اخبار ارز دیجیتال

درآمد MakerDAO 86% در Ether و BTC Wrapped BTC کاهش یافت

طبق تحقیقات مساری، MakerDAO از سال 2020 به دنبال کاهش قابل توجه تقاضای وام و تعداد کمی انحلال، از دست دادن سود خالص سه ماهه اول را تجربه کرده است.

MakerDAO، نهاد حاکم بر پروتکل Maker، در سه ماهه سوم سال 2022 به دلیل کاهش تقاضای وام و تعداد کمی انحلال، شاهد کاهش درآمد بود، اما هزینه ها همچنان بالا بود.

مطابق با بر اساس توییتی که در 13 اکتبر توسط Johnny_TVL، تحلیلگر مساری و یکی از نویسندگان “The State of Maker Q3 2022” در سه ماهه سوم منتشر شد، درآمدهای خودگردان غیرمتمرکز به اندکی بیش از 4 میلیون دلار در سه ماهه سوم کاهش یافت که 86 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشت. .

یکی از نتایج این سه ماهه اول از دست دادن سود خالص MakerDAO از سال 2020 است.

بیانیه ارزش MakerDAO در 30 سپتامبر 2022. منبع: مساری

تحلیلگران ارشد تحقیقاتی مساری، کاهش درآمد را ناشی از نقدینگی اندک و تقاضای ضعیف وام دانستند.

اتر (ETH) و بیت کوین پیچیده (wBTC)، دو منبع درآمد بزرگ، عملکرد ضعیفی در سه ماهه گذشته داشتند، به طوری که درآمد حاصل از دارایی های مبتنی بر ETH 74 درصد کاهش یافت و درآمد حاصل از دارایی های مبتنی بر BTC با 66 درصد کاهش یافت.

وام گیرندگان از این ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه برای وام‌های استیبل کوین دای (DAI) استفاده می‌کنند، و سود پرداختی وام‌ها را قربانی می‌کنند تا درجاتی از امنیت ناشی از نوسانات رایج در بازار ارزهای دیجیتال را فراهم کنند.

با توکن های وثیقه درآمدهای فصلی ایجاد کنید.منبع: مساری

تحلیلگران همچنین به کاهش نسبت وثیقه MakerDAO اشاره کردند که نشان می دهد این نسبت از 1.9 در مدت مشابه سال گذشته به 1.1 کاهش یافته است.

با این حال، تحلیلگران گفتند که “هزینه ها چندان انعطاف پذیر نیستند” و این گزارش نشان می دهد که هزینه ها به 13.5 میلیون دلار برای سه ماهه می رسد که تنها 16 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یافته است.

مربوط: آدرس‌های دارای برچسب Nexo، 153 میلیون دلار BTC بسته‌بندی شده را از MakerDAO برداشت می‌کنند

در همین حال، MakerDAO اخیراً اقداماتی را برای افزایش بازده دارایی هایی که به عنوان وثیقه در اختیار دارد انجام داده است، اما پیشنهاد سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در خزانه و اوراق قرضه را ارائه کرده است. اعتقاد بر این است که این پروتکل بازده اضافی کم خطری را ارائه می دهد.

یکی دیگر از موارد مثبت برای MakerDAO رشد وام های حمایت شده توسط Real World Assets (RWA) بود. 2022.

وام با ایجاد یک صندوق دای 100 میلیونی نوع جدیدی از وثیقه در پروتکل ساز را تشکیل می دهد و به ایجاد درآمد اضافی از طریق هزینه های تثبیت خزانه مرتبط با نگهداری خزانه و صدور DAI کمک می کند.

HVB از این ادغام سود خواهد برد، زیرا به بانک ها اجازه می دهد تا به طور موثر محدودیت های قانونی وام دهی خود را افزایش دهند. MakerDAO امیدوار است که اگر همه چیز به خوبی پیش برود، سایر بانک ها از HVB پیروی کنند.نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا