اخبار ارز دیجیتال

بیش از 100 میلیون دلار NFT دزدیده شده از سال 2021 – بیضوی

این شرکت گزارش می دهد که کلاهبرداران در جولای 2022 حدود 4647 توکن را به سرقت بردند، اگرچه رکود بازار باعث “کاهش” ارزش NFT ها شد.

شرکت مدیریت ریسک ارزهای دیجیتال Elliptic گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد کلاهبرداران بیش از 100 میلیون دلار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را از سال 2021 به سرقت برده اند.

Elliptic در گزارش NFTs و Financial Crime خود که چهارشنبه منتشر شد، دریافت که در طول 13 ماه از جولای 2021 تا ژوئیه 2022، کاربران ارزهای دیجیتال قربانی کلاهبرداری های مربوط به NFT به ارزش حدود 106 میلیون دلار شده اند. کلاهبرداران بیشترین توکن ها (تخمین زده شده 4647 دارایی) را در ژوئیه 2022 به دلیل “کاهش” ارزش NFT ها به سرقت بردند و در ماه مه 2022 با تقریبا 23.9 میلیون دلار بیشترین ارزش را داشتند.

به گفته Elliptic، ارزشمندترین سرقت NFT که این شرکت به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل خود شناسایی کرد، CryptoPunk بود که در نوامبر 2021 به ارزش 490000 دلار بود. از یک قربانی در فضای کریپتو.

منبع: بیضی

بر اساس این گزارش، از سال 2017، افراد بیش از 8 میلیون دلار وجوه غیرقانونی را از طریق پلتفرم‌های NFT شستشو داده‌اند که بیش از 328 میلیون دلار از طریق میکسرهای ارزهای دیجیتال، از جمله Tornado Cash، که 8 مورد مجوز اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده در ماه مه است، انجام شده است. . گزارش شده است که میکسر بحث برانگیز 137.6 میلیون دلار ارز دیجیتال را از پلتفرم NFT پردازش کرده است و “ابزار شستشوی انتخابی” برای اکثر کلاهبرداری ها بوده است.

مشخص نیست که اعداد ذکر شده چقدر به ارزش واقعی ارزهای رمزنگاری شده و NFT های دخیل در کلاهبرداری نزدیک است، زیرا بسیاری از آنها یا گزارش نشده اند یا پس از این واقعیت شناسایی شده اند. Elliptic گزارش داد که بیش از 2000 NFT در آوریل 2022 به ارزش تقریبی 20 میلیون دلار به سرقت رفت، اما یک ایردراپ جعلی که صاحبان NFT در باشگاه قایق بادبانی Bored Ape را هدف قرار می داد در آن زمان به سرقت رفت. تخمین زده می شود که ده ها میلیون دلار تخمین زده شده باشد. داده های بیضوی نشان می دهد که کلاهبرداران در ژوئیه 2022 58.1 میلیون دلار Ape NFT را از Bored Ape Yacht Club و Mutant Ape Yacht Club حذف کردند.

Elliptic می‌گوید: «از ژوئن تا ژوئیه 2022، سرقت NFT‌های با ارزش بالا کاهش یافت، اما تأثیر آن بر پروژه‌های با ارزش پایین‌تر در مراحل اولیه افزایش یافت. «این روند تا حدی بازتابی است از دارندگان ارزشمند NFT که دارایی‌های خود را در بازارهای نزولی «حفظ» می‌کنند و فعالانه در پروژه‌های جدیدی که در برابر فعالیت‌های کلاهبرداران آسیب‌پذیر هستند شرکت نمی‌کنند.» این احتمال وجود دارد که ”

مربوط: OpenSea سیاست جدید کالاهای دزدیده شده را برای مبارزه با سرقت NFT معرفی می کند

کلاهبرداران همچنان به استفاده از روش‌های مختلف برای آزاد کردن کاربران رمزارز از NFTها، از جمله از طریق حملات فیشینگ و سوء استفاده‌های بازار، ادامه می‌دهند. توکن‌ها اخیراً موضوع یک شکایت دسته جمعی قرار گرفتند که می‌تواند بر نحوه نگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دارایی‌های موجود در فضای کریپتو به عنوان اوراق بهادار تأثیر بگذارد.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا