اخبار ارز دیجیتال

خاورمیانه و شمال آفریقا بازارهای رمزنگاری سریع‌ترین رشد را دارند: داده‌ها

از استفاده نهادی از ارزهای رمزنگاری شده در امارات متحده عربی تا پرداخت‌های حواله در بازار مصر، سال گذشته رشد قابل‌توجهی کریپتو در منطقه MENA نشان داد.

بازارهای نوظهور، به ویژه در منطقه ترکیبی خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA)، همچنان موارد استفاده زیادی پیدا می کنند و به صحنه ارزهای دیجیتال نفوذ می کنند.

گزارش جدیدی از Chainalysis نشان می‌دهد که بازار کریپتو در منطقه MENA سریع‌ترین رشد را در جهان دارد. حجم معاملات در منطقه MENA نشان می دهد که کاربران در بازه زمانی ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲، ۵۶۶ میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کرده اند. این رقم ۴۸ درصد بیشتر از سال قبل است.

پس از MENA آمریکای لاتین و آمریکای شمالی با رشد ۴۰ درصدی و ۳۶ درصدی قرار دارند.

این منطقه شامل حدود ۲۲ کشور از جمله بازارهای نوظهور مانند مراکش، مصر و ترکیه است. در این کشورها، استفاده از ارزهای رمزنگاری شده موارد کاربردی عملی برای ذخیره پس انداز و پرداخت پول حواله پیدا می کند.

استفاده از رمزنگاری برای پس انداز و انتقال پول به ویژه در کشورهایی مانند ترکیه و مصر که با کاهش قابل توجه ارزش ارزهای قانونی خود مواجه هستند، غالب است.

افزایش سه برابری حجم معاملات مصر در طول دوره گزارش را می توان به بی ثباتی اقتصادی منطقه نسبت داد. حجم معاملات ارزهای دیجیتال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲۱.۷ درصد رشد داشته است. ترکیه با دریافت ۱۹۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال در دوره گزارش، بزرگترین بازار کریپتو در منطقه است.

کشورهای ثروتمندتر در منطقه MENA، مانند خانه بهشت ​​رمزارز دبی، یک کشور خلیج فارس در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی)، نیز به صحنه کریپتوهای محلی کمک کرده اند، البته با ظرفیتی متفاوت.

مربوط: دبی مقررات بازاریابی کریپتو را برای محافظت بهتر از سرمایه گذاران صادر می کند

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در بین پنج کشور برتر منطقه از نظر ارزش ارز دیجیتال دریافتی قرار دارند.

با این حال، وقتی صحبت از این کشورهای خلیج می شود، ارزهای رمزنگاری شده بیشتر در موسسات بزرگ استفاده می شوند تا پرداخت های شخص به فرد مانند انتقال پول.

شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند بایننس مجوز شروع فعالیت در ابوظبی و دبی در امارات متحده عربی و بحرین را دریافت کرده‌اند.

مشارکت محلی با Bianance Pay در امارات متحده عربی، کارآفرینان محلی را قادر می‌سازد تا از ارزهای دیجیتال برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود استفاده کنند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا