اخبار ارز دیجیتال

MicroStrategy، Tether به شرکت‌هایی اضافه می‌کند که شاهد سقوط قیمت سهام و دور شدن از Silvergate 57٪ هستند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MicroStrategy تایید کرده است که هیچ یک از 130000 بیت کوین توسط Silvergate مدیریت نمی شود. با این حال، این شرکت وامی دارد که باید تا سه ماهه اول 2025 به بانک بازپرداخت کند.

MicroStrategy، یک شرکت هوش تجاری، و Tether، یک ناشر استیبل کوین، آخرین دو شرکتی بودند که به طور عمومی هرگونه قرار گرفتن در معرض مادی بانک Silvergate را رد کردند.

این خبر زمانی منتشر شد که سیلورگیت اعلام کرد که ارائه گزارش مالی سالانه 10-K خود را در 1 مارس به تعویق می اندازد و بسیاری را بر آن داشت تا حدس بزنند که کریپتو بانک در آستانه اعلام ورشکستگی قرار دارد.

MicroStrategy که دارای 130000 بیت کوین (BTC) است، اکنون تأیید کرده است که وثیقه BTC آن در Silvergate ذخیره نمی شود.

شرکتی که توسط مایکل سیلر تأسیس شده است تا سه ماهه اول سال 2025 مجبور به بازپرداخت وام از Silvergate نخواهد بود و اضافه می کند که رویدادهای ورشکستگی یا ورشکستگی بازپرداخت وام را “تسریع” نمی کنند.

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، در پستی در توییتر در 2 مارس تایید کرد که تتر نیز در معرض Silvergate قرار نگرفته است.

سقوط بانک‌های ارزهای دیجیتال می‌تواند برای بقیه صنعت پرهزینه باشد.

Silvergate یک شرکت فین‌تک است که راه‌حل‌ها و خدمات زیرساخت مالی را به بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاران نهادی و شرکت‌های استخراج ارائه می‌کند.

این یک پلت فرم پرداخت 24/7 به نام Silvergate Exchange Network را ارائه می دهد که طبق گزارش ها از سال 2017 بیش از 1 تریلیون دلار تراکنش را پردازش کرده است.

این شرکت همچنین یک پلت فرم زیرساخت استیبل کوین، مدیریت نگهداری دارایی های دیجیتال، و خدمات وام دهی ایمن را به چندین سرمایه گذار نهادی در صنعت ارزهای دیجیتال ارائه می دهد.

نمودار مشتریان Silvergate و دارایی های رمزنگاری شده. سس: بانک سیلورگیت

علیرغم تأثیر شبکه بزرگ، به نظر می‌رسد که بایگانی 10-K در اواخر، تأثیر مهمی بر شراکت داشته است.

ظرف 24 ساعت پس از تشکیل پرونده 10-K، Coinbase، Circle، Bitstamp، Galaxy Digital و Paxos تأیید کردند که مشارکت خود با بانک‌های رمزنگاری را تا حدودی کاهش خواهند داد.

جوزا همچنین اعلام کرد که پذیرش سپرده های مشتریان و پردازش برداشت از طریق Silvergate ACH و حواله های سیمی را متوقف کرده است.

برخی دیگر مانند Crypto.com، Blockchain.com، Wintermute، GSR و Cboe Digital ظاهراً در حال قطع یا کاهش روابط هستند.

نگرانی در مورد مشکلات مالی احتمالی برای Silvergate برای اولین بار در سه ماهه چهارم 2022 ظاهر شد، با سقوط تکان دهنده FTX در نوامبر که منجر به زیان خالص 1 میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم 2022 شد.

مربوط: Coinbase دیگر پرداخت از طریق بانک Silvergate را نمی پذیرد

معامله دقیق بین Silvergate و FTX اخیراً توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) مورد بررسی قرار گرفته است، حتی اگر هیچ اتهامی مبنی بر تخلف وجود نداشته باشد.

شاکیان در شکایت دسته جمعی جدید علیه FTX در 14 فوریه ادعا می کنند که Silvergate “به یک “طرح کلاهبرداری چند میلیارد دلاری” که توسط مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید تنظیم شده بود، “کمک و حمایت کرده است.”

این بانک در سه ماهه چهارم سال 2022 بیش از 3.8 میلیارد دلار سپرده مشتریان را پردازش کرد، علیرغم اینکه بسیاری از شرکت ها ادعا می کردند اخیراً در معرض سیلورگیت قرار نگرفته اند. طبق گفته سیلورگیت، این میزان نسبت به 11.9 میلیارد دلار در سه ماهه سوم سال 2022 به شدت کاهش یافته است.

تغییرات شاخص سهام سیلورگیت در بورس نیویورک. سس: ناظر بازار.

از زمان انتشار خبر ثبت 10K در 1 مارس، سهام Silvergate با 58.7 درصد کاهش به 5.57 دلار رسیده است. این سهام بیش از 97 درصد از بالاترین رکورد خود (ATH) 219.7 دلاری در 14 نوامبر 2021 کاهش یافته است.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا