اخبار ارز دیجیتال

مدیر اجرایی Crypto می گوید ETP پس از ادغام اتریوم «بازار تصمیم خواهد گرفت»

بنیانگذاران گفتند، ارائه دو ETP جداگانه اتریوم پس از هارد فورک به گروه ETC اجازه می دهد تا شفاف ترین و منصفانه ترین رویکرد را تضمین کند.

ادغام اتریوم یکی از بزرگ‌ترین رویدادها در صنعت ارزهای دیجیتال است و می‌تواند بر بسیاری از شرکت‌ها و خدمات مرتبط، از جمله محصولات قابل معامله در مبادلات مبتنی بر اتریوم (ETP) تأثیر بگذارد.

صادرکننده پیشرو ETP کریپتو در اروپا، گروه ETC، تصمیم گرفته است تا با راه اندازی یک محصول سرمایه گذاری دیگر اتریوم، عرضه فعلی اتریوم ETP خود را گسترش دهد. ETP جدید مبتنی بر ETHW است، توکن جدیدی که روی اتریوم اثبات کار (PoW) پس از هارد فورک اجرا می‌شود.

ZETW ETP جدید علاوه بر ETP Physical Ethereum (ZETH) که در حال حاضر ارائه می‌شود، فهرست شده در Deutsche Boerse Xetra در مارس 2021 راه‌اندازی خواهد شد. قابل انتظار باشد ظرف 24 ساعت پس از ادغام رخ می دهد.

Merge به انتقال اتریوم از مکانیسم اجماع PoW مبتنی بر ماینینگ بدنام خود به سیستم اثبات سهام (PoS) سبز اشاره دارد.

ادغام ممکن است اتریوم را به دو بلاک چین مجزا تقسیم کند، زیرا برخی از کاربران اتریوم می خواهند به استفاده از مدل PoW ادامه دهند. اینها شامل بلاک چین اصلی اتریوم مبتنی بر PoS است که معمولاً ETHPOS نامیده می شود و به توکن اصلی ETH گره خورده است. یکی دیگر از شبکه‌های اتریوم به یک سیستم PoW به نام ETHPOW متکی است و از توکن جدید ETHW استفاده می‌کند.

ادغام برنامه ریزی شده برای 15 سپتامبر بر ETP های مبتنی بر اتریوم تأثیر می گذارد. دارایی فیزیکی پیش‌فرض زیربنای ETP Ethereum مبتنی بر PoW نیست، اما برخی از سرمایه‌گذاران ETH ETP ممکن است بخواهند در معرض چنین دارایی قرار بگیرند.

به گفته بردلی دوک، مدیر عامل و بنیانگذار گروه ETC، راه اندازی ETP جدید تضمین می کند که شرکت شفاف ترین و منصفانه ترین رویکرد را برای سرمایه گذاران خود دارد. با ETP جدید، دارندگان فعلی ZETH به طور خودکار توکن های ZETW را به عنوان افزودنی به ZETH بر اساس 1:1 در حساب کارگزاری خود دریافت می کنند.

دوک گفت: «ما فقط می‌خواهیم که سرمایه‌گذاران در محصول ما فرصتی مشابه دارندگان مستقیم یک ارز دیجیتال در صورت انشعاب داشته باشند.

بنیانگذاران گفتند که گروه ETC ادغام را یک پیشرفت مثبت می‌داند زیرا از مکانیزم اجماع PoS سبزتر پشتیبانی می‌کند و افزودند که چشم‌انداز شرکت بسیار بازار محور است.

“اگر به دلایلی تعداد زیادی از مردم از فورک حمایت کنند، ما معتقدیم که بازار آزاد تصمیم خواهد گرفت که چه چیزی زنده بماند و چه چیزی باقی بماند. […] ما در کار پیش بینی موفقیت آمیز بودن فورک نیستیم. “

به گفته دوک، ادغام آتی اولین باری است که گروه ETC یک هارد فورک را به عنوان بخشی از پیشنهاد ETP رمزنگاری خود مدیریت می کند. از زمان راه‌اندازی اولین ETP بیت کوین پاک‌سازی شده مرکزی در ژوئن ۲۰۲۰، گروه ETC در مجموع ۱۴ ETP رمزنگاری را در Xetra فهرست کرده است.

دوک گفت که توکن‌های ETHW را می‌توان پس از هارد فورک نیز فروخت، بنابراین راه‌اندازی یک ETP جدید تنها گزینه برای به اشتراک گذاشتن درآمد حاصل از هارد فورک با سرمایه‌گذاران نیست. او گفت، با این حال، به نظر می رسد راه اندازی یک ETP جدید گزینه بهتری برای گروه ETC باشد، زیرا برخی از سرمایه گذاران ممکن است مایل به فروش فوری نباشند.

دوک گفت: “چه ETHW موفق شود یا نه، ETP جدید بهتر به نظر می رسد زیرا ما هرگز نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. ما احساس می کنیم این رویکرد منصفانه ترین است.”

در حالی که گروه ETC با دو ETP جداگانه اتریوم از طریق ادغام پیش می رود، برخی از صادرکنندگان به سادگی تصمیم گرفته اند ETP های خود را در PoS Ethereum اجرا کنند.

مربوط: ETHPOW، یک فورک بالقوه اتریوم، از زمان آغاز به کار ۸۰ درصد سقوط کرده است.

شرکت سرمایه گذاری Crypto 21.co به کوین تلگراف گفت که محصول پرچمدار آن، 21Shares Ethereum ETP، منعکس کننده فورک PoS اتریوم است و “انتظار می رود نسخه غالب شبکه پس از ادغام باشد.”

الیزر ندینگا، مدیر تحقیقات 21.co، گفت: “اگر ایردراپ در نتیجه هارد فورک اتفاق بیفتد، 21Shares احتمالاً درآمد حاصل را می فروشد و دوباره در محصولات مربوطه خود مطابق با شاخص سرمایه گذاری می کند. مدیر اجرایی اضافه کرد که ممکن است وجود داشته باشد. “عوامل ناشناخته و پیش بینی نشده”، از جمله دوره های قفل، و اینکه ممکن است برای نگهبانان برای پردازش کامل دارایی های تازه انشعاب شده بیشتر طول بکشد.

ندینگا افزود: «21Shares پس از اعلام ایردراپ و افشای جزئیات بیشتر، به‌روزرسانی را ارائه می‌کند.نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا