اخبار ارز دیجیتال

MIT، Maiden Labs مسائل مربوط به CBDC را با گزارش‌هایی از چهار کشور بررسی می‌کنند

این گزارش بر تحقیقات دنیای واقعی در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​تمرکز دارد و سوالاتی در مورد جامعیت، قابلیت اطمینان و کارایی را باز می کند.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ابتکار ارز دیجیتال (DCI) و سازمان‌های وابسته، تیم‌های بزرگی از محققان را در چهار کشور کم‌درآمد و متوسط: هند، اندونزی، نیجریه و مکزیک گرد هم آورده‌اند تا بتوانند خرده‌فروشی محور را بررسی کنند. طراحی ارز دیجیتال بانکی (CBDC). آنها نتایج پروژه تحقیقاتی ۱۵ ماهه خود را در ۱۳ ژانویه اعلام کردند.

DCI گفت، علیرغم حجم رو به رشد تحقیقات مرتبط با CBDCها، “معداد کمی از طرفداران بینش عملی در مورد اینکه چگونه CBDCها دسترسی بیشتر به خدمات مالی را تسهیل می کنند، ارائه کرده اند.”

نویسندگان گزینه‌های طراحی CBDC، زیرساخت‌های مالی موجود و تجربه کاربر را بر اساس نمونه‌های دنیای واقعی از زندگی مردم در نظر گرفتند. آنها به ویژه بر تفاوت بین پرداخت های واسطه ای و غیر واسطه ای (نقدی) تاکید کردند. آنها گفتند:

یک خطر بالقوه قابل توجه این است که CBDC های واسطه شده طراحی ارزهای واسطه شده موجود را تکرار کنند و در نتیجه باعث آسیب شوند.

الان رای بدهید!

تمام شش پروژه آزمایشی و پروژه CBDC که در حال حاضر وجود دارد از مدل میانی استفاده می کنند. محققان در مورد واسطه ها و بلاک چین یا فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) بی طرف ماندند. این گزارش با انعکاس نتایجی که DCI در اولین گزارش پروژه همیلتون خود به آن دست یافت، بیان می‌کند:

“مسئله استفاده یا عدم استفاده از فناوری DLT واقعاً مربوط به حاکمیت و اعتماد است و برخی مسائل مرتبط در مورد عملکرد به جای توانایی دستیابی به عملکردهای خاص وجود دارد.”

این گزارش همچنین پنج مقرون به صرفه (“آنچه کاربران می توانند با فناوری انجام دهند”) در سیستم های واسطه ای و بدون واسطه، و استفاده ها و چالش هایی که در دنیای واقعی برای کاربران آسیب پذیر ایجاد می کنند، مقایسه کرد. حدود یک چهارم از جمعیت بزرگسال جهان حساب بانکی ندارند و بسیاری از آنها مدرک شناسایی ندارند.

مرتبط: نیجریه چشم انداز پرداخت ها را در بحبوحه پذیرش کند eNaira بازنگری می کند

برای بسیاری از کاربران آسیب پذیر، اعتماد به همان اندازه که عملی بود نگران کننده بود. در این گزارش آمده است:

این امر بدیهی نیست که مردم باید به CBDCها اعتماد کنند، به ویژه با توجه به ظهور رژیم های استبدادی در سراسر جهان، وضعیت فزاینده نظارت، و چالش فزاینده تنظیم صنعت فناوری. نمی توانم بگویم.

این گزارش با فهرستی از ده ها موضوع تحقیقاتی مرتبط به پایان می رسد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا