اخبار ارز دیجیتال

مایکل تالر خراب شد اما سرمایه گذاران بیت کوین نیازی به وحشت ندارند

ارزهای دیجیتال در دنیای واقعی مفیدتر می شوند، تعداد کاربران در حال افزایش است و این طرح در مسیر درست قرار دارد.

همانطور که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال می دانند، بازارها در چرخه حرکت می کنند. زمانی که بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به بالاترین حد خود رسیدند، یک چرخه صعودی وجود داشت، اما اکنون خرس ها به شهر بازگشته اند.

یکی از آنها این هفته مایکل سیلر، بنیانگذار و رئیس اجرایی MicroStrategy را شکست داد. در این مورد، کارل راسین، دادستان کل واشنگتن دی سی، یک خرس بسیار قدرتمند بود که از مبشر بیت کوین برای دریافت ۲۵ میلیون دلار مالیات پرداخت نشده شکایت کرد. قیمت سهام MicroStrategy با انتشار اخبار بیش از ۱۳ درصد کاهش یافت، از ۲۵۱ دلار در ۲۹ اوت به کمتر از ۲۲۰ دلار در ۱ سپتامبر.

با این حال، اکنون زمان وحشت سرمایه گذاران نیست. تقریباً سه ماه از سقوط اکوسیستم بدنام Terraform که به بزرگترین مهمانی گاو نر شناخته شده برای بشر پایان داد می گذرد و آسمان هنوز سقوط نکرده است. دنیا به پایان نمی رسد و بلاک چین مثل همیشه تغییرناپذیر است.

آیا این بدان معناست که رهبران صنعت نباید رکود بازار را به عنوان یک تهدید وجودی برای ارزهای دیجیتال به عنوان یک شرکت ببینند؟ شاید نه، با توجه به اینکه این کار انجام شده است. چنین رویدادهای شدید بازار را نمی توان به عنوان نوسانات نوسانات قابل انتظار نادیده گرفت. همه عوامل مرتبط با آنها سالم نیستند.

مربوط: توسعه دهندگان کریپتو باید با SEC کار کنند تا زمینه مشترک پیدا کنند

اگر داون‌سایکل‌های قبلی مواردی مانند کلاهبرداری اولیه سکه (ICO) در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و هک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) در سال ۲۰۱۶ را علامت‌گذاری کرده‌اند، این نیز داستانی برای گفتن دارد. این بار، اتکای بیش از حد به اهرم ایده خوبی نیست. شرکت‌هایی که سعی کردند خیلی سریع پیش بروند، خیلی جلو رفته‌اند و اکنون با یک لحظه حساب مواجه هستند.

بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال تمایل به تقبیح مالی سنتی دارند و مسیرهای جدیدی را در پیش می‌گیرند. این ذهنیت را باید تحسین کرد. پلتفرم‌ها، از جمله سلسیوس، این چشم‌انداز را معرفی کرده‌اند که وام‌دهندگان می‌توانند بدون واسطه بانک، بازدهی بالایی از وام‌ها کسب کنند. این فکر هرگز ناپدید نمی‌شود و نباید از بین برود.

با این حال، نادیده گرفتن روش‌های قدیمی به این معنا نیست که شرکت‌های رمزنگاری می‌توانند قانون گرانش را نادیده بگیرند. ارزیابی نکردن ریسک نکول و داشتن استراتژی برای زمان وقوع نکول، نوآوری محسوب نمی شود، زیرا در مقطعی اتفاق خواهد افتاد.

بسیار فراتر از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، اصول آن در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال اعمال می شود. هنگامی که صدها پروژه رمزنگاری پس از تغییر نام فیس بوک به عنوان متا، “metaverse” و کلمات مرتبط را به پیام های خود اضافه کردند، افراد تجاری جدی شک داشتند که قرار است از تبلیغات تبلیغاتی استفاده کند. پروژه NFT) در واقع، OpenSea، بزرگ‌ترین بازار NFT صنعت، در ژانویه ادعا کرد که ۸۰ درصد NFT‌هایی که به صورت رایگان در پلتفرم آن منتشر می‌شوند، تقلبی یا هرزنامه هستند.

مربوط: قیمت Bored Ape در حال کاهش است، اما بازار NFT به سمت ارتفاعات جدید پیش می رود

در روزهای اولیه ICO Wild West، ما توانستیم این نوع دیوانگی را به عنوان مراحل اولیه عادی هر فناوری جدید در آغوش بگیریم. اما این نمی تواند وضعیت موجود در آینده باشد.

صرافی هایی مانند OpenSea برای موفقیت لازم نیست شبیه Robinhood به نظر برسند، اما باید از همان مکانیسم هایی استفاده کنند که توسط پلتفرم های معاملاتی قانونی برای جلوگیری از تصاحب های تقلبی استفاده می شود. مجدداً، قانون جذب در مورد Metaverses، پروژه‌های NFT و پلتفرم‌هایی که توکن‌هایی را برای معامله ارائه می‌کنند، اعمال می‌شود.

آمار کاربر، حجم و تراکنش OpenSea. منبع: DappRadar

این تنها بار را بر مبادله تحمیل نمی کند یا آنچه من و دیگران در مورد خود پروژه نوشته ایم که بار مسئولیت پذیری را به دوش می کشد، به حداقل نمی رساند.

در واقع، میم کوین ها می توانند نقش مهمی در صنعت داشته باشند. با این حال، پروژه هایی که قرار نیست Dogecoin بعدی باشند، نباید استراتژی بازاریابی جهانی Shiba Inu را اتخاذ کنند. برخی از پروژه ها این کار را به درستی انجام می دهند و به طور جدی به دنبال موفقیت در بازار صعودی بعدی هستند.

مانع دیگری که صنعت باید بر آن غلبه کند، پلتفرم‌های رمزنگاری است که صرفاً به سرمایه‌گذاران اجازه داد و ستد با سایر ارزهای دیجیتال را بدهد. ما مقدار زیادی در دسترس داریم. پروژه‌هایی که می‌توانند راه‌های دیگری برای استفاده از کریپتو بیابند، صنعت را فراتر از حدس و گمان حرکت می‌دهند.

البته، حتی این پروژه ها نیز نیاز به ایجاد انگیزه نوآورانه بر اساس یک طرح تجاری واقع بینانه دارند. همانطور که بیشتر آن را می بینیم، آزمایش های ارزهای دیجیتال در مقیاس بزرگ ممکن است بتوانند بر ترس خود از انقراض هر زمان که سقوطی رخ می دهد غلبه کنند.

اتهامات علیه تالر، یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین و چهره ای نمادین در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، یک کابوس روابط عمومی در میان بازار نزولی است. اما سرمایه گذاران کریپتو راه به جایی نمی برند، زمان آن فرا رسیده است که پروژه هایی که در ساخت محصولات بهتر از بازاریابی هستند، از آن بهره ببرند.

آریل شاپیرا پدر، کارآفرین، سخنران و دوچرخه سوار، او بنیانگذار و مدیرعامل Social-Wisdom است، یک آژانس مشاوره که با استارت آپ های اسرائیلی همکاری می کند تا به آنها کمک کند تا با بازارهای بین المللی ارتباط برقرار کنند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ariel Shapira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا