🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار ناشناس می گوید بسیاری از پروژه های NFT فاقد تست قرارداد هوشمند مناسب هستند

سال گذشته، مجموعه Akutars NFT 15000 توکن فروخت، در حالی که رویدادهای بزرگ شاهد اتر (ETH) به ارزش ۳۳ میلیون دلار بودند که از فروش قفل شده در قراردادهای هوشمند غیرقابل دسترسی به دست آمد.

جیمی مک‌نلیس، موسس شرکت فناوری Web3 بی نام، می‌گوید بسیاری از پروژه‌های NFT بدون آزمایش قرارداد هوشمند مناسب وارد بازار شده‌اند که به طور بالقوه منجر به ضرر میلیون‌ها نفر می‌شود.

مک نلیس در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که بسیاری از پروژه های NFT اغلب بدون شبیه سازی کامل نحوه عملکرد قراردادهای هوشمند به بازار می آیند و گاهی اوقات از ممیزی های گسترده صرف نظر می کنند. او پیشنهاد کرد که حتی ممکن است این کار را انجام دهد.

به گفته مک نلیس، نمونه‌ای از این در طی فروش مجموعه Akutars NFT در فوریه ۲۰۲۱ مشاهده شد، که شامل ۱۵۰۰۰ توکن برای فروش در بازار NFT متعلق به Winklevoss Nifty Gateway بود.

مک نلیس توضیح داد که در حالی که NFT فروخته شد، باگ بزرگ اتر (ETH) به ارزش ۳۳ میلیون دلار بود که از فروش محصور در یک قرارداد هوشمند که توسعه دهندگان به آن دسترسی نداشتند، ایجاد شد.

“مثل این بود که آنها می‌توانستند در یک محیط تست خصوصی آزمایش‌های دقیق‌تری انجام دهند و آزمایش‌هایی را بر روی آن موارد فروش و لبه‌ها انجام دهند. نمی‌دانم آیا تا به حال به آن فکر کرده‌ام یا خیر.”

مک نلیس بر اهمیت درست کردن مرحله آزمایش تاکید کرد، زیرا اشکالات قرارداد هوشمند پس از راه اندازی قابل اصلاح نیستند.

“مرحله آزمایشی پروژه بسیار مهم است، زیرا واقعاً موفقیت حذف یا راه اندازی را تا آنجا که به راه حل های فنی و بازار مربوط می شود، تعیین می کند.”

مک نلیس توضیح داد که در حالی که پروژه‌ها می‌توانند از شبکه‌های آزمایشی عمومی برای اجرای آزمایش‌های شبکه‌هایی مانند اتریوم استفاده کنند، بسیاری از پروژه‌ها این کار را نمی‌کنند، زیرا می‌تواند در را برای پروژه‌های تقلبی باز کند. او همچنین می‌گوید برخی افراد نمی‌خواهند عدم محرمانگی خود را در یک محیط عمومی آزمایش کنند.

نکته دیگر این است که برندهای زیادی وجود دارند که ممکن است بخواهند فضای Web3 را کاوش کنند اما آماده نیستند به طور عمومی اعلام کنند که این کار را انجام می دهند.

مربوط: آسیای مرکزی، آسیای جنوبی و اقیانوسیه NFTها را به عنوان “بزرگترین دروازه” به ارزهای دیجیتال می دانند – گزارش

Nameless در اواسط سال ۲۰۲۱ توسط مک نلیس تأسیس شد و این پروژه تاکنون از طرف کارآفرین محبوب و مدافع NFT، گری واینرچاک، حمایت شده است.

نرم افزار NFT به نام StealthTest که در اواخر این ماه برای عرضه محصول جدید آماده می شود، یک شبکه آزمایشی خصوصی برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا قراردادهای هوشمند را برای اتریوم، IPFS و Arweave امتحان کنند.

در مورد بازار NFT، مک نلیس انتظار دارد که علاقه به خرده فروشی ارگانیک همچنان رشد کند زیرا نام های بزرگ همچنان با محصولات توکن شده خود وارد این فضا می شوند.

در مورد سرمایه‌گذاری، او خاطرنشان کرد که هنوز برای شرکت‌های مالی بزرگ زود است که بخواهند خودشان در مورد NFT ها گمانه زنی کنند.

“من فکر می کنم موسسات هنوز عمدتاً بر روی تولید چنین چیزهایی متمرکز هستند. من فکر نمی کنم بازار هنوز به اندازه کافی بالغ باشد که بتواند یک سرمایه گذاری بلند مدت مطمئن باشد.

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا