اخبار ارز دیجیتال

Metaverse هنوز برای مراسم عروسی مجازی یا مراحل قانونی آماده نیست

چارچوب قانونی پیرامون متاورس آنقدر مبهم است که کارشناسان هنوز باور ندارند که از این فناوری برای حل مشکلات قانونی استفاده می شود.

همانطور که اکوسیستم جهانی Web3 با سرعت خیره کننده ای به تکامل خود ادامه می دهد، موارد استفاده مختلف مرتبط با این جایگاه نیز به همین ترتیب است. در یک تحول جدید شگفت‌انگیز، یک مقام ارشد دولت سنگاپور اخیراً گفت که روند ازدواج قانونی، اختلافات حقوقی و خدمات دولتی می‌تواند روزی با استفاده از پلتفرم Metaverse انجام شود.

ادوین تانگ، دومین وزیر دادگستری این کشور، هنگام ایراد سخنرانی اصلی در جشنواره TechLaw 2022 سنگاپور، گفت که از دیدن رویدادهای صمیمی مانند مراسم عروسی در آینده تعجب نخواهد کرد. اختلافات حقوقی “ممکن است در درون متاورس ایجاد شود” و افزود:

غیرقابل تصور نیست که سایر خدمات دولتی علاوه بر ثبت ازدواج، به زودی از طریق متاورس به صورت آنلاین قابل دسترسی باشد. فرآیند فیزیکی و با لمس بالا […] می توان آن را به صورت آنلاین برگزار کرد. ”

آقای تانگ برای نشان دادن موقعیت خود از یک مثال فرضی از درگیری شامل یک حادثه در محل ساخت و ساز استفاده کرد. او معتقد است که این را می توان در یک محیط سه بعدی با استفاده از فناوری واقعیت افزوده مشاهده کرد تا تصادف را دوباره تصور کند. او افزود: “شما می توانید خود را در یک تونل یا تاسیسات مهار نفت واقعی قرار دهید و جنجال را ببینید.”

تانگ معتقد است که چنین چشم انداز ترکیبی می تواند روند حل اختلاف را برای دولت های سراسر جهان بسیار راحت و کارآمد کند.

آیا دادخواهی دیجیتال می تواند به یک امر عادی تبدیل شود؟

به گفته جوزف کومنت، مشاور عمومی Bitcoin.com، یک صرافی ارزهای دیجیتال و توسعه دهنده کیف پول، غیر مادی کردن خدمات دولتی که نیاز به حضور حضوری دارند، به ویژه زمانی که جهان از زمان های مشابه به زمان های مشابه در حال حرکت است. گامی ثابت برای کشورهای سراسر جهان در حین حرکت به سمت چیزهای دیجیتال در این دوران پس از کرونا. او اضافه کرد:

“امروزه، حدود یک سوم قراردادهای حقوقی در سراسر جهان به صورت الکترونیکی امضا می شود. بنابراین برای کشورهای مدرن مانند سنگاپور منطقی است که از فناوری های جامعی مانند Metaverse برای خدمات دولتی خود استفاده کنند. همین ملاحظات در مورد برخی پرونده های مدنی نیز صدق می کند، اما این موارد هنوز هم می تواند باشد. به دلیل عقب ماندگی، در معرض تأخیر شدید قرار گیرد. در حالی که اجرای عدالت به تأخیر می افتد، اغلب من باید از طرفین رنج ببرم.»

الکساندر فیرسوف، مدیر ارشد Web3.0 در Sensorium، یک پلتفرم متاورس مبتنی بر هوش مصنوعی، دیدگاه مشابهی دارد. او به کوین تلگراف گفت، به عنوان فضایی که برای پر کردن شکاف بین تجربیات دنیای واقعی و دیجیتال اختصاص داده شده است، جای تعجب نیست که متاورس روزی به رسانه ای تبدیل شود که از طریق آن مراحل قانونی انجام شود.

به نظر او، استفاده از فناوری همهجانبه باعث می شود که اقدامات مجازی بسیار شبیه به رویدادهای واقعی باشد. در واقع، او معتقد است که استفاده از آواتارهای فوتورئالیستی می تواند درجه ای از انسانیت و حضور به ارمغان بیاورد که جلسات آنلاین نمی توانند به آن دست یابند. در نهایت، فیرسوف گفت که سیستم‌های قضایی در سراسر جهان بسیار کند و پرهزینه هستند و Metaverse به رفع این ناکارآمدی‌ها کمک خواهد کرد و افزود:

Metaverse توانایی استفاده از فناوری‌های جدید برای بهبود فرآیندهای حیاتی را حفظ می‌کند و بنابراین تأثیر مثبتی بر موضوعاتی مانند همکاری، نگهداری سوابق و انتقال داده‌ها برای مجریان قانون و سایر اشخاص حقوقی دارد. می‌توانید از زنجیره بلوکی و غیره استفاده کنید.»

همه با این ایده قانع نشده اند

دیمیتری میهایلوف، دانشمند هوش مصنوعی، پیمانکار متخصص سازمان ملل و دانشیار دانشگاه ملی سنگاپور، به کوین تلگراف گفت که اولین مسئله زمانی که در مورد رسیدگی های حقوقی تسهیل شده دیجیتالی صحبت می شود، مسائل حقوقی مبتنی بر مالکیت معنوی (IP) است. یک رویه در حال انجام در متاورس، حداقل در حال حاضر. او توضیح داد:

هنگامی که یک حق اختراع دریافت می کنید، فقط در یک منطقه خاص معتبر است. ممکن است به اشتباه قانون را نقض کند، جایی که مقامات مربوطه باید تعیین کنند که مالک IP و کدام دادگاه صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.

موضوع دوم، به نظر وی، به جمع آوری و مالکیت داده ها مربوط می شود. این به این دلیل است که شرکت‌های اصلی فناوری مدت‌هاست از داده‌های مشتری سوء استفاده می‌کنند. بنابراین، تدوین مقرراتی برای ذخیره و استفاده از داده های قانونی در متاورس قبل از هر گونه رسیدگی قضایی مهم است. که

کولمن معتقد است که دادگاه های فیزیکی دارای ویژگی هایی هستند که نمی توان آنها را در متاورس تکرار کرد. به عنوان مثال، بازجویی متقابل شاهد در مقابل هیئت منصفه برای حمله به اعتبار شاهد، راهبرد مهمی در برخی موارد است. حتی با ویدئو کنفرانس پیشرفته، هیئت منصفه می توانند سرنخ ها و جزئیات مهم بازجویی شاهد را از دست بدهند. او اضافه کرد:

من نمی دانم که آیا متاورس آماده برگزاری آزمون است یا خیر.

علاوه بر این، میهایلوف خاطرنشان کرد که موضوع کپی رایت در بسیاری از کشورها از آثار دیجیتال محافظت می کند، بنابراین در این زمینه بسیار مناسب است. او توضیح داد که امروزه شرکت‌هایی مانند گوگل به اقدامات کپی رایت بسیار پاسخ می‌دهند و سایت‌هایی را که حقوق آنها را نقض می‌کنند مسدود می‌کنند. حق چاپ بیش از ۱۰۰ کشور را پوشش می دهد، که بسیار نزدیک به مدلی است که متاورس باید از آن استفاده کند.

آیا مردم مایل به پذیرش مراحل دادگاه در متاورس خواهند بود؟

متان اردر، مشاور عمومی اربز، یک ارائه‌دهنده زیرساخت بلاک چین عمومی، به کوین تلگراف گفت که عواقب آنچه در Metaverse اتفاق می‌افتد، به‌ویژه از منظر حقوقی واقعی است. از نظر او، اکثر مردم کاملاً از واقعیت جدا هستند، جایی که می توانند آزمایشاتی را ببینند که آینده یک فرد را تعیین می کند.

“من فکر می کنم مدتی طول می کشد تا این چیزها به واقعیت تبدیل شوند. عناصر مختلفی وجود دارند که قبل از اینکه واقعاً وجود داشته باشند نیاز به توسعه بیشتر دارند.”

به نظر اردر، موقعیت‌هایی که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرند معمولاً به طور انحصاری توسط دولت‌ها اداره می‌شوند. بنابراین منطقی است که افکار عمومی به این زودی ها پیشی نگیرد.او معتقد است که نظام حقوقی در اجرای قانون اولویت مشخصی دارد و می افزاید:

“بیشتر مردم بر این باورند که قرار گرفتن در یک اتاق با یک نفر، مانند یک شاهد، و نگاه کردن به چشمان آنها یا دیدن خصلت های آنها در ارزیابی اعتبار آنها مهم است. دموکراسی ها به متهمان این حق را می دهند که مستقیماً با شاهدان و شواهد روبرو شوند، و طرفین دعوی این حق را دارند. حق رویارویی با یکدیگر و قاضی/هیئت منصفه.»

در نهایت، یکی از عوامل مهم در چگونگی آغاز مراحل قانونی و ازدواج مردم و دولت ها بر اساس متاورس، تعریف آنها از واقعیت است. در این مرحله، Erder معتقد است که با تبدیل شدن Metaverse به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم، آنچه در آنجا اتفاق می افتد برای آنها اهمیت خواهد داشت. او در پایان می‌گوید: «متاورس یک عالم کوچک از جامعه بشری خواهد بود و طبیعتاً نیاز به چیزی مانند حل تعارض وجود خواهد داشت».

آینده به نظر “متافورز فعال” است

به همین ترتیب، اخیراً، دولت کره جنوبی اعلام کرد که گام‌های تهاجمی برای تقویت جاه‌طلبی‌های متاورس خود با تأمین ۱۷۷ میلیون دلار از خزانه دولت برمی‌دارد. این کشور در حال ابداع بستری برای شهروندان خود است که به آنها امکان دسترسی به طیف وسیعی از خدمات دولتی را به روش کاملا دیجیتالی می دهد.

در ماه ژوئیه، شرکت زیرساخت متاورس Condense یک دور اولیه سرمایه گذاری را برای ادامه توسعه فناوری پخش زنده سه بعدی خود تعطیل کرد. فناوری زیربنای پیشنهادات دیجیتالی این شرکت “ویدئوی سه بعدی زنده (ویدئو ۳.۰) را با استفاده از بینایی کامپیوتری پیشرفته، یادگیری ماشینی و زیرساخت پخش اختصاصی ضبط و جاسازی می کند.” در آینده ای نزدیک، این شرکت امیدوار است که این تجربه ویدیوی زنده منحصر به فرد را در بازی های مختلف Metaverse و برنامه های موبایل و همچنین سایر پلتفرم های ساخته شده با Unity و Unreal Engine پخش کند.

در اوایل سال جاری، پلتفرم متاورس Decentraland مفتخر بود که میزبان اولین عروسی جهان در متاورس باشد، که در مجموع بیش از ۲۰۰۰ مهمان در این رویداد شرکت کردند. این دادرسی توسط شرکت حقوقی گروه حقوقی رز اداره و اجرا شد.

نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا