اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Maple Finance: جدا کردن ریسک از وام دهی، DeFi را از سقوط بازار نجات داد

به گفته سید پاول از Maple Finance، وام‌دهی رمزارز DeFi طبق برنامه در زمستان کریپتو عمل کرده است. این به این دلیل است که شفافیت حفظ می‌شود و فعالیت‌های تجاری محو می‌شوند.

سید پاول، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Maple Finance می گوید که شفافیت در طول رکود طولانی مدت بازار ارزهای دیجیتال، باعث نجات مالی غیرمتمرکز (DeFi) شده است.

پاول در حاشیه کنفرانس Converge22 در سانفرانسیسکو با کوین تلگراف صحبت کرد و گفت که در حالی که تامین مالی متمرکز (CeFi) در تمام طول زمستان کریپتو “بسیار غیرفعال” بوده است، DeFi همان چیزی است که او گفت همانطور که در نظر گرفته شده است به کار خود ادامه می دهد.

پاول پیشنهاد کرد که وام دهندگان CeFi به درستی “آزمایش بازی” را در طول سقوط بازار انجام نداده اند و “آماده انحلال مشتریان” نیستند که می خواهند روابط خود را با آنها حفظ کنند.

پاول توضیح داد: «زمانی که قیمت بیت‌کوین در حال کاهش بود، آنها می‌خواستند با مشتریان خود در ارتباط باشند، بنابراین نمی‌خواستند نامه‌های مارجین یا ایمیل برای صدها مشتری ارسال کنند.»

“پس کمی بیشتر، کمی بیشتر به من قرض بده. خب، ناگهان تعداد زیادی از این وام ها زیر آب می روند. به خصوص، [were] وثیقه ناکافی ”

او گفت که اگر شرکت‌های CeFi همچنان وام می‌دهند، “آنها این کار را با وثیقه 1:1 انجام می‌دهند.”

از سوی دیگر، او توضیح داد: “DeFi بسیار شفاف تر است.” در مدل DeFi بیش از حد وثیقه، “افراد به دلیل سقوط BTC و ETH منحل شدند. این به طور خودکار اتفاق افتاد.”

“DeFi اجازه نمی دهد که یک وام گیرنده نیمی از وام دهندگان باشد، زیرا مردم آن را می بینند و مدیریت ریسک را زیر سوال می برند.”

پاول گفت: «با وجود همه وام‌هایی که قابل مشاهده بود، ما باید توجه بیشتری به این موضوع می‌کردیم که چه کسانی را پذیرفته‌ایم و چگونه آنها را گرفتیم.

پاول همچنین اضافه کرد که تجارت CeFi با تجارت و کارگزاری اصلی که او آن را یک نقطه قوت می‌دانست متنوع می‌شود، اما همه خطوط تجاری بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند.

اما هنگامی که یک وام دهنده CeFi یک استخر را در Maple اجرا می کند، آن استخر از آنچه در بخش تجاری تجارت آنها می گذرد مصون است. […] فقط به فعالیت های وام دهی محدود شده و محو شده است. ”

مربوط: امور مالی غیرمتمرکز با موانع متعددی برای پذیرش جریان اصلی مواجه است

Maple یک پلت فرم اعتبار مالی غیرمتمرکز است که ادعا می کند 50٪ از بازار وام های رمزنگاری نهادی را از زمان راه اندازی خود در می 2021 در اختیار دارد و از زمان راه اندازی آن در می 2021 تاکنون: 1.8 میلیارد دلار وام صادر کرده است.

پاول گفت، دفتر وام میپل “به طور قابل توجهی بهتر از CeFi بوده است.” [loans] برای زمان خود برجسته است. ”

پاول Maple Finance را به عنوان “مکانی که مردم در آن استخرهای وام را اداره می کنند” توصیف کرد، اما از ژوئن، علاقه به وام کاهش یافته است، به طوری که قیمت وام از 8-9٪ به 10-13٪ کاهش یافته است و گفته می شود که افزایش یافته است و بنابراین ارز دیجیتال افزایش یافته است. . نهنگ‌ها و تجمیع‌کنندگان محصول دوباره شروع به تخصیص بودجه به پلتفرم‌های وام‌دهی مانند Maple کرده‌اند.

نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا