اخبار ارز دیجیتال

بازگرداندن پول خود: دنیای عجیب دعوای کریپتو – مجله کوین تلگراف

آیا می خواهید از یک پروژه رمزنگاری که شما را فریب داده شکایت کنید؟ یک میلیون دلار، ممنون خوشبختانه، گزینه ای برای کسانی که در معضل صرف هزینه های قانونی یک قایق تفریحی هستند وجود دارد تا شانس برنده شدن در عدالت ارزهای دیجیتال را داشته باشند.

در واقع، بیشتر قربانیان بلاک چین بین المللی هستند کلاهبرداری امید کمی برای پس گرفتن پول شما وجود دارد. به گفته جیسون کوربت، کارشناس رمزنگاری، یک دعوای حقوقی معمولی برای بازپس گیری ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلار در فضای بلاک چین بین ۶۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون دلار به طور متوسط ​​طی ۲.۵ سال هزینه دارد.

اما هنگامی که نحوه کار با سیستم را یاد گرفتید، گزینه های ارزان تر و بهتری برای موفقیت وجود دارد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری حقوقی، مانند شرکت‌های VC برای دعوی قضایی، می‌توانند برای دریافت بخشی از قضاوت، دعوی قضایی را تامین کنند.

به گفته کوربت، اکثر پرونده ها، تا ۹۵ درصد، قبل از مراجعه به دادگاه به صورت خصوصی حل و فصل می شوند.

اختلافات رایج بلاک چین

کوربت شش سال تجربه در زمینه رمزنگاری به عنوان شریک مدیریت شرکت حقوقی بوتیک بلاک چین بین المللی Silk Legal دارد. کوربت در صحبت با مجله در مورد پروژه جدید تامین مالی دعوای کریپتو، نمسیس، گفت که به دلیل بازار نزولی که بسیاری از پروژه‌ها در آن شکست خورده‌اند، این امر به معاملات شکست خورده، نقض قرارداد و بازیگران بد نسبت داده شده است. درگیری‌ها به وضوح افزایش یافته است. چند ماه گذشته

از سوء استفاده از وجوه تا شکست قراردادهای هوشمند، اختلافات رایج مختلفی در رابطه با بلاک چین وجود دارد که در زیر فهرست شده است.

سوء استفاده از درآمد سرمایه گذاری او توضیح می دهد که بازگشت سرمایه زمانی اتفاق می افتد که به جای نیازهای قانونی کسب و کار، به بنیانگذاران Lambos و Villas برسد. در حالی که گاه به گاه شبکه‌سازی مهمانی‌های قایق و رویدادهای تیم‌سازی ممکن است توجیه‌پذیر باشد، بسته‌های حقوق و دستمزد اصلی ترین مسیر قابل قبولی هستند که از طریق آن سرمایه سرمایه‌گذاری شده می‌تواند به بنیانگذاران جریان یابد.

فروش غیرقانونی کریپتو زمانی اتفاق می افتد که توکن ها بر اساس ادعاهای نادرست به سرمایه گذاران فروخته می شوند. یک مثال ممکن (در دادگاه آزمایش نشده) را می توان در پروتکل Automated Market Maker یافت. سودو نادر، ناگهان بسته شد و با پول سرمایه گذار ناپدید شد. کوربت گفت: چنین مواردی به راحتی می توانند وارد حوزه جنایی شوند. با این حال، او اعتراف می کند که ردیابی مجرمان می تواند بسیار دشوار باشد مگر اینکه کلاهبرداران به طور قابل اعتماد شناسایی شوند.

عرضه غیرقانونی اوراق بهادار یکی از راه‌هایی که سرمایه‌گذاران در توکن‌های فلاپ می‌توانند سعی کنند پول خود را پس بگیرند این است که ادعا کنند: تقلب در اوراق بهادار، نشان می دهد که این پیشنهاد در وهله اول غیرقانونی است، مانند ارائه اوراق بهادار ثبت نشده به بهانه فروش توکن های ابزار. در حال حاضر چندین شکایت دسته جمعی مستقر در ایالات متحده علیه پروژه های ایالات متحده انجام می شود. بیت اتصال چه زمانی سولاناکوربت توضیح داد که چنین ادعاهایی تحت قانون اوراق بهادار قرار می گیرند و دعاوی مدنی هستند، برخلاف ادعاهای مطرح شده توسط SEC و دیگران که پروژه هایی مانند ریپل را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می کنند.

سازمان هایی که شکایت از آنها دشوار است. حوزه دیگری که می توان میدان های مین قانونی را در آن ارائه کرد، این است DAO ها، در هیچ کجا ثبت نشده اند، هیچ گونه شخصیت حقوقی ندارند و افراد فقط از طرف آنها کار می کنند. هشدار می دهد که ممکن است افشاگری کند

تخت اختلاف قرارداد هوشمند من می توانم شما را به دادگاه ببرم. کوربت می‌گوید که اگر دو طرف توافق کنند که طبق محرک‌های خاصی در یک قرارداد هوشمند عمل کنند، اما به نحوی ناکارآمد شود، کوربت و شرکت حسابرسی قرارداد هوشمند می‌توانند پاسخگو باشند. در چنین مواردی، بیمه نامه مؤسسه حسابرسی اهمیت پیدا می کند.

بسیاری از زمینه‌های قانونی وجود دارد که شرکت‌های بلاک چین ممکن است با مشکل مواجه شوند
بسیاری از زمینه‌های قانونی وجود دارد که شرکت‌های بلاک چین ممکن است با مشکل مواجه شوند.منبع: نمسیس

هنگامی که آن را به نقض حقوق مالکیت معنویتصور NFT هایی که در آن تصاویر دارای حق چاپ بدون اجازه ایجاد و فروخته می شوند، آسان است. (بدیهی است که این مورد در مورد نرم افزار منبع باز صدق نمی کند، بنابراین کد Uniswaps اغلب چنگال می شود.)

هزینه بالا

ایرنا هبر، وکیل مستقر در دبی که در بلاک چین تخصص دارد، توضیح می دهد که در حالی که قربانیان مسئول تامین مالی پرونده های مدنی هستند، پرونده های جنایی توسط دولت پیگیری می شود. وقتی صحبت از شواهد به میان می‌آید، این نوار بسیار بالاتر است، زیرا پرونده‌های جنایی به جای سوء رفتار یا سهل انگاری صرف، مانند نقض قرارداد، به پرونده‌های جنایی می‌پردازند و می‌توانند به جای مجازات مالی منجر به زندان شوند.

در حالت ایده‌آل، محکومیت کیفری تنها زمانی اتفاق می‌افتد که همه شک‌های معقول برطرف شده باشند، در حالی که یک حکم مدنی می‌تواند مبتنی بر تعادل احتمالات باشد، یعنی این به این معنی است که احتمالاً طرفین مقصر هستند. همچنین، دولت، نه قربانی، تصمیم می گیرد که آیا پرونده جنایی را پیگیری کند یا خیر. این به ندرت اتفاق می افتد زمانی که دزد ادعا شده در یک مکان دور افتاده است.

اگر دولت قرار نیست بودجه آن را تامین کند و نمی تواند هفت رقم از نتیجه نامشخص دعوی را کاهش دهد، چه کاری می توانید انجام دهید؟

حل و فصل اختلافات جایگزین، از جمله داوری یا میانجی گری، گزینه ارزان تری نسبت به رسیدگی های رسمی دادگاه است. داوری معمولاً یک فرآیند الزام آور است که می‌توان آن را دادگاهی ساده در نظر گرفت، در حالی که میانجی‌گری فرآیندی کم‌هزینه و خصوصی است که در آن یک شخص ثالث فعالانه به طرفین در دستیابی به تفاهم و توافق متقابل کمک می‌کند. هیبر توضیح می‌دهد. من همیشه میانجیگری را توصیه می‌کنم.

گاهی اوقات اختلافات را می توان از طریق میانجیگری مقرون به صرفه به صورت دوستانه حل و فصل کرد
گاهی اوقات ممکن است اختلافات از طریق میانجیگری مقرون به صرفه به صورت دوستانه حل و فصل شوند.منبع: pexel

اگر پرونده به دادگاه برود، هبر تأکید می کند که قاضی باید بفهمد که چه اتفاقی دارد می افتد.

یعنی قضات به شهادت کارشناسی تکیه می کنند و همه از کارشناسان قلابی در این زمینه اطلاع دارند این کارشناسان توسط خود طرفین انتخاب و حقوق می گیرند. هیبر اظهار تاسف می کند که اگر مقدار پول مناسبی داشته باشید، می توانید هر حرفه ای را که دوست دارید پیدا کنید.

اگر شاکیان بالقوه زیادی وجود داشته باشد، یک دعوای دسته جمعی می تواند آنها را در یک پرونده واحد ترکیب کند. اینها اغلب توسط شرکت های حقوقی به عنوان شرکت های کارآفرینی انجام می شود، که در آن شرکت های حقوقی هزینه ای از مدعیان دریافت نمی کنند، اما در عوض موافقت می کنند که بخشی از تسویه حساب یا سود را به شرکت تقسیم کنند.

نمونه آن را می توان در دعوای دسته جمعی علیه میلیاردرها یافت مارک کوبان، موسسه حقوقی Moskowitz از شهرت خود برای فریب میلیون ها آمریکایی برای سرمایه گذاری در بسیاری از موارد استفاده کرده است و زندگی خود را در پلت فرم جعلی Voyager در اوراق بهادار ثبت نشده سرمایه گذاری می کند.او ادعا می کند که یک حساب برنامه درآمد Voyager خریداری کرده است.

تعریف کردن

راه دیگر برای گرفتن وکیل بدون فروش هر دو کلیه از طریق جمع آوری کمک های مالی قانونی است. وجوه تسویه حساب زمانی اتفاق می افتد که یک سرمایه گذار خصوصی در ازای درصدی از تسویه حساب یا حکم قانونی به شاکی پول می دهد. این عملاً یک سرمایه گذاری خارجی در موفقیت دعوی قضایی است و وجوه سرمایه گذاری شده معمولاً به سمت تأمین مالی دعوی قضایی مورد نظر هدایت می شود.

بیل تیلی، شریک مدیریتی در صندوق سرمایه گذاری قانونی LegalTech Investor می گوید، مهم است که فردی که تمایل زیادی به ریسک دارد با شاکیانی که دعوا کرده اند اما پول ندارند، جفت کنید. او ۱۵ سال در صنعت مالی حقوقی کار کرده است. صندوق هایی مانند او به طور متوسط ​​۲۰ مورد را برای هر معامله ای که تعهد می کنند بررسی می کنند، که هزینه آن تا ۱۰۰۰۰۰ دلار در یک فرآیند بررسی دقیق قبل از تصمیم گیری در مورد بودجه است. این نه تنها شامل تعیین احتمال موفقیت یک دعوا می شود، بلکه تعیین اینکه آیا می توان واقعاً متهم را وادار به پرداخت کرد یا خیر.

یک چالش بزرگ در دعاوی مربوط به ارزهای دیجیتال این است که آیا می توان پول را پیدا کرد و بازیابی کرد، حتی اگر پرونده برنده شود، حتی اگر منابعی برای ردیابی پول صرف شود.

تعیین حوزه قضایی که در آن یک پرونده می تواند رسیدگی شود به خودی خود یک چالش بزرگ است. تیلی در تحقیقات خود در زمینه تأمین مالی پرونده قضایی به روند پیچیده ای در اسرار رمزنگاری برخورد کرد. مواردی از ارزهای رمزنگاری شده را دیده‌ایم که در آن‌ها حتی ایجاد صلاحیت قضایی به یک کابوس تبدیل می‌شود، وقتی چندین نهاد در چندین کشور وجود دارد. رمزنگاری یک صنعت آسان برای شکستن نیست.

ظاهر Nemesis

در چند سال گذشته، کوربت برنامه ریزی کرده است تا یک صندوق دعوی قضایی متمرکز بر بلاک چین ایجاد کند. او می‌گوید وقتی همه چیز رو به افزایش بود، شروع این کار فایده‌ای نداشت، اما از آنجایی که بازار نزولی سرمایه‌گذاران ناامید بیشتری را به شرکت‌های حقوقی در سراسر جهان می‌آورد، همه چیز به دنبال ارزهای دیجیتال است. دشمن، اکنون زنده است

صنعت تامین مالی دعاوی به سرعت در حال رشد است و در حال تبدیل شدن به یک راه حل مالی برای تعداد کمی از موارد استفاده است. بخشی از این بلوغ افزایش رقابت برای سرمایه گذاری است. این امر مستلزم آن است که سرمایه گذاران علاوه بر تأمین سرمایه، به پرونده ارزش افزوده نیز بیفزایند. او می گوید که به همین دلیل است که وجوه متمرکز بر دامنه در حال افزایش است.

مانند هر سرمایه گذار دیگری، ایجاد یک رابطه اعتماد با شاکی و اطمینان از منطقی بودن انتظارات شاکی و وجود انگیزه های شاکی مهم است. همچنین وجود یک تیم حقوقی، مشاوران و کارشناسان با سابقه ثابت در زمینه موضوع بسیار مهم است.

حوزه قضایی نقش تعیین کننده ای دارد. او گفت که نمی‌توان احکامی را علیه افراد در یک کشور خاص اجرا کرد، بنابراین چنین موضوعاتی باید مورد توجه قرار گیرد و خاطرنشان کرد که ایالات متحده و بریتانیا که اجرای احکام دادگاه نسبتاً آسان است، بیشترین سهم را در قوانین بلاک چین دارند. او خاطرنشان می کند که جزایر ویرجین بریتانیا نیز جالب است، زیرا بسیاری از پروژه های بلاک چین از این ساختارها استفاده می کنند. او گفت که اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا صنایع مالی قانونی بالغی دارند و افزود که همه حوزه های قضایی اجازه تامین مالی شخص ثالث را نمی دهند.

مروری بر معیارهای سرمایه گذاری Nemesis
مروری بر معیارهای سرمایه گذاری نمسیس.منبع: نمسیس

همانند شرکت تیلی، کوربت می گوید که تیم Nemesis او موارد را بررسی می کند تا جذاب ترین ها را از منظر سرمایه گذاری انتخاب کند. او گفت که هدف ما کسب چند برابر یا درصدی از سرمایه گذاری است و توضیح داد که بسیاری از پیامدهای بالقوه به برنامه های بیمه مدیران متهم بستگی دارد که اغلب پرداخت کنندگان آخرین راه حل می شوند. کوربت نتیجه می گیرد که پول ندارم.

تیلی توضیح داد که سرمایه‌گذاران حقوقی نه تنها درآمدهای کلانی به دست می‌آورند، بلکه از مزایای کمک به کسانی که مورد ظلم قرار گرفته‌اند و به سیستم قضایی امروز دسترسی نداشته‌اند، کمک می‌کنند.

ما می توانیم با پاسخگویی افراد بد، مشکل را حل کنیم. این کار ارزهای دیجیتال را در عرض ۵ یا ۱۰ سال بزرگتر، قوی تر و بهتر می کند.

آیا ایده ای برای یک داستان کوتاه دارید؟ [email protected] یا توییتر

همچنین بخوانید
ستون

بیل نوبل، کارشناس بلایای وال استریت: بهار رمزنگاری اجتناب ناپذیر است

دارندگان

پوتین به اسنودن شهروندی می دهد، پلیس جنایی بین المللی در جستجوی داکوون به دنبال کمک است، FTX US خرید Voyager: Hodler’s Digest، ۲۵ سپتامبر تا اکتبر. ۱نویسنده: Elias Ahonen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا