اخبار ارز دیجیتال

مارک کوبان به دلیل تبلیغ محصولات رمزنگاری وویجر با شکایت دسته جمعی روبرو است

در این دادخواست ادعا شده است که مارک کوبان پیشنهادات و خدمات ارزهای دیجیتال وویجر را نادرست معرفی کرده و از سالها تجربه خود برای جذب مشتریان بی تجربه برای سرمایه گذاری در پس انداز خود استفاده کرده است. من اینجا هستم.

کارآفرین میلیاردر مارک کوبان، که در سال گذشته در اکوسیستم کریپتو بسیار فعال بوده است، با یک دعوای دسته جمعی به دلیل تبلیغ کارگزاری ورشکسته ارزهای دیجیتال Voyager Digital مواجه است.

دفتر حقوقی مسکوویتز ارسال شده یک شکایت مدنی علیه کوبا در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در فلوریدا جنوبی به دلیل ترویج محصولات رمزنگاری غیرقانونی وویجر. این دادخواست خواستار محاکمه هیئت منصفه در این پرونده بود.

بر اساس این شکایت، کوبان همچنین ادعا می‌کند که این شرکت را با ادعاهای مبهمی مبنی بر ارائه خدمات تجاری «بدون کمیسیون» که ارزان‌تر از رقبای خود است، ارائه کرده است. کوبان، همراه با استفان ارلیش، مدیرعامل وویجر دیجیتال، از سال ها تجربه خود برای جذب مشتریان بی تجربه برای سرمایه گذاری پس انداز خود در آنچه که طرح پونزی نامیده می شود، استفاده کردند.

در اینجا گزیده ای از شکایت آمده است:

کوبان و ارلیچ از تجربیات خود به عنوان سرمایه‌گذار برای فریب میلیون‌ها آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در پلتفرم وویجر، که اغلب پس‌اندازهای زندگی آنها را فریب می‌دهد، در حساب‌های برنامه درآمد وویجر (“EPA”) استفاده کردند. اوراق بهادار حامل. ”

این شکایت همچنین ادعا می‌کند که کوبان همچنان به تبلیغات محصول Voyager ادامه می‌دهد و سرمایه‌گذاران خرد را تشویق به سرمایه‌گذاری حتی با وجود اطلاع از آن می‌کند. در این شکایت آمده است:

پلت فرم وویجر با تکیه بر حمایت مالی کوبا و دالاس ماوریک و سرمایه گذاری مالی کوبا تا زمان انفجار و متعاقب آن ورشکستگی وویجر به حفظ خود ادامه داد.

وویجر یکی از بسیاری از وام دهندگان ارزهای دیجیتال به Three Arrows Capital (3AC) بود و متعاقباً پس از ورشکستگی ورشکست شد. این شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال در اول جولای فعالیت تجاری و برداشت خود را به حالت تعلیق درآورد و در نهایت در پنجم ژوئیه اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ کرد. در حال حاضر، بیش از ۳.۵ میلیون مشتری آمریکایی نزدیک به ۵ میلیارد دلار دارایی های رمزنگاری شده را در این پلتفرم مسدود کرده اند.

مطالب مرتبط: گزارش شده است که Voyager Digital با تحقیقات Alameda متعلق به SBF رابطه نزدیکی داشته است.

وویجر توسط یک قاضی که ریاست فرآیند ورشکستگی نیویورک را بر عهده داشت، برای بازگرداندن ۲۷۰ میلیون دلار سرمایه مشتری که در بانک تجاری متروپولیتن (MCB) نگهداری می شد، تأیید شد. روز بعد، وام دهنده اعلام کرد که مشتریانی که USD در حساب های خود دارند می توانند از تاریخ ۱۱ آگوست تا ۱۰۰۰۰۰ دلار ظرف ۲۴ ساعت برداشت کنند و وجوه خود را در ۵ تا ۱۰ روز کاری دریافت کنند.

نویسنده: Prashant Jha

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا