اخبار ارز دیجیتال

ماینفلاسیون: هزینه استخراج ۱ بیت کوین در ایالات متحده تا سال ۲۰۲۳ از ۵۰۰۰ دلار به ۱۷۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نیومکزیکو کمترین میانگین قبض برق را در میان سایر ایالت های ایالات متحده که بیت کوین استخراج می کند، و هاوایی با اختلاف بسیار زیاد گران ترین قبض برق را دارد.

طبق گزارش هاشرت ایندکس و Luxor، استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) برای تولید یک بیت کوین در ایالات متحده حداقل ۱۷۰۰۰ دلار هزینه دارند.

قیمت هش بیت کوین در یک سال ۵۸ درصد کاهش می یابد

جای تعجب نیست که افزایش قیمت برق در سراسر ایالت های ایالات متحده باعث افزایش هزینه های استخراج بیت کوین می شود.

قابل ذکر است، بین ژانویه ۲۰۲۲ و ژانویه ۲۰۲۳، قیمت برق شهری به طور متوسط ​​۱۰.۷۱٪ در هر ایالت ایالات متحده افزایش یافته است که از میانگین افزایش CPI 6.4٪ پیشی گرفته است.

میانگین افزایش تعرفه صنعتی از ژانویه ۲۰۲۲ تا ژانویه ۲۰۲۳.منبع: EIA/Hashrate Index/Luxor

بزرگترین کاهش از حدود ۴۸۰۰۰ دلار به زیر ۱۵۰۰۰ دلار، همراه با عملکرد ضعیف بیت کوین در سال ۲۰۲۲، منجر به از دست دادن مداوم ماینرهای فعال به دلیل هزینه های عملیاتی بالاتر و بازدهی کمتر شده است. واضح است که وجود دارد.

با این حال، این در سه ماهه اول سال جاری تغییر کرد، زمانی که قیمت هش ماینر، قیمت دلار آمریکا به ازای هر تراهش در هر ثانیه در روز (TH/s/d) 31 درصد افزایش یافت.

محققان شاخص هشرات گفتند:

“افزایش ۷۰ درصدی در سه ماهه تنها به بازگشت بیت کوین کمک کرد و با آن قیمت هش نیز افزایش یافت.”

قیمت هش بیت کوین به دلار.منبع: هاشرات ایندکس/لوکسور

ارزان ترین و گران ترین ایالت ها برای استخراج بیت کوین کدامند؟

نیومکزیکو با ۱۶۸۵۰ دلار برای استخراج یک بیت کوین در سه ماهه اول به عنوان ارزان ترین و سودآورترین ایالت برای استخراج کنندگان بیت کوین ظاهر شد. از سوی دیگر، هاوایی با حدود ۱۱۴۵۹۰ دلار بالاترین رقم را داشت.

از نظر منطقه ای، ایالت های جنوب و غرب میانه ایالات متحده از نظر برق برای معدنچیان جذاب ترین هستند.

هزینه برق برای تولید ۱ BTC در سراسر ایالت های ایالات متحده.منبع: EIA/Hashrate Index/Luxor

اخیراً، چندین ایالت ایالات متحده، از جمله آرکانزاس، مونتانا، میسوری و می سی سی پی، گام های مشخصی برای محافظت از استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در برابر مالیات ها و مقررات بیش از حد برداشته اند. در همین حال، تگزاس قوانین سودمندی و مالیاتی خود را برای تشدید محدودیت‌های شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال اصلاح می‌کند.

کاهش قیمت انرژی می تواند سودآوری ماینرها را افزایش دهد

علاوه بر این، محققان پیش‌بینی می‌کنند که بر اساس پیش‌بینی کاهش قیمت انرژی توسط موسسه اطلاعات انرژی (EIA) حاشیه استخراج بیت‌کوین بیشتر رشد خواهد کرد.

مطالب مرتبط: حامیان بیت کوین در کاپیتول ایالت تگزاس تجمع کردند تا با لایحه ای که مشوق های استخراج را کاهش می دهد مخالفت کنند.

به عنوان مثال، آژانس انتظار دارد تقاضای برق در سه ماهه دوم به دلیل تولید بیشتر از منابع تجدیدپذیر و کاهش قیمت گاز طبیعی، ۱ درصد کاهش یابد. علاوه بر این، ما انتظار داریم که قیمت گاز طبیعی از میانگین ۶.۴۵ دلار در سال ۲۰۲۲ به کمتر از ۳ دلار در سال ۲۰۲۳ برسد.

پیش بینی قیمت عمده فروشی برق ایالات متحده منبع: شاخص هاشرات/لوکسور/EIA

درخشش سهام استخراج بیت کوین

کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌تواند به شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ کمک کند تا در غیر این صورت به بقای خود کمک کند. به عنوان مثال، Core Scientific، یک شرکت استخراج بیت کوین که قبلاً ورشکسته شده است، تا این سال قیمت سهام آن بیش از ۴۵۰ درصد است.

به طور مشابه، شاخص سهام HI Crypto Mining امسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است که نشان دهنده بازگشت اشتهای سرمایه گذاران برای استخراج جوراب است.

عملکرد سهام استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۳. منبع: Hashrate Index/Luxor/EIA

محققان شاخص هشرات گفتند:

“اگر قیمت بیت کوین در سال جاری ۴۰ درصد دیگر افزایش یابد و به ۴۲۰۰۰ دلار برسد، اکثر سهام ماینینگ بیش از ۵۰ درصد از سطوح امروزی افزایش خواهند یافت و ۴ تا ۵ سودآور بزرگ بیش از ۱۵۰ درصد افزایش خواهند یافت.”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا