اخبار ارز دیجیتال

هکر Mango Markets تسویه سریع را ارائه می دهد

پروتکل Solana DeFi روز گذشته با سوء استفاده 117 میلیون دلاری مواجه شد، و هکرها به دنبال 70 میلیون دلار USDC در یک “جوایز باگ” بودند.

روز چهارشنبه، یک روز پس از سرقت 117 میلیون دلاری از پلتفرم Solana DeFi Mango Markets از طریق بهره برداری از قیمت خوراک، هکرهای مسئول این حمله خواستار تسویه حساب شدند. این پیشنهاد به انجمن حاکمیتی سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) مانگو مارکت ارائه شد.

در صورت تایید، هکر باید توکن‌های Mango Market (MNGO)، Solana (SOL) و Marinade Stake SOL را به آدرس ارائه شده توسط تیم Mango DAO ارسال کند. کاربران بدون بدهی بد به طور کامل بازسازی خواهند شد. با این حال، هکرها خواستار آن هستند که بدهی بد به عنوان پاداش باگ و بیمه در نظر گرفته شود و از خزانه داری جامعه به ارزش 70 میلیون دلار سکه (USDC) پرداخت شود.

هکرها با استفاده از میلیون ها توکن دزدیده شده از اکسپلویت ها به این پیشنهاد رای دادند. اما این پیشنهاد به حد نصاب لازم نرسیده است. در ازای تسویه حساب، هکرها موافقت می‌کنند که به کاربرانی که به این پیشنهاد رای مثبت داده‌اند جایزه بپردازند، بدهی‌های بد خود را با خزانه دولت بپردازند، از هرگونه ادعای احتمالی در مورد حساب‌های دارای بدهی بد صرف نظر کنند و مرتکب جرم شوند. . یا وجوه را مسدود کنید.

جای تعجب نیست که واکنش بسیار منفی بود و یکی از کاربران نوشت:

“شما نفرت انگیز هستید. کاری که انجام دادید از هر نظر اشتباه است. مسئولیت این است که آسیب پذیری را برای تیم خود فاش کنید، نه اینکه از آن سوء استفاده کنید. امیدوارم به من رحم کنید.”

علیرغم بهره برداری غم انگیز، تلفات احتمالی کمتر از برآوردهای قبلی است. به عنوان مثال، پروتکل استیبل کوین سولانا UXD می گوید که مجموعاً 20 میلیون دلار در Mango Markets قرار دارد. با این حال، صندوق بیمه این شرکت حاوی بیش از 53.5 میلیون دلار دارایی است که باید بیش از اندازه کافی برای پوشش زیان باشد. رای گیری در مورد پیشنهاد هکر در زمان انتشار ادامه دارد.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا