اخبار ارز دیجیتال

پذیرش انبوه برای کریپتو وحشتناک خواهد بود

پذیرش انبوه، از تراکنش‌های برگشت‌پذیر گرفته تا افزایش مقررات تا تشدید سانسور، ارزهای دیجیتال را شبیه سیستمی می‌کند که می‌خواهیم از آن فرار کنیم.

برای سال‌ها، پذیرش انبوه به عنوان آخرین بازی کریپتو مطرح شده است. ما باید دنیایی را متصور شویم که در آن می توان از استیبل کوین ها برای پرداخت هزینه قهوه صبح شما استفاده کرد و وام مسکن شما می تواند زنجیره ای باشد و به عنوان وثیقه برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده شود. در دنیایی که ارزهای دیجیتال به جریان اصلی تبدیل شده‌اند، احتمالاً قیمت‌ها به بالاترین حد خود خواهند رسید، اما هزینه آن چقدر خواهد بود؟

به ناچار امتیازاتی برای برآورده کردن انتظارات مصرف کننده برای ایجاد این آینده داده خواهد شد.

به نظر می رسد گسترش بانکداری آنلاین برای انتقال بی نقص به DeFi آماده است، اما مشتریان مالی سنتی (TradFi) به سطح ذاتی امنیتی که DeFi فاقد آن است عادت کرده اند. برخلاف امور مالی سنتی که ادعاها تقلبی اعلام می‌شوند و بازیگران بد از فهرست کردن وجوه قابل معامله در بورس منع می‌شوند، هیچ‌کس نمی‌تواند از اولین عرضه‌های سکه در ارزهای دیجیتال شکایت یا بررسی کند. هیچ مرجع متمرکزی برای این موضوع وجود ندارد. این ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما دقیقاً همان چیزی است که این فضا را منحصر به فرد می کند. کاربران کنترل کامل و مستقلی بر امور مالی خود دارند و تیم ها می توانند بدون مجوز محصولاتی بسازند.

مصرف کننده معمولی انتظار دارد که از هک ها و سوء استفاده ها محافظت شود و برای دور شدن از TradFi از محافظت پس از شارژ برخوردار باشد. اقدامات لازم برای برآورده کردن انتظارات مصرف‌کننده، نوآوری‌های آینده را از مسیر خارج می‌کند و تغییرناپذیری و تمرکززدایی را که یکی از اصول اصلی DeFi است، به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در حال حاضر برنامه‌هایی برای ایجاد تراکنش‌های انتخابی و برگشت‌پذیر برای کاهش آسیب‌های هک‌ها و اکسپلویت‌های آینده وجود دارد، اما فشار مصرف‌کننده احتمالاً منجر به رویکردی از بالا به پایین خواهد شد، و تقریباً به طور قطع بیش‌تر از فعلی نیز با ظرافت و ظرافت بسیار کمتری اجرا می‌شود. در نظر گرفتن صنعت چشم انداز.

مربوط: تراکنش های برگشت پذیر بلاک چین کلید مبارزه با جرم و جنایت در ارزهای دیجیتال است

افزایش فشار مصرف‌کننده به این معنی است که تنظیم‌کننده‌ها نقش پیشرو در تعیین آینده ارزهای دیجیتال خواهند داشت و اطمینان حاصل می‌کنند که فعالیت‌های زنجیره‌ای مطابق با استانداردهای انطباق و افزایش دانش مشتری است. این حرکت‌ها تأثیر بسیار زیادی بر تیم‌های کوچک‌تر خواهد داشت، زیرا شرکت‌های بزرگ می‌توانند تیم‌های جدیدی را راه‌اندازی کنند که به طور خاص بر روی رعایت قوانین تمرکز دارند یا به سادگی جریمه می‌پردازند. اتریوم توسط یک گروه هشت نفره تاسیس شد. تیم‌های کوچک می‌توانند با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سازمان‌های بزرگتر نوآوری کنند و تصمیم بگیرند، که می‌تواند توسط بوروکراسی و ذینفعان مختلف با مشکل مواجه شود. با بالا بردن موانع ورود برای تیم های کوچکتر، مقررات در مقیاس مانع از نوآوری بسیار معروف DeFi می شود و عملاً به عملیات بدون مجوز پایان می دهد.

تحریم‌های اخیر علیه تورنادو کش نمونه خوبی از این است که مقررات چقدر سریع می‌تواند یک صنعت را تغییر دهد. پس از تحریم‌ها، تماس‌های رویه‌ای از راه دور، واسطه‌ها و برنامه‌ها همگی به سرعت مطابقت کردند. طبیعتاً ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که سازندگان به نام رعایت اصول رمزنگاری با مجازات زندان مواجه شوند. این مثال نشان می دهد که تنظیم کننده ها می توانند حتی غیرقابل تغییرترین و غیرمتمرکزترین پروژه ها را خراب کنند. با پیروی از سابقه ای که در این مثال ایجاد شده است، به نظر می رسد غیرممکن است که ارزهای دیجیتال بدون از دست دادن اصول اصلی خود به پذیرش انبوه تبدیل شوند.

ارز دیجیتال، عدم تمرکز، KYC، پرداخت، فناوری، ایالات متحده آمریکا، ایالات متحده آمریکا، امور مالی

یکی از نقاط اصلی فروش ارزهای دیجیتال، ارزش غیرمتمرکز، مقاوم در برابر سانسور، بدون مجوز و غیرمتمرکز است که صنعت را فرا گرفته است. ما احتمالاً شاهد ادغام و امتیازات خواهیم بود زیرا شرکت ها با واقعیت های نظارتی روبرو هستند. به زودی، DeFi به طرز وحشتناکی شبیه به صنعت TradFi خواهد بود که کاربران و توسعه دهندگان سعی در فرار از آن دارند.

مربوط: مالیات بر درآمدی که هرگز به دست نیاورده اید؟پس از ادغام اتریوم امکان پذیر خواهد بود

شما مجبور نیستید این کار را انجام دهید.

یکی از دلایل اصلی تعقیب رگولاتورها برای ارزهای رمزنگاری شده این است که آنها برای مصرف کننده عادی به بازار عرضه می شوند. اگر آسیب به گروه کوچکی از کاربران آگاه محدود می شد که خطرات را درک می کردند، Anchor و Celelsia آسیب بسیار کمتری وارد می کردند.

به همین دلیل، تمرکز بر بهبود تجربه کاربری رمزنگاری بدون ایجاد یک سیستم غیرآسیب‌پذیر، دستور العملی برای فاجعه است. وقتی رابط های کاربری به اندازه کافی شهودی باشند، بسیاری از افراد مکانیسم های زیربنایی را نادیده می گیرند و تصور می کنند که آنها ایمن و سالم هستند. از سوی دیگر، یک ارز دیجیتال اگر برای یک پایگاه کاربری ساخته شده باشد که اصول خود را در اولویت قرار می دهد، نیازی به برآورده کردن انتظارات متوسط ​​مصرف کننده (بازگشت پذیری، بازگشت، و غیره) ندارد.

ارزهای دیجیتال می توانند آینده امور مالی، بدون مجوز، غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور باشند، اما احتمالاً نه هر دو. ایده پذیرش انبوه به عنوان یک بازی پایانی بدیهی تلقی می شود، اما شاید پذیرفتن این موضوع که می تواند قربانی پذیرش انبوه شود و در عین حال اصول اصلی کریپتو را برای کسانی که آن را می خواهند حفظ کند، باید برای آینده ای بسازیم که در آن

سام فورمن بنیانگذار Sturdy، یک پروتکل وام دهی DeFi. او قبل از تحصیل در رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد در دبیرستان به رمزنگاری علاقه داشت. زمانی که سام روی Sturdy کار نمی کند، جیو جیتسو برزیلی را تمرین می کند و برای غول های نیویورک تشویق می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Sam Forman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا