اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران MakerDAO توصیه می‌کند DAI-USD را برای محدود کردن سطح حمله حذف کنید

کریستنسن در حالی که تصریح کرد که این پروتکل با تنظیم کننده ها مطابقت نخواهد داشت، پیشنهاد کرد که “مسیر تمرکززدایی باید انتخاب شود.”

با توجه به بحث‌های اخیر در مورد حذف توکن‌های بومی از USD Coin (USDC) در بحبوحه تحریم‌های تورنادو نقدی، Rune Christensen، بنیانگذار MakerDAO، با جامعه تماس گرفته است تا دیدگاهی درباره آنچه برای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز ممکن است ارائه دهد. توضیح دادم که چرا رایگان شناور DAI تنها گزینه (DAO) است.

کریستنسن در پست وبلاگ خود با عنوان «مسیر انطباق و مسیر عدم تمرکز: چرا سازندگان چاره‌ای جز آماده شدن برای دای شناور آزاد ندارند»، محاسبات نادرست ریسک مرتبط با دارایی‌های موزون ریسک (RWA) را توضیح داد. او گفت:

“سرکوب فیزیکی ارزهای دیجیتال می‌تواند بدون اطلاع قبلی رخ دهد و هیچ شانسی برای بازیابی حتی برای کاربران قانونی و بی‌گناه وجود ندارد. این برای درک خطر RWA استفاده می‌شود. این دو فرض کلیدی ما را نقض می‌کند و تهدید اقتدارگرایی را حادتر می‌کند. ”

کریستنسن در حالی که تصریح کرد که این پروتکل با تنظیم‌کننده‌ها مطابقت نخواهد داشت، پیشنهاد کرد که “همانطور که نیات و اهداف دای همیشه بوده است، باید مسیر تمرکززدایی را انتخاب کند.”

DAI داده های وثیقه شدهمنبع: Dai Statistics

او معتقد است غیرمتمرکزسازی سازندگان می‌تواند تأثیر پلیس را بر کل پروتکل کاهش دهد، و اظهار داشت که «تنها گزینه کاهش قرار گرفتن در معرض RWA به حداکثر درصد ثابت کل وثیقه است، در نتیجه سطح حمله را کاهش می‌دهد تا آن را محدود کند، که باید آن را محدود کند. آزادانه از دلار آمریکا شناور شود.”

توجه به این نکته مهم است که در حال حاضر بیش از ۵۰٪ از DAI توسط USDC وثیقه شده است، همانطور که داده های daistat نشان می دهد.

مربوط: MakerDAO باید جدا کردن DAI از دلار آمریکا را به طور جدی در نظر بگیرد – موسس

جوی سانتورو، بنیانگذار پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل Fei، پس از بازپرداخت قربانیان Fuze، لغو مشارکت خود در Tribe DAO را توصیه کرد.

پیش از این، به هکرهای Rari Fuze جایزه ۱۰ میلیون دلاری برای بازگرداندن دارایی های ۸۰ میلیون دلاری پیشنهاد شده بود، اما پروتکل Fei هیچ پاسخی از سوی مهاجمان دریافت نکرد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا