بزرگ بیت کوین منتشر شد مبنی بر اینکه این پرداخت ممکن است به زودی انجام شود.

این شایعات به قدری مورد توجه قرار گرفت که اخیراً طلبکاران Mt Gox مجبور شدند به رسانه های اجتماعی مراجعه کنند تا ادعا کنند که کاملاً نادرست هستند.

بستانکار رکورد را ثابت می کند

به عنوان بخشی از موضوع اخیر توییتر، اریک وال، طلبکار Mt. Gox گفت: دریافت کردم برخلاف اخبار موجود در اینترنت مبنی بر اینکه 137000 بیت کوین به زودی وارد بازار می شود، به این زودی ها نتیجه ای نخواهد داشت زیرا صرافی هنوز زیرساخت های لازم را برای تسهیل چنین حرکتی ایجاد نکرده است.

علاوه بر این، وول تاکید کرد که مشتریان متاثر از هک Mt.Gox حتی نتوانسته‌اند آدرس‌هایی را که نیاز به پرداخت بیت‌کوین و بیت‌کوین کش (BCH) دارند، ثبت کنند، و افزود که دلیل فوری این است که نشان می‌دهد که این هک وجود ندارد. من نگران سقوط قریب الوقوع بازار هستم.

طلبکاران همچنین معتقدند که پرداخت‌ها احتمالاً به صورت اقساطی انجام می‌شود و نگرانی از فروش همزمان هزاران بیت‌کوین و به دنبال آن سقوط قیمت ارز دیجیتال اصلی را کاهش می‌دهد. در نهایت، وال اشاره کرد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال هنوز جدول زمانی دقیقی را برای فرآیند بازپرداخت اعلام نکرده‌اند، و گفت که حتی اگر بیت‌کوین آزاد شود، با توجه به شرایط فعلی بازار، دارایی «به‌جای فروش» خواهد بود. منطقی است در زمان نوشتن این مقاله، بیت کوین با قیمت 18893 دلار معامله می شود.

به طور مشابه، یکی دیگر از طلبکاران Mt Gox، مارشال هاینر، در توییتر گفت: تائیدیه کوه Gox یک قدم با پرداخت قبوض خود فاصله ندارد. او به فعالان بازار اطمینان داد که اکثریت افرادی که بیت کوین دریافت می کنند «سوگند یاد کرده اند» که به این زودی دارایی های خود را نفروشند.

طرح توزیع مجدد پیشنهادی و تأثیر احتمالی آن

در ژوئیه سال جاری، نوبواکی کوبایاشی که به عنوان متولی بازیابی طرح احیای Mt Gox منصوب شده بود، اعلام کرد که صرافی در حال آماده سازی طرح بازپرداخت است. در یک سند رسمی، او و تیمش می‌گویند که افراد واجد شرایط این امکان را دارند که پرداخت‌ها را در قالب BTC یا BCH دریافت کنند.

اخیراً: پذیرش بیت کوین در کنفرانس بیت کوین بیاریتز در فرانسه موج می زند

طرح بازآفرینی ابتدا دو سال پیش وجود داشت و سال گذشته تصویب شد. با این حال، از 850000 بدهی BTC، صرافی تنها می تواند حدود 150000 BTC را به طلبکاران بپردازد. کنستانتین شیروکوف، رئیس بازار غیرمتمرکز مالی Fringe Finance، به Cointelegraph گفت:

«توزیع سکه فوق‌الذکر صرفاً موضوع زمان است و این توضیح می‌دهد که چه چیزی باعث افزایش شایعات در مورد نهایی کردن برنامه‌های صرافی‌ها برای آزادسازی این پول شده است. همچنین نگرانی سرمایه‌گذاران در اکوسیستم ارزهای دیجیتال گسترده‌تر در مورد پتانسیل تحت تأثیر قرار گرفتن قیمت بیت‌کوین. انتشار و فروش بالقوه مقدار زیادی از سکه های آن.”

وی افزود در حالی که ارزش سکه پیشنهادی با قیمت های امروزی حدود 2.9 میلیارد دلار خواهد بود و فشار زیادی به بازار وارد نخواهد کرد، اما احساس عمومی در بازار بسیار منفی است. انتشار سکه و تخلیه احتمالی آن می تواند قیمت بیت کوین را در بازار کاهش دهد. شیروکوف گفت: چند روز پس از انتشار آن.

در نهایت، بستانکار قرار است اولین پرداخت اولیه را دریافت کند. سپس می‌توانید وجوه باقی‌مانده را به صورت یکجا یا در مرحله بعد به صورت بازپرداخت کوچک دریافت کنید. بازپرداخت ها از طریق ذخایر نقدی به دست آمده از انحلال خزانه BTC Mt. Gox انجام می شود.

Mt. Gox Stolen BTC Cache بعد از 9 سال جابجا شد

در اواخر هفته گذشته، دو آدرس قدیمی بیت کوین ایجاد شده در سال 2013 مشخص شد که حدود 10000 بیت کوین را به چندین حساب مختلف ارزهای دیجیتال ارسال کرده است. با استفاده از تکنیک‌های اکتشافی و خوشه‌بندی، BTC با کوه Gox مرتبط است. در این راستا، مهندسان داده کار در OXT Research، پلتفرمی که تجزیه و تحلیل رویدادهای جاری در اکوسیستم بیت کوین را ارائه می دهد: دریافت کردم:

با وجود ذخایر کراکن، این سکه‌ها از کراکن تهیه نشده بودند. […] یادداشت های کاربر در این مورد [BTC] cluster پیوندی به یک پست وبلاگ توسط @wizsecurity وبلاگ است. Wizsec یک متخصص در حماسه کوه Gox است. ”

به دنبال آن، 5000 بیت کوین دیگر مربوط به صرافی منحل شده به حساب های مختلف شخص ثالث منتقل شد. این حرکت توسط BTCparser دستگیر شد و دقیقا 120 ساعت پس از استقرار فوق اتفاق افتاد. به گفته محققان OXT Research، این آخرین بیت کوین نیز مربوط به کوه Gox است و حتی ممکن است متعلق به Jed McCaleb باشد.

چه چیزی در انتظار کسانی است که تحت تأثیر حادثه Mt.Gox قرار گرفته اند؟

حداقل شگفت‌انگیز است که این ذخیره عظیم بیت کوین، که برای نزدیک به یک دهه مورد غفلت قرار گرفته بود، زمانی که ارز دیجیتال حدود 20000 دلار معامله می‌شد، ناگهان شروع به حرکت کرد. بازپرداخت غیر از اینکه زمان این جابجایی همزمان با آخرین تمدید متولی است.

بر اساس طرح توانبخشی اخیراً اعلام شده کوبایاشی، پس از 15 شهریور، این طرح وارد مرحله ای می شود که «تصرف دعوی بازپروری از طریق واگذاری، انتقال یا جانشینی، وثیقه وثیقه یا غیر آن ممنوع است». با این حال، وقتی نوبت به تعیین ضرب‌الاجل برای «دوره محدودیت» می‌رسد، این سند هنوز هم از نظر عباراتی خاکستری است، اما همانطور که در طرح بازسازی مصوب ذکر شده است، اولین پرداخت کامل به طلبکاران را مجاز می‌کند. 99٪ از همه کاربران واجد شرایط تحت تأثیر این پرونده قرار گرفتند.

در نهایت، این سند خاطرنشان کرد که متقاضیانی که پس از 15 سپتامبر اخطارهای انتقال را ارسال کرده اند ممکن است نتوانند تعیین کنند که اعتماد باید مبالغ معوقه را به چه کسی پرداخت کند، و افزود: من اینجا هستم.

اخیراً: مقررات DeFi: جایی که رگولاتورهای ایالات متحده باید خط بکشند

“در نتیجه، طلبکاران توانبخشی ممکن است نتوانند پرداخت مورد نظر خود را دریافت کنند، یا تاریخ پرداخت ممکن است به طور قابل توجهی در مقایسه با سایر طلبکاران بازپروری به تاخیر بیفتد، یا در بدترین حالت، ممکن است پرداخت به دفتر امور حقوقی توکیو واریز شود. بر اساس قانون، این امکان وجود دارد.»

بنابراین، در حالی که داستان کوه Gox همچنان توجه مردم در سراسر جهان را به خود جلب می کند، با بسیاری از پیشرفت های جدید، به ویژه احیای غیرفعال بیت کوین که در بالا ذکر شد، این احتمال وجود دارد که در نهایت همه چیز به پایان برسد. دیدن چگونگی گسترش آن جالب خواهد بود. – این روزها به خط مقدم می آیند.نویسنده: Shiraz Jagati

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا