اخبار ارز دیجیتال

بیش از ۱۰۰ میلیون دلار NFT دزدیده شده از سال ۲۰۲۱ – بیضوی

این شرکت گزارش می دهد که کلاهبرداران در جولای ۲۰۲۲ حدود ۴۶۴۷ توکن را به سرقت بردند، اگرچه رکود بازار باعث “کاهش” ارزش NFT ها شد.

شرکت مدیریت ریسک ارزهای دیجیتال Elliptic گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد کلاهبرداران بیش از ۱۰۰ میلیون دلار توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را از سال ۲۰۲۱ به سرقت برده اند.

Elliptic در گزارش NFTs و Financial Crime خود که چهارشنبه منتشر شد، دریافت که در طول ۱۳ ماه از جولای ۲۰۲۱ تا ژوئیه ۲۰۲۲، کاربران ارزهای دیجیتال قربانی کلاهبرداری های مربوط به NFT به ارزش حدود ۱۰۶ میلیون دلار شده اند. کلاهبرداران بیشترین توکن ها (تخمین زده شده ۴۶۴۷ دارایی) را در ژوئیه ۲۰۲۲ به دلیل “کاهش” ارزش NFT ها به سرقت بردند و در ماه مه ۲۰۲۲ با تقریبا ۲۳.۹ میلیون دلار بیشترین ارزش را داشتند.

به گفته Elliptic، ارزشمندترین سرقت NFT که این شرکت به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل خود شناسایی کرد، CryptoPunk بود که در نوامبر ۲۰۲۱ به ارزش ۴۹۰۰۰۰ دلار بود. از یک قربانی در فضای کریپتو.

منبع: بیضی

بر اساس این گزارش، از سال ۲۰۱۷، افراد بیش از ۸ میلیون دلار وجوه غیرقانونی را از طریق پلتفرم‌های NFT شستشو داده‌اند که بیش از ۳۲۸ میلیون دلار از طریق میکسرهای ارزهای دیجیتال، از جمله Tornado Cash، که ۸ مورد مجوز اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده در ماه مه است، انجام شده است. . گزارش شده است که میکسر بحث برانگیز ۱۳۷.۶ میلیون دلار ارز دیجیتال را از پلتفرم NFT پردازش کرده است و “ابزار شستشوی انتخابی” برای اکثر کلاهبرداری ها بوده است.

مشخص نیست که اعداد ذکر شده چقدر به ارزش واقعی ارزهای رمزنگاری شده و NFT های دخیل در کلاهبرداری نزدیک است، زیرا بسیاری از آنها یا گزارش نشده اند یا پس از این واقعیت شناسایی شده اند. Elliptic گزارش داد که بیش از ۲۰۰۰ NFT در آوریل ۲۰۲۲ به ارزش تقریبی ۲۰ میلیون دلار به سرقت رفت، اما یک ایردراپ جعلی که صاحبان NFT در باشگاه قایق بادبانی Bored Ape را هدف قرار می داد در آن زمان به سرقت رفت. تخمین زده می شود که ده ها میلیون دلار تخمین زده شده باشد. داده های بیضوی نشان می دهد که کلاهبرداران در ژوئیه ۲۰۲۲ ۵۸.۱ میلیون دلار Ape NFT را از Bored Ape Yacht Club و Mutant Ape Yacht Club حذف کردند.

Elliptic می‌گوید: «از ژوئن تا ژوئیه ۲۰۲۲، سرقت NFT‌های با ارزش بالا کاهش یافت، اما تأثیر آن بر پروژه‌های با ارزش پایین‌تر در مراحل اولیه افزایش یافت. «این روند تا حدی بازتابی است از دارندگان ارزشمند NFT که دارایی‌های خود را در بازارهای نزولی «حفظ» می‌کنند و فعالانه در پروژه‌های جدیدی که در برابر فعالیت‌های کلاهبرداران آسیب‌پذیر هستند شرکت نمی‌کنند.» این احتمال وجود دارد که ”

مربوط: OpenSea سیاست جدید کالاهای دزدیده شده را برای مبارزه با سرقت NFT معرفی می کند

کلاهبرداران همچنان به استفاده از روش‌های مختلف برای آزاد کردن کاربران رمزارز از NFTها، از جمله از طریق حملات فیشینگ و سوء استفاده‌های بازار، ادامه می‌دهند. توکن‌ها اخیراً موضوع یک شکایت دسته جمعی قرار گرفتند که می‌تواند بر نحوه نگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دارایی‌های موجود در فضای کریپتو به عنوان اوراق بهادار تأثیر بگذارد.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا