🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلینیک مایو از فناوری بلاک چین برای طراحی آزمایشات بالینی استفاده می کند

این شرکت قصد دارد از نرم افزار پزشکی Triall برای ایجاد سوابق کارآزمایی بالینی تغییرناپذیر استفاده کند.

استارت‌آپ بلاک چین Triall روز پنجشنبه اعلام کرد که با کلینیک مایو، یک مرکز پزشکی غیرانتفاعی در ایالات متحده، برای بهینه‌سازی طراحی کارآزمایی‌های بالینی و مدیریت داده‌های تحقیقاتی شریک شده است. از سپتامبر امسال، پلتفرم eClinical Triall از یک کارآزمایی بالینی دو ساله چند مرکزی فشار خون شریانی ریوی شامل ۱۰ سایت تحقیقاتی و بیش از ۵۰۰ بیمار در سراسر ایالات متحده پشتیبانی می کند.

این نرم افزار از فعالیت هایی مانند جمع آوری داده ها، مدیریت اسناد، نظارت بر تحقیقات و رضایت پشتیبانی می کند. همانطور که Triall گفت، هدف از این همکاری نشان دادن یک مسیر حسابرسی دفتر کل عمومی غیرقابل تغییر از طریق فناوری بلاک چین برای افزایش یکپارچگی کارآزمایی‌های بالینی است. محققین، تنظیم‌کننده‌ها و ذینفعان می‌توانند برای بررسی و ارزیابی به چنین داده‌های مرتبط با کارآزمایی تکیه کنند و بدانند که هیچ‌کس نمی‌تواند سابقه را تغییر دهد.

در ایالات متحده، هزینه متوسط ​​آزمایش‌های بالینی برای بررسی داروها یا درمان‌های جدید ۱۹ میلیون دلار برآورد شده است. نرخ تایید برای مواد شیمیایی و بیولوژیکی جدید معمولاً بین ۱۰٪ تا ۲۰٪ از پیش بالینی تا تکمیل است که اغلب به سالها تحقیق نیاز دارد.

Triall که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، اولین محصول بلاک چین خود، Verial eTMF را تجاری کرد. این پژوهشگران را قادر می‌سازد تا شواهد قابل تأییدی از صحت اسناد کارآزمایی بالینی، مانند داده‌های تشخیصی بیمار، ایجاد کنند. علاوه بر این، از طریق eClinical، این شرکت در حال توسعه یک API است که به ارائه دهندگان نرم افزار کارآزمایی بالینی شخص ثالث اجازه می دهد تا به زیرساخت بلاک چین Triall متصل شوند. توکن بومی TRL برای کاربردهای اکوسیستم، مانند پاداش دادن به شرکت کنندگان کارآزمایی بالینی، طراحی شده است. در صورت موفقیت، Triall بیشتر با کلینیک Mayo در زمینه تحقیقات پزشکی غیرمتمرکز همکاری خواهد کرد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا