اخبار ارز دیجیتال

انعطاف پذیرتر از AWS و در کنترل کاربر: چشم انداز کالین اوران برای Filecoin

شما می توانید Filecoin را به عنوان Airbnb خدمات ابری در نظر بگیرید، نه فقط ذخیره سازی.

در ابتدای سال ۲۰۲۱، Filecoin یک سرویس ذخیره سازی غیرمتمرکز نسبتاً ناشناخته بود و ظرفیت کل شبکه تأثیر کمی بر فضای ذخیره سازی دیجیتال داشت. کمتر از دو سال بعد، تیم Filecoin ادعا کرد که بلاک چین به بیش از ۱۰ درصد ظرفیت ذخیره سازی خدمات وب آمازون، محبوب ترین فروشنده در بازار خدمات زیرساخت ابری، افزایش یافته است. این شامل استفاده از تقریباً ۲۳۹.۰۳ ترابایت ذخیره‌سازی توکن غیرقابل تعویض (NFT) به ارزش تقریبی ۲۶.۶ میلیارد دلار تا اوایل سپتامبر توسط شرکت‌های بلاک چین معروف مانند OpenSea و Magic Eden می‌شود.

ذخیره سازی NFT در Filecoin | منبع: NFT.Storage

Filecoin چگونه موفق شد؛ و چه چیزی توسعه دهندگان را به رشد اکوسیستم تشویق می کند؟ کالین اوران، رهبر اکوسیستم در Protocol Labs، خالقان Filecoi، گفت: او گفت که یکی از عوامل مهم در تمایل او به پیوستن به Filecoin، ناامیدی او از نحوه کار کردن چیزها بود. در وب ۲.۰

او گفت: «هنوز در جهت اشتباه پیش می رود. “به نظر من، تعداد انگشت شماری از شرکت‌ها در حال حاضر داده‌های جهان را از جهات مختلف، بدون کنترل و تعادل کنترل می‌کنند. فکر می‌کردم این پاسخی برای کاربران روزمره نخواهد بود.

“من اساساً معتقدم که وقتی ۴۰ سال آینده کوچک‌نمایی می‌کنید، پاسخ این نیست که AWS 100٪ داده‌های جهان را ذخیره می‌کند. فکر نمی‌کنم این برای جامعه خوب باشد. فکر نمی‌کنم این چیزی باشد که کاربران واقعاً می‌خواهند. ” او گفت. گفت.

اوران چندین گام جانبی در مسیر خود به سمت بخش بلاک چین برداشته است. او پس از فارغ التحصیلی از دانشکده بازرگانی Ivey دانشگاه وسترن در سال ۲۰۰۶، قبل از ورود به فضای سهام خصوصی، یک تحلیلگر در McKinsey شد. او سپس به دانشگاه بازگشت و مدرک کارشناسی ارشد را از مدرسه بازرگانی استنفورد گرفت و سپس مدرک کارشناسی ارشد را گرفت.

کالین اوران از Filecoin | منبع: توییتر

اوران پس از فارغ التحصیلی، استارت آپی را در یک فضای فناوری ساخت و ساز به نام “Yard Club” تاسیس کرد. چهار سال بعد، این شرکت به کاترپیلار، بزرگترین طراح تجهیزات ساختمانی در جهان فروخته شد.

همانطور که ایوان گفت، امنیت مالی معامله به او اجازه داد تا روی پروژه های دقیق تر تمرکز کند. “من می خواستم روی فناوری کار کنم که در صورت موفقیت، می تواند به طور بالقوه بر هر مرد، زن، کودک و هر تجارتی در جهان تاثیر بگذارد. او من را با آزمایشگاه پروتکل معرفی کرد.”

سیستم فایل بین سیاره ای Filecoin (IPFS) به کاربران اجازه می دهد تا محتوا را به صورت همتا به همتا ذخیره و انتقال دهند. این قلب Filecoin است و شامل سه جزء است. شناسایی منحصر به فرد از طریق آدرس دهی محتوا، پیوند محتوا از طریق نمودارهای غیر چرخه ای جهت دار (DAG) و کشف محتوا از طریق جداول هش توزیع شده.

Filecoin به عنوان لایه انگیزشی خود، مسئول اطمینان از ذخیره شدن همه داده ها با اثبات رمزنگاری مناسب است. ارائه دهندگان ذخیره سازی فایل کوین دو منبع اصلی درآمد دارند: پاداش های بلوک و هزینه های شبکه. جوایز بلوک بر اساس شواهد رمزنگاری ارائه شده از داده‌هایی که بلوک ذخیره می‌کند، به نسبت تخصیص داده می‌شود.

در حال حاضر، بلاک چین Filecoin حدود ۲۵۰۰۰ تراکنش در روز دارد که در مجموع حدود ۱۲۷ پبی بایت (۱PiB = 1125900 گیگابایت) داده ذخیره می کند. از نظر ظرفیت کل، توسعه دهندگان Filecoin می گویند که شبکه در حال حاضر در حدود ۱۰ درصد از ظرفیت ذخیره سازی AWS است.

معیارهای شبکه Filecoin | | منبع: Starboard Ventures

در اوایل سال جاری، هزینه ذخیره سازی داده ها در Filecoin کمتر از ۱٪ هزینه خدمات قابل مقایسه در AWS بود. اما اکنون، Evran توضیح می‌دهد که برخی از هزینه‌های ذخیره‌سازی در قلمرو منفی فرو رفته است، با هزینه‌های ذخیره‌سازی معمولی نیز به کمتر از نیم درصد از ارائه‌دهندگان متمرکز کاهش یافته است.

“با چنین صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها، بسیاری از مشاغل کوچک و فریلنسرها در سراسر جهان می توانند داده های افراد را ذخیره کنند.”

برای Evran، ماشین مجازی Filecoin جدید یک پیشرفت تکنولوژیکی هیجان انگیز برای اکوسیستم در سال جاری است. او گفت: “تاکنون، Filecoin یک بازار ذخیره سازی و بازیابی بوده است. اما آنچه FVM می تواند باز کند، یک اقتصاد چند میلیارد دلاری DeFi در بالای Filecoin است.”

“سازگاری کامل با ماشین مجازی اتریوم (EVM) به توسعه دهندگان اجازه می دهد در دو شبکه بسازند. شما می توانید موارد استفاده ایجاد کنید.”

ارائه دهندگان ذخیره سازی فایل کوین در حال حاضر حدود ۱ میلیارد دلار وثیقه برای ذخیره تراکنش ها و توسعه تجارت خود دارند. با به روز رسانی های بیشتر، امکان ایجاد یک وسیله نقلیه DeFi وجود دارد که تراکنش های دارندگان توکن را به طور خودکار تمدید می کند و اساساً یک شبکه “ذخیره سازی دائمی” ایجاد می کند.

اوران توضیح می دهد که چشم انداز او برای آینده این است که آزمایشگاه پروتکل و فایل کوین به مرکزی برای ساخت فناوری غیرمتمرکز تبدیل شوند. ما به پایه‌گذاری IPFS کمک کردیم، که امروزه در تمام بلاک‌چین‌های اصلی، اتریوم و پولکادوت استفاده می‌شود. همچنین امیدواریم که چیزی متحول کننده ایجاد کنیم که با ارزش‌های ما همسو باشد. زمستان رمزنگاری در حال انجام است، اما Filecoin همچنان جایگاه خود را در بین بازیکنان برتر حفظ کرده است. ، با ارزش کل بازار ۱.۸ میلیارد دلار است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا